Споделена история от Секс и интимност

За мъжете над 25 години, които все още не са правили секс
Здравейте,

Във форума има дискусии, посветени на девствеността, но реших да пусна тази тема, която се отнася конкретно за мъжете. Забелязал съм, че въпреки че след една определена възраст липсата на сексуален опит се смята за нещо странно и при двата пола, на неопитните мъже се гледа с по-критично око. Не съм чул мъж да каже, че никога не би имал нещо с девствена млада жена, но съм чувал женски мнения, че не могат да си представят да имат нещо с мъж, който никога не е правил секс. Маркирах като възраст 25 години, защото това е възрастта, която се е приела като горна граница за "първия път".
Аз съм един от тези млади мъже (на 27 години), които не са правили секс, имам и някои приятели колкото мен или дори по-големи, които също спадат в тази група. Ако погледнем реалистично на нещата, може наистина да има някакъв малък процент неопитни мъже над 25, които чакат "специалната", но огромната част просто очевидно имаме проблем. Като гледам себе си и другите около мен в това положение, забелязвам общи неща - сковани млади мъже, по-трудно изразяващи емоции, в периферията, а не в центъра на забавленията, с психологически бариери. Някои имат трудности в общуването с жените като цяло, при други общуването върви нормално, но свършва на ниво приятелство. Възможно е и проблемът да се корени във възпитанието, семейството, силна връзка с майката, някаква травма от друго естество. Една част от тези мъже могат да бъдат добри приятели на жените, но не предизвикват страст в жената и желание да бъде с тях интимно.
Разбира се, освен да се констатира проблемът, трябва да се търси и решение. Увереността по принцип е от решаващо значение. Само че опираме до следния въпрос - на какво да стъпи увереността на млад мъж, който никога не е бил с жена? Това според мен няма как да не си проличи и лошото е, че колкото повече напредва времето, толкова повече нараства притеснението, че ще се "изложиш", това те спира дори да правиш опити. Особено пък ако имаш силни чувства към жена и не искаш да изглеждаш смешен в нейните очи. Мисля си обаче, че голямата психологическа бариера е първият път, и ако мъжът я преодолее, след това нещата изглеждат една идея по-добре.
Как обаче да стане това? Ето как аз виждам възможностите:
Единият вариант е мъжът да срещне жена, с която да постигнат емоционална близост, тя да развие чувства към него, и затова да не е проблем за нея, че той никога не е правил секс. Това естествено е идеалният вариант!
Другият вариант е ако мъжът има в приятелския си кръг или сред познатите млада жена с по-освободено поведение, за която да е тръпка да бъде "учителка" на неопитен мъж, или пък да иска да му помогне от приятелска симпатия.
Третият вариант е по-възрастна жена, която си търси млад мъж за неангажираща връзка, за нея това, че мъжът е неопитен може дори да е плюс, защото така може да го съблазни по-лесно.
Вариантът за някоя случайна забивка в бар или дискотека ми се струва възможен на теория, но не и на практика, просто повечето мъже от този тип трудно бихме се отпуснали в такава обстановка.
Интересно ще е да се чуят мнения и на жени, и на мъже, особено ако някой мъж е минал по този път и първият му интимен контакт е бил на по-късен етап в живота, да сподели как са се случили нещата, дали първият опит му е дал увереност и след това е било по-лесно.
Надявам се на повече сериозни и по-малко подигравателни коментари.

Коментари

101-109 от 109

116.   Голям спор се вихри в тая тема. Според мен истината е някъде по средата. Че голяма част от жените са златотърсачки е вярно, вярно е обаче, че има и доста свестни. Същото е положението и сред нас мъжете. Голяма част са си чисти селски бекове, но отново има и доста свестни. Хубаво е човек да е амбициозен, без това да се превръща в някаква фикс идея или психическо разстройство. При избор на професия е най-добре да се заложи на нещо, което наистина носи удовлетворение. Правиш ли нещо с желание, парите сами идват впоследствие. Естествено, на 25 няма да имаш БМВ, но да речем малко по-късно стандартът става приличен. Колкото до материалистките - лесно се отсяват при малко повече наблюдателност. Ако си без пари е ясно, не ти обръщат внимание и изобщо не им пука колко си амбициозен. Навън е пълно с мамини синчета, някои, от които минали 40, но все още на издръжка. Това обаче не им пречи да минават за много "успели". Ако пък вече имаш добър стандарт, достатъчно е да обърнеш внимание на факторите "работа" и "образование" и почти сигурно нещата се изясняват. Важно е работата да е извоювана, защото има много хора просто спуснати някъде. Преди време попаднах точно на такава. На пръв поглед добро образование, страхотна позиция, изобщо без забележки. Да, но имаше една "лека" подробност. Работата й беше подарена с връзки и то доста стабилни. В интерес на истината това момиче се оказа най-дребнавият, материален и пресметлив човек, който съм срещал до момента.

