Споделена история от Секс и интимност

Липса на секс при жената - какви могат да са последствията?
Здравейте на всички!
Имам въпрос към жените - Искам да попитам липса на секс при жените влияе ли на хормоните от яйчниците? Дали може да се получи хормонален дисбаланс от това или липса на менструация? Как влияе на цикъла? Какви са последствията? Според Вас липсата на цикъл може ли да е последица от липсата на секс?
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Липсата на секс влияе хормонално. При някои може да е безсимптомно или поне да си мислят, че е така, докато при други варира от най-елементарна изнервеност до други проблеми. Липсата на цикъл обаче говори за много по-сериозен проблем с по-сериозна причина от липсата на секс.
Препоръчвам посещение при АГ.

2.   Не, не може да имаш хомонални проблеми, ако не те оправят редовно... Мислиш ли, че малките момиченца имат проблеми заради това?

3.   За липса на цикъл-не знам дали е възможно, но на мен определено ми се отразява зле. Ставам нервна, раздразнителна, освен това вечно ми се яде шоколад и накрая ми се отразява зле на килограмите... абе много е гадно, а за съжаление в момента са в такъв дълъг период на суша, майка станаха поне 2 години и направо ми иде да убия някого. ОТВРАТ!!!

4.   отговорът но всичките ви въпроси е НЕ.
Дано имате поглед над природата но цветята цъфтят без значение дали има пчели които да ги опрашват. Така че липсата на секс няма как да повлияе нито на месечния цикъл нито на хормоните.

5.   На много жени почват са им миришат пръстите. Аз това съм забелязал.

6.   Точно обратното- липсата на цикъл, може да е последствие от правенето на секс, if you know what i mean :D

8.   Въпреки, че съм мъж, ще си позволя да дам моето мнение, а то е, че, според мен, жените със сигурност нямат нужда от секс.

9.   Не пишеш на колко години си, но общо взето това признаци на климактериум и ако си в близка до тази възръст, липсата на секс определено е ускорил тези процеси. Ако питаш само информативно, то ти си изброила евентуалните последици от липсата на секс.

10.   На мен лично поради липсата на секс ми идва на 24 дена и ме държи по 10-12... Като прибавим и 1 седмица ПМС ми остава една нормална седмица.... За една година ми идва не 12-13 пъти, а цели 14... Ужасно е просто.

11.   Без да съм правила секс години съм си имала менструация. Виж, по едно време имах аменорея и пълна липса на сексуално желание. Пък и ако не правиш секс, то поне мастурбираш. Мисля че на хормоналната система й е все тая как е получен оргазма. Други фактори влияят върху менструацията, а тя от своя страна на либидото.

13.   9, редовният полов живот НЕ забавя менопаузата, и сътветно липсата на секс НЕ може да е причина за липса на цикъл. Най - добре отиди на лекар

14.   Реално погледнато, 8 е прав.