Споделена история от Секс и интимност

Как да преодолея травмата?
Здравейте, имам нужда от съвет.
Мисля, че имам някаква психологическа травма. Накратко, малко след като започнах да водя полов живот, по време на акта стана беля, презервативът се изхлузи и семенната течност се разля в мен. Стреснах се много (по принцип съм си плашлива), причерня ми и получих паник атака. Веднага, след като се съвзех, пих Ескапел. Хапчето ми помогна и не забременях, обаче от тогава просто не мога да правя секс. Въобще не мога да се отпусна - изпитвам страх, че станалото ще се повтори, с партньора ми не можем да осъществим нормален полов акт. Вместо това го караме на ласки и орален секс, но ми се ще интимните ни отношения да са пълноценни. Как да спра да се страхувам? В момента, в който усетя, че той е близо до свършване, откачам и се дърпам. А не искам да е така, разбирате ли, но не го контролирам. Не знам какво да направя вече.

Коментари

1.   Разбираемо, не си нито първата, нито последната с подобен проблем.
Взимай противозачатъчни, сложи си спирала, използвай една лентичка с Ноноксинол ( забравих и името), която се слага във влагалището преди това итн. Има сто начина, така, че дори да стане пак скъсването, другото ще държи. Но ако не предприемеш нищо, е въпрос на време докато започнат проблемите във връзката ви- никой мъж не иска подобни страхове и реакции от партньорката в сюблимния момент.

2.   На колко си години? Явно още не си готова психически за редовен полов живот. Да, забременява се, но това не е края на света, в модерна държава живеем все пак... Има толкова много начини за предпазване. Жените се справят с това от хилядолетия.

3.   Скъпа авторке, можеш сама да си помогнеш, като си дадеш сметка, че нищо не е на 100% сигурно, нито в живота, нито в секса. ВИНАГИ може да се случи нещо, да се обърка работата, но това не е причина да си създаваш такива панически страхове от нормалното консумиране на една връзка. Това е все едно да си втълпиш, че може да те блъсне кола, ако вървиш по улицата и затова да не искаш да излизаш от вас... не звучи ли нелепо? Ако искаш пълноценни отношения, които да правят щастливи и двама ви, не може да позволяваш такива притеснения да ти пречат. Това, което можеш да направиш, е да си отговорна към себе си, както и към партньора си. Продължавайте да си ползвате презервативи, можеш да започнеш да пиеш и противозачатъчни, за да си по-спокойна.. но пак ти казвам, пълна гаранция няма. В никакъв случай не насърчавам пиенето на хапчета, аз самата не взимам противозачатъчни, но на първо време, докато ще ти намалят притеснението. В крайна сметка, ще си напълно сигурна, че няма да забременееш, ако не правиш секс, но нали не е там целта? Приеми, че всяко нещо си носи рисковете със себе си и те са неизменна част от него. Но какво ще правим, ако се страхуваме и се отказваме от всичко?

4.   Ами пий противозачатачни. Така каквото и да се разлее ще си в безопастност...

5.   Ти не си готова за тази дейност. Ако му кажеш и те разбере - добре, ако ле не те разбере - по-добре вие си решете(скъсайте).

6.   Консултирай се с лекар и започни да приемаш противозачатъчни, така ще си спокойна за забременяването.

7.   Започни да пиеш противозачатъчни.
Така няма от какво да се тревожиш дори да се повтори ситуацията ще си предпазена.

8.   Нали си има хапчета за тая работа, я. За какво се страхуваш, при положение, че дори и да стане белята пиеш хапче и готово или просто повече внимавате. Да ви имам проблемите. В крайна сметка и да забременееш не е края на света, забога..

9.   От авторката:
Благодаря за съветите. Може би не съм дорасла за секс, нищо, че имам нагони. Знам, че има и други начини за предпазване, но въпросът ми не беше свързан с тях, а с психологическата страна на нещата. Номер 3 доста ми помогна. Предполагам, че с времето страхът ще отшумее.