Споделена история от Секс и интимност

Нямам никакво желание за секс
Здравейте. Историята ми е следната- на 34 години съм и вече нямам никакво желание за секс. Имам приятел, с който сме заедно от 8 години и който се опитва по всякакъв начин да възбуди в мен такова желание, но безуспешно. Сексуално желание към никакъв мъж не изпитвам, не само към него. С приятеля ми работим заедно и имаме общи хобита. Стигнахме до там, че да дам съгласието си той да задоволява нуждите си с друга дама, но до момента не го е направил. Наистина искам да възстановя сексуалните отношения помежду ни и си мисля, че проблемът ми е с психологическа основа. Няма да пренебрегна и физиологичните фактори като хормонален дисбаланс и смятам да си направя изследвания. Ако има някой с подобен проблем моля да сподели ако е намерил решение. Благодаря.

Коментари

1.   Ако се обичате, ако ти пука за него - дори да не ти се прави секс - прави го поне да задоволиш него, защото иначе липсата на секс може да влоши отношенията ви и от там и връзката да отиде подяволите. Дори да не изпитваш удоволствие - правете го ако трябва по рутина, но да го задоволиш. В една връзка понякога за да е всичко наред - трябва да има жертви и компромиси.
Аз например не обичам изобщо лизането, но приятелката ми за сметка на това го обожава и аз започнах да го правя заради нея, защото знам че това й доставя огромно удоволствие. Щом я обичам - бих направил всичко за да е щастлива - дори да трябва да правя компромиси със себе си

2.   Е и, страдаш ли физически от това, или само психически заради наложените от обществото норми. На мен пък ми се прави, но няма с кой.

3.   Аз съм в същата ситуация, само че съм мъжът, на който жената, след 9г. връзка, няма желание към секса и надежда няма.

4.   Ами като нямаш сексуално желание към мъж защо мъчиш момчето и без това нямате бъдеще? Намери си някой като тебе или си стой стара мома - на това му се вика естествен подбор!

5.   Не съм запознат с обстоятелствата, но това звучи като нарушено здраве. Не е нормално на 34 год. да нямаш сексуални нужди. Не е нужно да си постоянно разгонена, но липса на желание е като тежко психо натоварване, ако не е свързано със служебни, родителски или социални задължения. Нормално е от време на време поне да ти се прииска да се потъркаш сама. Дори и рядко. Ако самата връзка е поизчерпана да знаеш, че е адски сладко да намерите нов катализатор на сексуално желание помежду ви. Дори самия процес на търсене си е достатъчно забавен... А ако няма никакви отношения тази възраст е златна за да се потърси нов човек за истински живот с деца, делници, празници.

6.   Звучи като хормонален дисбаланс, изследвай пролактин и прогестерон.