Споделена история от Секс и интимност

Странна болка в тестиса
Здравейте! Направо започвам. Момче на 18 години съм, когато мастурбирам (през 2-3 дена) и самото действие преди да се изпразня продължи над .. около 30 минути, някак започвам да чувствам тъпа болка в левия тестис и то някъде отдолу. Оттам някак възбудата ми спада и тръгвам да се притеснявам какво пък може да е това.. случвало ми се е преди година, но тогава беше от впитите дънки, много ми стягаха там долу, а сега това нещо с дънките съм го коригирал, но това се случва отново, дали може да е нещо сериозно, знам че е правилно да посетя доктор, но първо ще се радвам да чуя вашето мнение.

Коментари

1.   По-принцип казват че когато момчето го боли левия тестис му се иска от жена ако си имал близост до жена и сте се натискали но не е станало нищо тестисите се надуват и лявата почва да те боли някой път и дясната имало случеи да се посиняват даже спада ти от болката това когато докоснеш левия си тестис и ти спада а с десния го дигаш ако си много възбуден е зареди това но ако не нямаш допир до момиче в момента бягай на доктор
М19.

2.   Мнението на доктора е по важно, а моето мнение е, че трябва да спреш с мастурбирането, защото после ще ти се плаче. С мастурбиране ще свикнеш да се празниш бързо и после при секс със жена, това ще ти е проблем. Не те плаша, от опит го знам. По добре си намери някоя какичка и там практикувай. Хем ще те научи как да го правиш, хем и на нея ше й е хубаво. Не се занимавайте с глупости, само комплексарите мастурбират, истинските пичове работят със жени. Природата си знае работата, няма да ти се пръснат тестисите ако не ги празниш. Когато много се напълнят, се появяват полюциите, неволното празнене през нощта. Дядо Боже е помислил за всичко, направил е съвършен механизъм, не го окепазявайте.

3.   Никога седнал... най-добре прав, защото дори и в легнало положение се случва. Щом болката е минала и няма дискомфорт е добре, ако изпитваш дискомфорт трябва да посетиш уролог. Случвало се е няколко пъти, като последният продължи дискомофортът с месеци. Оттогава спрях да гледам, спрях седнал или легнал, само прав под душа 1 до 2 пъти в седмицата, просто за да нямам полюции и засега е добре. Но от седнало положение определено става 80% от случаите ми, когато се е случвало беше в седнало, и само 1 в легнало.

4.   Възможно е да е от варикозни вени. Опипвал ли си тестиса? Усещаш ли вътре някакви образувания?
Възможно е да е от прекомерна възбуда, но ми се струва, че тогава е и в двата тестиса.
При всички положения си вземи направление за уролог. Кажи на личната лекарка, че на няколко пъти ти се е случвало да изпитваш продължителна болка в левия тестис без повече подробности и кажи, че би искал да се прегледаш при специалист. За този род проблеми личните лекари обикновено избягват да се правят на спецове и дават направления.

5.   Премести си телефона в задният джоб. Ако прокървиш бягай задължително на лекар.

6.   3 съм. Няколко пъти ми се е случвало, понякога минаваше за часове, понякога траеше цял ден, но последния път траеше месеци това чувство на дискомфорт в тестиса. Лекарите отначало ме провериха за херния, после изписаха хапчета - болкоуспокояващи(които сам разбираш, че не вършат никаква работа). След време давах еякулат, намериха някакви бактерии... после антибиотици, но всичко рецидивираше и така, докато накрая някакъв антибиотик венозно и оттогава съм добре, но вече не мастурбирам седнал или легнал, защото не знам как, но точно от това се получаваше дискомфортът, въпреки че годините преди това не ми е било проблем...

7.   от АВТОРА: До номер 4. Преди 6-7 години бях опериран от Варикоцеле на левия тестис, имам познание по тази болест, знам как изглежда и със сигурност не е това, опипвал съм, абсолютно нормално е, също така рядко става това нещо и аз не знам.. възможно ли е да е от стрес, нерви, психика, защото напоследък доста драми и проблеми ми се насъбират.. искам също да добавя, че преди година и половина ходих при доктора, за преглед на тестисите защото имах някакви странни болки, напрежение, каза че съм отличник, всичко е нормално няма проблеми, и дали е възможно за тази година и половина, да се е появило нещо.. или е малко вероятно

8.   Най вероятно имаш херния, нищо страшно. Иди на лекар.