Споделена история от Секс и интимност

Импотентност или нещо друго?
Здравейте, моята история е следната то по скоро е въпрос. Моят приятел има следния проблем.
На 3 пъти започваме да правим секс, всичко е нормално, желание определено има и то доста, но когато тръгне да го вкарва и той веднага спада.. а преди това си е станал и то продължително време и така 3 поредни пъти. Наистина не съм запозната с тези проблеми при мъжете и не знам на какво може да се дължи. Той също не знае каза че не се притеснява че не го тормози нищо което да му пречи на психиката. Говори със сексолог и той му каза че на неговата възраст (26 години) е по скоро психически проблем а не здравословен. Искам някой ако е попадал в такаа ситуация да сподели проблема може да е в мен макар че се съмнявам но вече не изключвам нищо. Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Да, по-скоро е психологически проблемът му. Отскоро сте заедно, нали? Той най-вероятно не е водил активен сексуален живот скоро. Помогни му - нека той лежи, а ти го стимулирай с ръка и оорални ласки. Поиграй си хубаво и не бързай да продължиш. След това бързо се качи на него и продължете до края с поза ездачка. Правете го така всеки ден и след максимум седмица ще е перфектен, така че ще може да смените репертоара. Отдайте се един на друг и успех! :)
Ж 28 г.

2.   Товa вaши първи опити ли сa или сте от повече време зaедно? Имaлa съм подобен случaй, но при първите 2-3 пъти. От толковa кaнене кaк ще ме "скъсвa" и тем подобни, тa нaкрaя чaк нищо. Нaдървен до пръсвaне и в един момент му спaдaше. Но след 3 опит се получи, при товa беше мaрaтон :). Никогa повече не го е имaло този проблем. Смятa, че е било от превъзбудa. Сегa е достaтъчно сaмо дa го погледнa и го прaвим по 2-3 пъти, среднa продължителност 25-30 мин.
Aко сте в нaчaлото може дa е същото.

3.   Импотентност има, когато самолета не се вдига. Приятелят ти вдига самолета, значи не е импотентен. Наистина проблема е психологичен. С презерватив ли опитвате да правите секс? Ако не, той е притеснен, че няма да се овладее и ще стане белята. Уточнете, как искате да стане предпазването от нежелана бременност, но така, че той да не мисли за това, докато правите секс. Не уточняваш, той свършва преди да го вкара и самолета пада, или самолета пада, но след кратко време отново лети. Това е от значение. Ако е първото, трябва му помощ от специалист, а ако е второто, мисля, че можеш да го успокоиш да не се притеснява и да не мисли за последствия, естествено като вземете предварителни мерки.

4.   Това е от притеснение 100%. И на мен ми се е случвало. Ще се оправи, ако му вдъхнеш увереност и не правиш от това голям проблем. Иначе всеки път ще се сеща за този момент и ще се чуди дали няма да му падне и тогава пак ще му падне.

5.   Ако няма здравословни проблеми е свързано сигурно с интимните ви отношения като цяло, не се притеснявай ако сте в началото на връзката на всеки мъж може да се случи. Ако сте заедно от по дълго за тогава не знам какво може да е, може да казва че не е стресиран но всеки човек си има някаки вътрешни притеснения или е друго, но трудно може да се предположи ж. 26

6.   Значи, това нещо може да се случи на всеки. Случвало ми се е и на мен когато бях горе-долу на същата възраст. Причините могат да бъдат следните: 1)Прекалена възбуда, 2)Притеснение, нищо, че казва, че не се притеснява, 3)Ако дълго време не е правил секс, или редовен полов живот, 4)Ако прекалява с чикиите.
Няма нищо притеснително. На мен като ми спаднеше, ми помагаше мнго да я лижа между краката, почти веднага ми ставаше пак. Това не е проблем, с времето като се опознаете добре няма да има никакъв проблем. Предполагам, че сте в началото на връзката.

7.   Първи опити са и наистина си мисля, че е от някакво негово притеснение. Много благодаря за отговорите, поуспокоих се и мисля че проблема ще се оправи.