Споделена история от Секс и интимност

Страх ме е да не е онази рядка гадна болест с гадно име (вагинизъм)
Привет на всички.
Та така...има нещо, което колкото повече време минава, толкова повече ме травмира и се обърквам и се чудя какво да направя. Всъщност на някой ще им се стори смешно, а други ще ми кажат неща, който можеби знам, но поради страха си не правя нищо.

Проблемът е в това, че почети година и полвина опити с приятеля ми да правим секс завършват с неуспех, ест аз мисля че вината е в мен, но като изключим факта че трябва да се съветвам с гинеколог и не го правя от неистов страх и притеснение, нито той нито аз говорим по този въпрос сякаш шибания ми проблем го няма, а мисля, че ако поговори с мен и вместо да ме задушава, докато се опитва да проникне в мен ( с ръчкане с пръсти, което всъщност ако се прави по умело помага) можеби онази частица в мозаками би могла да се разчупи и да съм по спокойна.

Вече не издържам.В иждам че не му е леко, знам че ме обича, както и аз него, но просто не знам какво да правя ... Страх ме е да не е онази рядка гадна болест с гадно име (вагинизъм) Четох в нета за нея и още повече се плаша да отида на гинеколог.

Предполагам проблема е в главата и трябва да подходя по някакъв начин за да разговарям с него, но не знам как.

И това е то, нещото което най-много ме тормози. Имам нужда просто от съвет или малко кураж от някой, който е имал такъв проблем ...

Коментари

1.   Не се пртеснявай! Вярвай и всичко ще се подреди с времето!

2.   Отиди на лекар

3.   Ти девствена ли си или си правила секс предо това? Защото има разлика и решенията при двата случая са различни, така че ако може сподели :)

4.   Ако си девствена, може би добро решение е да се отвориш сама с някакъв подходящ нито голям, нито прекалено малък предмет... Казвам го, защото сама ще усетиш къде как да натиснеш и ще стане много по-лесно. Разни лубриканти също помагат, но не се препоръчват за честа употреба.

5.   И при мен и моя приятел беше така - много неуспешни опити и голямо разочарование и то най-вече за мен. Понеже бях девствена преди да успеем ето моите съвети. Първо аз сама пробвах да вляза с пръсти първо един, после два така преодолях страха и вече снаех от части какво да усещам и се научих да контролирам мускулите там долу. После когато стана аз бях отгоре, така че контролирах натиска и кога да го направя. Разбира се не успях изцяло аз стигнах до половината някъде, много ме болеше и просто се гушнах в него и го остажих да продължи започнатото. Използвахме лубрикант за да стане по-лесно. Но най-важното е да говорите, кажи му всичко което те тревожи, това ще ти помогне да се отпуснеш напълно. Успех :) и ако имаш още въпроси питай ;)

6.   според мен трябва да отидеш на гинеколог и след това и на сексолог. Според мен проблемът ти е психологически и за съжаление си жертва на криворазбрата ни „култура„ , да се срамуваме да говорим свободно за секс , дори думата е „мръсна„....В проблемът ти има само едно „срамно„ нещо - че не си намерила смелост досега да споделиш проблема си и да потърсиш помощ. Но ето, вече направи първата стъпка, давай спокойно и се обърни към млада гинеколожка, препоръчана от близка приятелка!