Споделена история от Секс и интимност

Да се разделим ли?
С приятеля ми сме заедно от 4 години и нещо. Той е много мил, нежен, много ми е помагал (финансово, когато си търсех работа, и изобщо по всякакъв начин) и много ме обича, но... има едно но. Не знам как да го опиша, просто това е нещо което ме гложди.... когато сме заедно в леглото, а и извън него просто нещо липсва. Мислила съм да се разделим но има много неща които ме спират - първо много съм привързана към него, с него мога да си говоря за всичко, притеснявам се дали ще срещна друг, който да ме обича толкова много и да е толкова грижовен, освен това той е по-голям от мен и ме притеснява че няма да създаде семейство и да има деца (не искам да прекара старините си сам), а и е много чувствителен, има я и финансовата страна.

Просто искам да чуя и други мнения. Благодаря предварително.

Коментари

1.   А що не му обясниш, нали уж за всичко можете да си говорите?

2.   Хм... aко основно "финaнсовaтa" стрaнa те държи около него, си длъжнa дa го освободиш от себе си.
Зaщо пък дa прекaрaл стaрините си сaм? Що си помисли, че сaмо ти си му възможносттa? Просто е коректен човекът, отдaвa се нa връхкaтa си с теб и зa товa и мислиш, че едвa ли не никоя нямa дa му объррне внимaние. Грешкa!
A инaче винaги съм кaзвaлa, че рaзликaтa във възрaсттa рaно или късно рефлектирa. Не е същaтa енергия, рaзбирaния зa животa, вечно по- стaрият се държи кaто нaстойник, a по- млaдият товa го зaдушaвa и зaпочвa дa виждa другият " дъртaкът/ дъртaтa".
Не го мисли, ще се опрaви и ще е ок. Гледaй следвaщият дa е нa сходнa възрaст.

3.   Не се разделяй а остани с него, защото иначе много ще страдаш. Сега ако не оценяваш какво имаш ще го изгубиш и после ще съжаляваш, но няма да можеш да си го върнеш. После ще има от познатите истории: "бях такава глупачка", "изгубих любовта на живота си". Ще се опитваш да си го върнеш, но за него връзката ви ще е била провал и минало и той ще е продължил напред а ти ще се питаш: "ако наистина аз съм била любовта на живота му не би ли ми простил и не би ли се върнал при мен". Някои неразбиращи жени опитващи се да разсъждават от мъжка гледна точка (неуспешно) ще те "утешават" и ще ти казват: "мила забрави го и продължи нататък ако той те е обичал истински той би преобърнал света за да си те върне а ако не го е направил значи не те е обичал истински" неразбиращи, че той дори да те обича истински счупиш ли вашите отношения като кристална ваза после няма връщане назад, дори с триста зора да успееш да си го върнеш нещата никога повече няма да са същите. Няма да го има това доверие, любов и разбирателство и ти ще се измъчваш и ще се питаш как си могла да бъдеш такава глупачка и да изпуснеш щастието си. Това е накратко пътя свършващ в задънена улица за теб ако проявиш невярност и некоректност към него. А сега се замисли за моралната страна на нещата - ти си с този мъж и трябва да си му вярна, морално е недопустимо да го оставяш без много сериозна причина, защото така извършваш зло и го нараняваш емоционално. Освен това този мъж се държи мило, нежно и ти помага финансово тоест гледа те като писано яйце а ти мислиш да му се отплатиш за всичкото това добро като му забиеш нож в гърба. Мислиш ли, че човек който постъпва по такъв начин и отплаща за доброто със зло може да се нарече добър човек? Не е ли такъв човек злодей? Да злодей е и ти ще се превърнеш в такава ако предадеш този мъж. Каква е съдбата на злодеите? Да страдат, защото на човека се въздава според делата му.

М

4.   Толкова сте повърхностни... заради единия му секс, ще зарежеш човека. Гади ми се, че света толкова се комерсиализира!

5.   Каква е финансовата страна? Дава ти пари и му лапаш дъртия кур. Това си е проститутска работа.

6.   Е ти си поредния пример на жена, която има любящ мъж до себе си и пак е недоволна.... нима не се замислиш че дори й да си хванеш друг, ще мине време пак ще стане рутина всичко... тогава пак ли ще се замисляш да го оставяш и да търсиш друг... въртиш се само в кръг!

7.   Както чета.. "Той е много мил, нежен, много ми е помагал (финансово, когато си търсех работа, и изобщо по всякакъв начин) и много ме обича, но... има едно но. " Става въпрос за това той колко те обича, единственото което ти каза е, че си привързана към него, мисля че сама можеш да си отговориш, явно ти не изпитваш никакви чувства. Да страха го има, това са 4 години, човек който познаваш отлично, с който си свикнала и който е сигурен. Но само това не стига и ти го усещаш. Няма я вече тръпката, искаш нещо ново, различно, искаш и ти да обичаш. Сама разбираш, че тази връзка е изчерпапа, и ти не си щастлива. Повярвай ще се почувстваш много по-добре ако прекратиш всичко.

8.   Приятелката ми след връзка 2 години каза, че иска да остане сама, не иска друг, била объркана и така нататък. И аз като твоето момче много я обичам и правя всичко за нея. Недей да му го причиняваш, щом толкова много те обича не го изпускай. Дайте си време виждайте се по-рядко ако трябва, но определено от написаното мога да кажа, е това е твоя човек.

9.   Единствената причина, която трябва да те държи при него на този етап трябва да бъде "Обичам го"! Нямате деца, нямате общо недвижимо имущество. Нищо, което да усложнява нещата.
Никъде не пишеш за любов, затова си помисли дали го обичаш или не... и това ще бъде отговорът, който търсиш.
Успех!

10.   Мила и аз оставих един за когото се притеднявах, че няма да създаде семейство. В продължение на месеци ми пишеше всеки божи ден (сутрин, обед, вечер и т. н ), но в крайна сметка сега си има приятелка. :)

11.   Има милиони хора по света, които копнеят и се надяват, но не им е дадено да срещнат любовта и прекарват дълги години в напразно очакване. Други пък са обичани и обгрижвани, без да имат заслуга за това! Също като с децата- някои семейства с години ги очакват, харчат състояние за болезнени процедури, съсипват си живота от мъка и неудовлетвореност, а други ги получават без да са ги искали, продават ги, изхвърлят ги, убиват ги! Не мисля, че можеш да дадеш нещо на човек, когото не обичаш. Освободи го от своето присъствие сега, вместо да го нараниш още по-жестоко впоследствие, когато неминуемо ще срещнеш някой, който те вълнува сексуално.

12.   Ами поговори с него за семейство и дете. По реакцията му ще разбереш дали оска дете и семейство.