118.   Да се включа и аз по темата. Не познавам интелигентен мъж, който ще тръгне да създава семейство, когато жената до него му говори за развиване и подобни глупости, тъй като автоматично ще я сложи в графа на материалистките, което и няма да е далече от истината, а също и не познавам мъж, който да има висше и да има собствено жилище, голяма заплата, шофьорска книжка и автомобил, но смея да твърдя, че тези хора са доста по-интелигентни от други, които имат изброените. Осен това, имам доста познати и малко по-така нявлязли в нещата, казвали са ми, че в днешно време за да покриеш изискванията на масовата българска, се налага да се занимаваш с далавери и хитри сделки, а също и ако си син реститут. Разбира се, че тежките трудови навици изграждат мъжеството, факт. А и също е вярно, че жената не намира мъжът в канцеларията и катедрата, а където той показва силата си, това е също природа и никой няма право да го оспорва, защото това е все едно да твърдиш, че примерно маймуната може да лети или да живее под вода, абсолтно противозаконно на природата. Мъж, който живее с родителите си, работи и се мъчи да се развива, но мизерията му пречи и потиска, е мъж, който може да отгледа безспорно здрави, силни и кадърни деца, деца които майка България желае да има, а не разглезени лигочи. Мъжко ли е да се имаш за мъж, когато си теглил кредити и си купил някаква лъскава каручка, за да може някоя като зъболекарката от коментарите да те забележи, какво му е мъжкото? Страхливец е този мъж, който се съобразява със обществени норми и предразсъдъци. За мен истинският мъж е корав и трудолюбив работник и воин, като Спартак! Такъв мъж е редно да бъде приоритетно желание на нормалната и масова жена, но уви не е така в България, ама пък и заради това сме си държава отпадък на картата. французин ми е казвал, че българите се претапяме заради потребностите и светоусещането на масовата българка. Ще дойде видов ден, когато много мъже ще осъзнаят, че има ипо-вредни паразити от циганите, но сега са твърде заети да им угаждат и вървят под полата. Поздрави за 24 и всички истински мъже.

120.   Номер 2, ЕВАЛА пич! Чак мен успя да вдъхновиш (М30)! И да си призная (нали е анонимно), все още не съм правил секс. Последната си възможност прецаках миналата година... Но! Бях с две жени, които ми задоволиха фетиша. За целта бях гол и за мое учудване не бях притеснен... Предполагам, че полека лека (знам, че е ПРЕКАЛЕНО бавно), но придобивам някаква увереност. Мисля скоро да тръгна отново на фитнес (или на лостовете в училището), да променя малко гардероба. Говоренето с жените обаче е най-големия проблем! За него и Господ не може да ми помогне. Най-далеч стигам до "най-добра приятелка". А ме е яд, защото забелязвам вече, че има жени, които ме харесват. Получих няколко комплимента, които ми помогнаха донякъде, но все още вися пред компютъра и не излизам никъде. Просто не ми се ходи никъде сам (нямам много приятели и това трябва също да го променя). Забелязъл съм, че при мен нещата си се случват, но по-бавно и мога да кажа, че съм спокоен за момента... Та, Авторе, има и по-зле от теб! Свиркай си и не го мисли толкова. Всичко с времето си! Успех!

121.   Доста от кариеристките са амбициозни до глупост. За тях развитието се изразява в материалност. Духовното развитие е най-важното. By the way, Нютон е умрял девствен, защото не е отговарял на обществения модел за времето си, а накрая се е оказал и велик. Понякога се крие доста голям потенциал при хора, като номер 24 примерно.

