Споделена история от Секс и интимност

С мъжа ми не сме толкова близки вече! Как да върна искрата?
Обичам мъжа си! Но напоследък не сме толкова близки. Идва си от работа уморен къпе се, яде, и ляга. Няма романтика сред нас както преди.

Та въпроса ми е как да го накарам отново да има същата искра както преди? Благодаря ви за вниманието.

Коментари

1.   Може би и ти самата не си както преди. Как се обличаш, как се държиш, как се усмихваш - това имам предвид. :)

3.   Точно в момента и аз съм в същото положение. Дори днес му казах, че трябва да разнообразим по някакъв начин. Ние не сме в много дълга до момента връзка - 3 год., но се събрахме почти в началото и се изпуснахме да се докараме на хора със 100 год. връзка. Но еднообразието и рутината си казват думата. Трябва да се действа, за да не се изпуснат нещата. Успех ти желая! Дано и при мен да има!

4.   Кажи му, че не ти трябват пари а искаш него и да напусне работа и да иде да се регистрира на бюрото по труда а оттам няколко или повече месеца ще му изплащат обезщетение. През това време той ще си почива, ще ти обръща внимание и искрата ще се върне.

7.   Здравей,
направи някаква промяна у себе си - прическа, някоя нова дрешка... нещо, което ще го впечатли. Сготви нещо специално, което обича, но скоро не си го правила. Изпращай му мили съобщения докато е на работа, за да му покажеш, че мислиш за него, дори може сутрин да му оставяш бележка с пожелание за успешен и усмихнат ден. Изненадай го дори да няма повод, изглежда, че работи много.. отидете на почивка за един уикенд, ще му се отрази добре. Накарай го отново да те желае, малките жестове говорят много, успех!

8.   Мога да кажа на мен какво ми липсва. Жената гледа биг брадър и някакви сериали, не пита за работата ми, говори ми за това което тя мисли, чувства, планира...

Вярно е че всички млади майки пощуряват в първата и втората година на детето, но мислех че моята е имунизирана. Трънки.

Говори с мъжа си, говори за неговите неща, неговите интереси и направи всичко възможно да правите възможно най-често секс. Другото ще се нареди.

9.   Нема начин, освен ако не спчелиш от ТОТОТО и той да спре да работи :).

10.   Започни с нещо леко. Предложи му например един лек масаж след вечеря преди лягане. Приложи малко еротика по време на масажа. Приготви му романтична вечеря. Ако имате деца изпрати ги при някоя от бабите и дядовците за тази вечер. И така малко по малко нещата ще се възстановят. Предложи му разходки през почивните дни. Идете някъде само двамата например на планина и т.н. Сега идва зимен сезон. Търси повече телесен контакт с него. Прегръщай го докато гледате телевизия. Това са начините да събудиш лъва отново :)

13.   Авторката..

Благодаря ви много на всички! Обаче правила ли съм какво ли не да го впечатля но уви. Той е на 30 аз съм на 24. Млади сме представете си на 80 години какви ще бъдем? За сега деца нямаме..

14.   И аз съм като вас но съм на 33г и имаме 8 год брак зад себе си и деца. Ужасно е на такива млади възрасти да спира интерес, секс и т. н. а какво остава след години.... Още сега ги нямаме тези неща а като станем на 50-60г какво правим тогава?
Явно нямат интерес половинките ни, а това не може да продължи до 50-60 г да станем.. така мисля

15.   Коментарът на Номер 8 ми хареса. И все пак бих допълнила, че хубост насила не става - трябва желание от двете страни и взаимност. Както тя трябва да го разбира, подкрепя и да се интересува от него, така е нужно и той да реагира по същия начин спрямо нея. За да върви часовникът, трябва да са в изправност и двете зъбни колела.

17.   И аз като номер 8, жената гледа биг брадър, почна и турски сериали и си ровичка в нета, в телефончето. Обаче за сметка на това ми казва, че само съм излизал с приятелите си да пия, но на нея никакво внимание не ѝ обръщам, обаче като реша да ѝ обръщам, или е изморена, или си гледа филма/предаването, или не ѝ се говори. И после аз съм виновен всякак. Значи, трябва да ходя на работа, да изкарвам пари, да се занимавам с детето след това и евентуално да помагам вкъщи(окей, няма проблем), а тя накрая да си изкарва на мен, защото била много уморена цел ден от домакинската работа и детето, да ми се вкисва за всяко нещо и да се държи зле, без аз да съм го провокирал. И аз да давам изкарвам и давам към 1500, че и повече пари за семейството общо, а тя да дава 1/2 си майчинство на майка си за сметките. И на всичкото отгоре, със сексът много трудно, повече от година без никакъв, сега към втората сме го правили 10-20 пъти. Аз балък ли съм или да, питам и си отговарям. Понеже изчетох бая теми, за което благодаря на Бог, интернет, извънземните и хората, които пишат, мисля, че ако не влезе в релси след като детето отиде на градина, ще се наложи да се разделям с нея. Много е гадно, защото много си обичам детето, а може би и тя това го знае и го използва, не знам. Преди я мислех за най-добрия човек, или поне от най-добрите, сега вече просто не вярвам в нея. А, пропуснах, че с нея НЕ МОЖЕ да се говори. Ако честно опитам да ѝ кажа нещо, или не ѝ се говори, или я натоварва, или ми дава някакви "доводи", които биха били аргументация на третокласник. Съжалявам, не е това темата, имах нужда да го кажа...

Към авторката, ще опитам да помогна, макар, че ако ми прочетеш отгоре коментара, едва ли точно аз съм човекът, но...
1. Много зависи какво работи човек, от какво е скапан. Ти трябва да си моралната опора на този човек, каквото и да се случва, да може да ти каже, да знаеш, да се интересуваш от него, както и той от теб. Опитайте се да си имате своите няколко минути дневно, в които да си говорите, все пак сексът не е от вратата за краката, или поне при повечето хора. Аз лично имам нужда от малко разговор, разбиране от жена ми, но уви...
2. Романтика... дори това да можете да си приказвате, да си отделите време 1 за друг, някоя и друга изненада(аз оня ден набрах листа на моята, тя се зарадва), си е някакъв вид романтика. Все пак тук не ми е най-силната страна.
3. Опитай да разговаряш с него на тая тема. И ако ти каже "ами аз наистина съм уморен, просто съм скапан", в 99% ще е самата истина, мъжете си казват каквото им е, стига да има кой да ги чуе.
4. Хващай го в такива моменти, в които не е уморен. Събуди го сутрин по-рано, нещо закуска, ама кажи, че трябва да си я заслужи(само пример давам, това ми дойде на ум)... и така...
Но, във всеки случай използвай когато той е на кеф, разбира се и ти да си! :)
Надявам се поне малко да съм помогнал. При мен по-скоро не му се види краят, или му се види, но не е много ок :/

18.   Номер 17, хем ти съчувствам, хем ме разсмя хубаво. По стила на писане и чувството за хумор личи, че си силен човек, уверен. Жалко, че си сгрешил жената. И аз не бих искала да съжителствам с табуретка. Нямам идея защо липсата на комуникация е такъм огромен проблем. А без общуване, няма нищо, камо ли връзка и брак.