Споделена история от Секс и интимност

Има ли шанс
Здравейте, жена на 21 години съм. С приятеля ми сме заедно почти година. И двамата учим. От 2 месеца живеем заедно. Връзката ни се развива страхотно. Тъй като аз искам първо да се изуча и да си намеря прилична работа все още не мисля да деца. Предпазваме се( кондоми) и аз ВИНАГИ проверявам кондома след половия акт, защото съм срещу абортите а дете все още няма как да гледам. Преди седмица обаче ми се случи нещо неприятно. Цикълът ми закъсня и реших да си направя тест. Оказа се положителен. Втори не съм правила. Чувала съм обаче че те понякога грешат. Ще отида на гинеколог следващата седмица но първо исках да чуя ваше мнение. Случвало ли ви се е нещо такова? Теста ли греши? Има ли изобщо начин да се случи такова нещо след като внимаваме?

Коментари

2.   Разбира се, че има вероятност ! Щом теста е положителен, щом изобщо имаш колебания и съмнения, не си губи времето в писаници, ами върви на гинеколог. Там 100 % ще видиш какво е положението ! Успех !!!

3.   По вероятно е да си бременна и да е отрицателен, отколкото да не си, а теста да е положителен. Иди на лекар. Ще ти пуснат кръвен тест. Седнете с приятеля ти, ако трябва и с родителите ви и заедно решете какво да правите. Но хубаво си помисли, за да не съжаляваш след време. Успех!

4.   Тестът може да е фалшиво отрицателен, когато си бременна, но хормоните все още не са достигнали нива, способни да се отчетат. Може и да е фалшиво положителен, след раждане или аборт, когато хормоните все още не са достигнали обичайните нива отпреди раждането. Вероятно има и друга опция, но шансът е минимален, клонящ към 0. Все пак вземи още 1 тест на различна фирма и ако и той е положителен, то тогава няма съмнение - бременна си. Дали ще се задържи оплодената яйцеклетка е отделен въпрос.
Ако стане така, започни да обмисляш вариантите още преди прегледа.
Така или иначе е рано дори на ехограф да се види кой знае какво.
И ако ще задържаш бебето - честито, ще ставаш майка! :)
Една майка, 30 г.

6.   Освен ако няма някакъв сериозен хормонален проблем или заболяване, доколкото знам, тестът не може да бъде фалшиво положителен. Знам, че може да е първоначално отрицателен, и да не е отчете вярно, а всъщност да си бременна, но за обратното никога не съм чувала. Можеш да си направиш кръвен тест за бременност, преди да посетиш гинеколог, за да имаш още един резултат. Дори да изчетеш много материали в нета, докато не те видят на ехографа, няма как да знаеш. Успех.

8.   Ясно е че ако наистина съм бременна ще задържа бебето и ще стана майка малко по-рано от планираното. След малко ще си направя втори тест. Искам само едно да попитам тъй като не ми е ясно. Как е станало при положение, че се пазим и аз винаги проверявам?
-Авторката-