122.   Значи, няма никакво значение на колко си години, това са новосформирани стереотипи от последните години на 20 век, с които обществото се опитва да докаже, че ако един мъж е на възраст и не е имал отношения с жени, значи си има проблеми, тоест един вид умишлено отсортиране от стандартното мъжко съсловие. Това не е така, защото аз лично съм преживял заглавието в буквален смисъл! Винаги съм общувал добре с момичета, но до 24 годишен просто не успявах да привличам. Започнах да тренирам и да се докарам до атлетична форма, благодарение на която започнаха да ми хвърлят очи, като през цялото време криех, че никога не съм правил секс и нямам уж "опит". Запознах се с една на 22 и си допаднахме доста. Ходихме 2 два месеца и и на третата вечер правихме секс и у тях, и на много други места и тя казваше, че съм я възбуждал много. Целувките и любовната игра бяха на ниво, тя преди това е имала връзка с някакъв разведен с деца на 36г. и ме сравни с него. Всичко беше ок и си вървеше по вода, но минаха два месеца и рязко ме помоли да не я търся повече. Питах я защо, какво се случва? Отговори - Нямаме общи интереси и не можело да продължим напред. Аз работих в един склад и бях доволен от заплащането, хобито ми беше да тренирам бойни спортове, а тя искаше да се занимава с генетика.. не сме били един за друг. Казвам всичко това, поради простата причина, че много мъже се обвинявате като автора, а реално не сте виновни за нищо. Тя си знаеше аз от какво се интересувам, но се забавлява с мен в леглото, после тръгна да гони развитието и да ми обяснява, че хората дето не се занимават с наука нямало смисъл да се възпроизвеждат и не били полезни. Маосово сбъркани са повечето, обесебени от мисълта з аматериални облаги и власт. И мъже има гадове, но при жените си е традиция, съжалвам. Абсолютно съм съгласен с номер 30.

123.   От номер 24 до 26. Не съм чел от много време темата, сега си разглеждах пощата. Знаеш ли, това за бягането с мръсна газ е малко смешно, тъй като аз визуално изобщо няма да те карам да бягаш, напротив, дори ще правиш всичко възможно да се запознаеш с мен, защото всеобщата оценка на всички познати и непознати е, че съм интелигентно и сериозно имомче, приятен за разговори и мъжествен. Аз съм над 180, активно спортувам, а в лице приличам на италианец или испанец, пак според всеобща преценка. Преди да започне да ми философства за развитие и да разбере, че не съм чехльо, почти всяка средностатистическа и малко по-хубава от средното девойка прави опит да се запознае, а много от тях са ми стояли и в скута и са се натискали с мен, пък чак след седмица ми развиват твоите теории. Само, че си намират някой изпълнителен льохман и след това и продължават пак да си заглеждат такива като мен, защото тъпите ви предразсъдъци са измислица, а подъзнателно се търсят точно мачовци. И един заварчик или хамал, има много повече мъжко излъчване от някой, който седи по цял ден в кол-център или обяснява разни неща на студенти с уредено образование по университетите. Някой, който обяснява на неучелюнобиви хора някакви глупости, а те гледат да си платят семестъра и да си изкарат формалната хартия. Жените подсъзнателно си търсят мъжкари по цял цвят, както и тук. Така, че не си мисли, че такива като мен са останали на сухо защото ходят с градския или нямат висше. Вие сте повърхностни и такива като мен ви залъгват, а после с еоплаквате, че не може да си простите как сте си легнали с някакви голтаци. Аре живо и здраво. ;)

124.   Аз съм на 35 и също не съм имал интимни контакти с жени. Имало е много възможности, но винаги аз съм бил този, който е натискал спирачката. Не съм гей в никакъв случай, но и жените никога не са ме привличали сексуално. Просто съм напълно безразличен. Освен това, не мога да се обвързвам емоционално по никакъв начин. Съсредоточен съм върху кариерата и правенето на пари. Иначе съм уж добряк, обичам да помагам, но трудно понасям хора около себе си. Дори с родителите си се карам постоянно, понеже те постоянно ме критикуват, че не се женя. Обичам да съм сам и това не ми пречи никак.

125.   Аз пък съм на другата крайност - до сега съм бил само с проститутка. Отначало исках да изградя връзка с жена и да обичам и да бъда обичан, но с времето разбрах що за хора са жените и реших да и, че не си заслужава да обичаш никоя жена и любовта е foolish error of judgement (моля модераторите да ми разрешат да го напиша това на английски, защото не се сещам за българският еквивалент на фразата)

126.   Отношението към 124 е чудесен отговор по темата. Трябва да се впишеш, да си част от матрицата, да си стандартен, пронумерован и прошнурован. Да си още една тухла от стената, иначе ще си останеш изолиран, и няма да правиш секс. Трябва да отговаряш на купища изисквания - да имаш кола и висок стандарт, да си ведър, готин, и още какво ли не. Обаче има едно голямо противоречие - не трябва да си нийди. Трябва да си самодостатъчен, за да си желан, но и в такъв случай връзките са невъзможни, защото ако си интровертен, ще искаш да си сам.

101-109 от 109