Споделена история от Секс и интимност

Сексуален психологичен проблем - широка съм!
Здравейте! Жена на 24 години съм. Историята ми е следната: преди по -малко от 2 години родих детето си(първо). След раждането ми бяха необходими 1 или 2 шева, който аз отказах, защото бях капнала и исках да приключи всичко по бързо. Питах док има ли проблем ако липсват и тя каза -не. Сега обаче има-широка съм. Не много, но каточе ли се усеща разлика. Ходих и на друг док, които каза че не е много разреза и няма смисъл от допълнително зашиване, за което попитах. Верно и преди като се превъзбудя ставах по-широчка, но сега докато правя секс само за това си мисля, и всичко отива по дяволите. След това ражадне не съм правила истински секс, нямам и желание никакво. Какво да правя да ходи ли да ме зашият или да спра да си го слагам като проблем. Питах съпруга си и тои казва че съм му добре, но мисля че ме лъже. Кажете и обикн.гинеколог може ли да го направи това или трябва да е пластичен хирург.а дали ще ми струва скъпо , ако трябва да е при пл.хирург? Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Познато но мен ме шиха веднага след раждането после не е ли късно малко
със сигурност не се прави ей така от гинеколог
има клиники пластичната хирургия които се занимават с това сещам се за д-р Енче и д-р Ильо Стоянов имат сайтове и цени там за тези съм сигурна че се занимават с това а цените не не са евтини .Доволна съм от тези лекари и препоръчвам

2.   Девойко, щом имаш притеснения и не се чувстваш комфортно ти самата, това зашиване може да бъде направено и по-късно, т.е. сега. Въпрос на лична преценка и комфорт с партньорите ти.

3.   A аз мисля, че е по добре да се захващате да си правите второ дете. Като тръгне да излиза и без това ще те шият, така, че ще си си спестила междинния неприятен кърпеж. И да не забравиш да си поръчаш подходящия рзмер ;)

4.   Разширяването след раждане също може да бъде коригирано и със съответните упражнения на мускула на входа на влагалището. Тези упражнения се състоят в свиване все едно жената се стиска да не уринира (стягането на мускула може да бъде усетено с пръст), задържане 10сек и отпускане, стягане-задържане-отпускане и така 10х10сек. Резултатите са повече от задоволителни само след няколко седмици.

5.   Към авторката- отиди на гинеколог и той да прецени дали имаш нужда от пластика или зашиване, аз съм акушерка и те съветвам след корекциите които ще си нашправиш, ако имаш второ дете само секцио! Не се оризилявай, аз родих и двете си деца секцио само заради това, защото секса след вагинално раждане винаги е различен и се прецаква в повечето случаи.

6.   Значи Норбеков много добре го е описал като основно упражнение за подмладяване и при мъжете и при жените, при което се стягат мускулите на седалището, което води респективно и до стягане на мускулите на уретера и при мъжа и при жената. Ефектът е, че влагалището на жената също се стяга и по този начин се стимулира също така отичането на кръвта от малкия таз, която обикновено е в застой и се стимулира производството и отделяне на хормони в организма, което неминуемо води и до цялостно подмладяване. Норбеков описва, че голяма част от курсистите при това упражнение и особено жените преживяват пълноценни оргазми, заради което обикновено изпитват срам. Това води и до цялостно свиване и прибиране на влагалището при жените. Може да се стигне до потъмняване на косата, възстановяване на изчезнал месечен цикъл и т. н. Не са измислици. Но повече може да прочетете в книгите на Норбеков. Не мога да се сетя в коя от всичките, но една от първите му издадени на нашия пазар. Успех!

7.   Съгласна съм, че ако правиш упражненията за свиване и отпускане на влагалището след време ще усетиш промяна!
Аз също ги правя от време на време, въпреки че нямам проблем.
Можеш да свиваш и отпускаш влагалището си около 20-тина пъти на ден и да видиш дали ще усетиш разликата!
Успех!

9.   Наясно ли си къде точно си рязана? За епиозотомия ли говорим резва се стената между влагалището и ануса и не от това си широка, а от раждането и еластичността на лигавицата, която в твоят случай изглежда е нарушена. С просто око няма как да се види по принцип. Мисля, че не си наясно какво и как ти е рязано. След раждане също се получава разширяване, което след няколко години и напред в годините става осезаемо и за мъжа, НО това се получава дори без рязане, така че...

10.   №5, Г-жо всезнаеща "акушерка", изглежда сте девствена и завършила със "слаб 2", щом съветвате здрава жена да ражда секцио "без предписание", което да наруши мускулатурата на матката и т. н. Сексът след естествено раждане е много по-вълшебен и реалистичен, защото се "отварят" точки, които до този момент са "недокоснати". Но ти няма как да знаеш, защото едва ли наистина си раждала, а и не си никаква акушерка, а най-вероятно студентка първи курс по... масаж?? Познах ли?

11.   госпожо номер 10,
говориш за некви отворени, недокоснати точки,
да разбираме ли че това е само при широките вагини, щото
мъжете колкото и да ги докосват, едва ли ще имат
"много по-вълшебен и реалистичен" секс

12.   Към номер 10, аз съм госпожа акушерката, аз незнам ти какво си завършила, но такова понятие завършил със слаб 2 няма, и не съм девствена родила съм 2 деца. Не съветвам никого да ражда секцио, става въпрос точно за темата и начина по който да се избегне основния проблем довел авторката до темата. Радвам се за теб че са ти се отворили точки и че секса ти е вълшебен след раждането, ти си права но ако раждането мине като по книга а това е много рядко, но ако прочетеш темата пластика на влагалище ще видиш че съм права. Дано всички имат твоя късмет

13.   Номер 10, на теб като ти е вълшебен секса след раждането, мъжа ти дали е на същото мнение или за теб това няма значение

14.   Днес бях на консултация при Джунков в Пирогов за задна пластика/стесняване/ на влагалището, без да имам други проблеми. Каза ми, че няма проблем да се стесни, престоя е 3-4 дни, без секс 60дни и да не вдигам тежко повече от 5 кг. Ще струва 600 лв, не е по здравна каса при мен е по желание. Въпросите ми са дали стеснява цялото влагалище или само входа, а също дали с тази интервенция се решава завинаги проблема. Постъпвам на 18. 08, операцията е на 19. 08, ще трае около 40 мин. с обща анестезия, ще пиша веднага щом мога за всички, които се интересуват за цени, период на възстановяване, колко боли после и въобще всичко което ме попитате.

15.   Прецака се с тази пластика.
Трябваше да си сложиш ципче :)