Споделена история от Секс и интимност

Досега никога не съм имал сериозна приятелка
На 32 години съм, неженен и работя в чужбина от доста години насам. Досега не съм се влюбил нито един път, но съм го искал неведнъж, но мисля, че и това време ми минава, да почувствам тръпката от любовта (ако се влюбя въобще разбира се). Не съм имал нито един път сериозна приятелка, никога не съм имал възможноста да живея заедно с жена, нещо което също много съм желал , но съм имал много сексуални връзки и в бг и в чужбина. Работя в такава среда, където работят все красиви девойки млади, студентки, но за съжаление по фирмени правила нямаме право на връзка с някой от персонала. И понеже се честен и изпълнителен винаги съм се отнасял серизно към тези неща, т.е. съм търсил момичета "отвън". Но така и не можах да намеря досега избраницата си и взех да се притеснявам сериозно, че наистина проблемът е в мен или във външността ми. Между другото съм строен на малко по-нисък ръст от средно приетото за мъже, но въпреки това няма, не се получава. Явно, когато подхождам към жените не умея да ги впечатля по този начин, както обикновено мъжете го правят. Много съм претенциозен между другото, но когато видя момичето което ме впечатлява и когато престъпвам в действие, разбирам, че тя не се интересува от мен. И така с години наред. Не знам до какви способи да прибегна вече. Губя самочувствие!

Коментари

1.   След като не си влюбен в никоя,какво ще излезне от такава връзка без любов?Не си малко момче,на 32 си,но мисля,че е по-добре сам,отколкото зле придружен!Един ден ще се влюбиш и ще съжаляваш,че си хленчил за жена до теб,само да не си сам.Ако сега намериш жена,която да запълва празнотата,утре може да изпуснеш голямата си любов и никога да не я изживееш!

2.   Благодаря за съвета! Съгласен съм с теб, не съм мислил от тази гледна точка. Но както винаги разбира се има едно голямо "НО", дали някога ще се появи тази любов, тъй като на човек не му е трудно да вярва в нещо, което никога преди това не е виждал или преживявал.

3.   Виж,живота е сложно нещо...никои не може да ти гарантира нищо,за никакви срокове!Научи се да приемаш живота като едно пътуване-със спирки,пукане на гуми,случайни срещи,раздели,неочаквани събития...Контролирай това,което зависи от теб,ако се опитваш да контролираш и други неща,ще се разочароваш и депресираш.Понякога може да ни се случат 5 хубави неща за един ден,понякога не стават и за една година.Вярвай,че ще срещнеш любовта-това може да е случайно блъсване в девойка в магазина,съседката,продавачката...Любовта не познава претенциите.Когато обичаш и си обичан ръстът и външността и интелекта и образованието нямат никакво значение!И Наполеон е бил нисък на ръст,но е историческа личност!

4.   Благодаря ви! Наистина съветите ви са ценни за мен. Разширяват възгледите ми за бъдещето и ми дават надежда. И аз съм се надявал винаги на нещо, което ще се случи спонтанно и непринудено и така да срещна голямата си любов, но с времето ставах все по-песимистичен в това отношение, а и от друга страна ме е мъчила мисълта, че такава важна случка в живота ми не би могло да започне толкова просто, не знам. Сигурно съм идеалист, но това, което казваш, "Контролирай това,което зависи от теб,ако се опитваш да контролираш и други неща,ще се разочароваш и депресираш " ми напомня, че все пак способностите ми са ограничени и трябва да се примиря с това. Ще се постарая!!

5.   Вдъхваш ми оптимизъм :) Че се бях замислил дали за мойте 20 години не е тревожен подобен проблем..

*Syndrome

6.   Не се самонавивай,че любовта ще дойде с фанфари и конфети.Любовта може да те споходи и когато отиваш за неделния вестник по пантофи и халат, както се казва.А дали не поставяш много изисквания към дамата?Все пак сме хора,не сме идеални и в грешките понякога е чара ни!Дай някакви координати,трябва сериозен разговор!

7.   Тук попаднах случайно докато се ровех в гугъл и когато прочетох историите рабрах, че и аз попадам в графата на изстрадалите. Бих искал дълго да говоря по тази моя тема с някого, може би и с психолог, но на 4 очи. Не знам какви координати ми искаш и как би ми помогнал, дали си толкова компетентен или опитен в тези работи, но мога да си оставя е-майла, ако си уверен, че можеш да ми помогнеш със полезни съвети. С какво се занимаваш, ако не е тайна? (към 6. )

8.   Абе човек, външният вид няма нищо общо. Какво значение има как изглеждаш? Как може изобщо да го намесваш това? А и годините ти не са толкова много. Даже от една страна е плюс, че си вече зрял и улегнал мъж, а не си дарявал цялата си любов и не си бил нараняван и разочарован. Блазе й на бъдещата ти жена. Ще има до себе си невероятен човек. Аз лично си мечтая точно за такъв - зрял, видял много от живота и емоционално запазен, да изпита всички трепети с мен за първи път. Просто не предполагаш какво съкровище си.
Успех ти желая. По-скоро да я срещнеш любовта!

9.   Благодаря ти! И за критиката ти и за хубавите думи и за пожеланието ти. Сигурно съм си наивничък и може би ще си остана такъв, но много се надявам да срещна момичето, такава като теб! :) (към 8.)

10.   Виж какво Авторе. Аз ти давам веднага мията жена, пък ти ме уреди на работа, там сред колежките ти. Става ли? :)

11.   Теоретически е възможно, но практически надали :)))))

12.   От N11. Е, виждаш ли! Имаш чувство за хумор, значи ще успееш! :)

13.   Значи си искал да ме окуражаваш, а аз замалко да го приема насериозно! :) Благодаря!