Споделена история от Секс и интимност

Болка при секс след като бях изнасилена!
Здравейте!
Имам следния проблем и искам съвет.
На 22 години бях изнасилена. Бях девствена. След този инцидент, не желаех да поглеждам мъж, а да не говорим за правенето на секс. След определено време /около 6 години/ природата малко или много си каза думата и естествено в мен се пробуди естествения нагон за правене на секс. Намерих си партньор, но се оказа, че има малка, но не незначителна пречка за това. Изпитвам адска болка при самият опит за проникването му в мен. Опитахме 2-3 пъти, но без никакъв резултат. Накрая той се отказа и ме напусна. Имам добър приятел с когото споделих и решихме да видим за какво става въпрос. Когато той опита с пръст нямаше никакъв проблем за проникване, но когато се опита да ми го вкара, ми каза, че усещал някаква преграда. Веднъж влезе в мен, но при много кофти поза. След известно време се опитахме да го направим пак, но се появи същия проблем - болката. Някой може ли да ми каже на какво се дължи това. Дали е на психологическа осново или просто съм прекалено тясна. Моля Ви – помогнете ми!

Коментари

1.   Смятам, че гинеколог би ти помогнал повече отколкото каквото и да е мнение тук. Успех!

2.   Моят съвет е да потърсиш помоща на лекар,това не е сувсем нормално.Не искам да те стряскам сигурно го има при много жени.Иди на лекар обаче,това е наи-сигурната помощ.

3.   Не си прекалено тясна.Вагината се нагажда според големината на члена.Наистина има такива жени, но не е в това е проблемът.Психологическият проблем до някъде си го преодоляла, но винаги ще има едно "но ".Един път си го направила, значи причината не е патологична.Потърси лекар.

4.   Твоя проблем се нарича вагинизъм,неволно стягане на мускулатурата,и по този начин невъзможност да се проникне,оттам идва и болката.Всичко това е от психологична гледна точка:(Надявам се да намериш партньор,достатъчно търпелив и нежен,който да ти помогне да преодолееш този проблем,успех!

5.   аз имах почти същия проблем, не бях изнасилена, но шока от самия опит на мъжа да направи това ме държа доста време след това. Години по-късно изпитвах някакво нежелание да правя секс и се оказа, че е вагинит. С повече разбиране от страна на партньора и добър съвет от опитен гинеколог всичко се подрежда.

6.   как може да искаш отговор на подобен въпрос от такава аудитория от хора.незабавно потарси лекарска помощ!!!Успех!!!

7.   Според мен е най-добре да се обърнеш към гениколог :) Желая ти успех!

8.   Mиличка първо искам да ти кажа че този които те е изнасилил трябва да бъде убит по най долния начин,второ иди на лекар че това не е шега работа

9.   Според мен са възможни и двете прични, но най-добре отиди на гениколог, а ако се окаже, че няма физическа причина иди на психиятър и искам да поясня, че не те мисля за луда, а смятам, че психиатрите си имат начини да помогнат да преодолееш трудни моменти.

11.   Като не можеш там , прави орален и анален. Приятеля ти даже ще е по доволен.

13.   Доколкото разбирам ти си правила секс не повече от 5-6 пъти. При мен беше така първите 7-8 пъти, спокойно :) Не бързай с гинеколозите. Ако я има и психическата бариера нещата стават още по - сложни. Аз като не съм възбудена или пък съм притеснена и ме е страх адски ме боли, имам чувството, че се опитва да си навре юмрука вътре...