Споделена история от Секс и интимност

Страх от първия път!
Здравейте! Моля редактора да сподели историята ми, защото ми трябва съвет! (не е история, но както и да е)

Момиче на 16 години съм. От 4 месеца имам приятел и искаме да го направим, но аз съм девствена и ме е страх. А и мисля, че и той е девствен. Казва ми че го е правил, но нещо ме кара да мисля, че е девствен. Моля ви дайте ми някакъв съвет. Кажете ми за всички опасности, за какво да се притеснявам. Моля ви наистина искам да ми помогнете и да ми дадете съвет. Благодаря предварително!

Коментари

1.   И аз се притеснявах от първия път, но не е страшно, повярвай ми. Ако човека до теб е внимателен и не бърза, ако изчака да се отпуснеш, то просто се случва от самосебе си. Ако усетиш, че се опитваш да го направиш насила, без желание, по- добре го отложи. Няма какво да се случи лошо, това е нещо естествено. Може да имаш няколко капки кръв след това. Нормално е.

2.   На всеки му се е случвало. Гледай да бъдеш легнала и се възбуди възможно най-много, това доста помага да се отпуснеш. Моят приятел и аз пробвахме на няколко пъти по малко и така и не се и усетих кога си стана :) Боли, но няма как.

3.   може и да имаш лека болка дори и приятелят ти да е много внимателен но това си зависи от жената а може вобще да не осетиш нищо

4.   Зависи.. Мен ме болеше адски много но мои приятелки казват че изобщо не боли.. Само се отпусни и му имай доверие. Той разбира се не трябва да е като кон с капаци. Да действа бавно и леко. Кръв може да има може и да няма. При мен имаше и то доста но това е напълно нормално и не трябва да те плаши изобщо :)

7.   И аз съм на 16 и го направихме с моя приятел на 6-тия месец, сега сме заедно 8 месеца.. (и аз го исках още в 3, 4 тия но нещо вътрешно не ми даваше, не бях готова. ) – Повярвай знам какво ти е, но честно казано чувството си е доста хубаво и няма повод за страх. Ти сигурно си чела статии и се информирала с "МНОГО КРЪВ" "МНОГО БОЛКА", но всъщност при по-еластичните ципи няма грам кръв, а ако има то са няколко капки, а не локва. Болката - аххх тази болка, не знам защо всички казват че ги е боляло и им се е ревало, но да ти кажа болката е тъпа, в смисъл има но тя продължава няколко секунди и то докато ти го вкара, ако не се стягаш много предполагам няма да боли много. Важното е да те предразположи, да го искаш ти самата, да си мокра, за да влезе по-лесно. Но няма нищо страшно повярвай, не е болка и кръв за умиране. А направите ли го веднъж то следващите пъти чувството ще е много по-хубаво, да знаеш. Няма от какво да се притесняваш. Дано да съм ти била полезна. :)

-Во.

8.   Никой не ме е галил и предразполагал, не ме боляло. Беше едно моментно желание и стана от самосебе си, се пак бях на 18, но не мисля че има значение, след 16 мисля че е нормално. Беше ми само странно, но след като го направиш, вече се чудиш на хората които ги е страх, та това е толкова нормално и приятно нещо и в него няма нищо страшно