Споделена история от Секс и интимност

Къде отива тръпката?
Здравейте хора много ми се иска да си излея душата някъде и смятам, че това е правилното място.
Имам връзка от 3год. с прекрасен мъж, но напоследък тръпката ни се изплъзва и това много ме тревожи.
Правехме секс много често-всеки ден дори и по няколко пъти на ден, а през последните месеци много рядко и това като цяло ни се отразява на връзката. Започнахме да се караме за дребни неща, по-често сме изнервени просто има промяна.
През последните месеци сме по-заети и по-изморени и смятам, че това играе важна роля. Когато единия от нас е по-отпочинал и има желание, другия в скапан и просто лягаме и гледаме някой филм. А преди време не можехме да изгледаме един филм без да го прекъснем... ако ме разбирате.
Притеснявам се, че това може да не е само фаза през която трябва да преминем.
Правим секс около 2 пъти в месеца, а сме по на 25г. според вас нормално ли е?
Говорили сме си на тази тема, но стигаме до извода че и на двамата ни се иска, но някак винаги се получава разминаване между това, че искаме и да го направим.

Коментари

1.   Мога да ти кажа ние какво направихме
Внесохме разнообразие.
Направих секс календар
За всеки ден от месеца и измислих нещо закачливо да не е много ясно какво ще се прави.
С интерес гледа графика и все пита какво е и няма търпение да разбере.
Пример ти давам.
Без бельо.. тоест ще си без бельо дали като излезете или така ще си нагласила вечерята..
Сладолед за десерт... може да го ядете един от друг от тялото..
Намажи ме с лосион
И разни такива си измисли.. вещо различно да правите.
А не просто секс.
Нещо извън дома..
Закачки в киното в дискотека в парка.. на някоя улица..
Просто неща които правиш в началото на връзката..
Това на нас ни помогна. вярвам и на вас

2.   Ами то всичко омръзва и тръпката намалява с времето. Повтарянето на нещо води до рутина, всичко ставя ясно, изчезва изненадата, всичко е предвидимо. А при вас, като добавим и умората, не знам какъв съвет да ти дам. Свиквай преходността на живота, радвай се на други неща. Например, че си имаш прекрасен мъж...

3.   Няма вечен огън, всеки огън започва да гасне. Живота го гаси, безгрижните години отминават и се нанизват тягостните. При скапано ежедневие, какъв секс искаш. Секса е до време, после остава любовта, ако я е имало по времето на секса. А когато секса е бил само гимнастика, после идва рутината, от която се оплаква авторката. Авторке, търсете чувствата, не секса, той сам ще се възвърне, ако ги има чувствата. От кога не сте си казвали-обичам те?

4.   Намерете време за екскурзия някаква или поне малко време сами на ресторант, кино, пикник сред природата...Трябва разнообразие във връзката във всеки аспект, по-честите излизания винаги влияят положително в любовния живот.

ELSA