Споделена история от Секс и интимност

Протриване?
За втори път ми се случва да се протрия... Боли ме, сърби ме.. щипе ми като пишкам.. нещо непоределено.. но определено е доста кофти. Не ме боли постоянно, а примерно като го докосна или..не знам, по някакъв начин го засегна. Няма рана или нещо такова, нищо видимо, просто болка. Случвало ли ви се е? Знам, че ще мине от самосебе си, но въпросът ми е има ли възможност да ускоря процеса? Или поне да предотвратя по нататъшни такива прояви? Доста е неприятно и много ме изнервя. Моля без изказвания от сорта "прави по малко секс"..не правя кой знае колко секс, а честно казано и приятелят ми не е от най -издръжливите. Ако не е пил акта не трае много повече от 10 мин..Не знам на какво се дължи.

И още един въпрос-имам бяло течение, малко по-необичайно. Друг път е по жълтиникаво, или почти прозрачно, а сега съвсем бяло и не е чиста консистенция, а сякаш има съвсем малки бели парченца. Възможно ли е двете неща да са свързани, и ако не, каква може да е причината за течението. Ще отида на лекар тези дни но просто не мога сега.
Малко съм объркана и написах всичко набързо, така че извинете ме :)
Благодаря :)

Коментари

1.   Мисля, че такова бяло течение е свързано с някакви гъбички. Или си вземи на първо време Лактацид - интимен гел, или пробвай с промивки с калиев перманганат (бледорозов разтвор). Хубаво е да те види лекар. Протриването няма как да го излекуваш. И на мен ми се случва понякога - не е болка за умиране.

2.   Така както го описваш ми прилича на гъбична инфекция. Причините за нея могат да бъдат различни, включително и хормонални. От там идва и това чувство на протритост. Изчезва и естественото овлажняване. Аз те съветвам да се консултираш все пак с лекар.

3.   не си се „протрила„, а имаш гинекологично или венерическо заболяване. Отивай на лекар, може да останеш бездетна

4.   Има си хапчета има си и гинеколози,не е бяло течение,нещо ти има,аз ходих преди 1 седмица и ми откриха кистозни образувания, течение от време на време но малко и винаги е леко белезникаво.Но иначе нищо ми няма не ме боли и един ден реших да ида да видя дали съм добре и хоп два шамара през лицето,сега трябва да пия хапчета.все пак на гинеколог не се ходи само ако знаеш или чувстваш че имаш проблем,ами за да си сигурна че нищо ти няма

5.   Отивай на лекар! Сърбежа и течението може да са някаква болест ( като гъбички при мен така се почна, но без щипенето като пикам).

6.   Не споменах, че приемам антибиотик. Сега прочетах в листовката, че може да доведе до кандидоза. Спирам го и гокато мога ще отида на лекар.
Колкото до протриването-такова си е. Имах го още преди да се появи течението. Просто ще изчакам да мине.

7.   Когато правиш секс достатъчно ли си възбудена? Че тези 10 минути извини ме, но са си просто смешни. Защото, ако всичко трае толкова и не си възбудена - вземете някакъв интимен гел, за смазване. То се прави при по-възрастни жени, но зависи и какво отделя влагалището ти при възбуда. Освен това, ако си имала други партньори ка е било. Но коментаторите са прави - иди на лекар, за да разбереш кое какво е при теб.

8.   Е не съм казала, че винаги трае толкова..понякога дори си мисля кога ще свърши..тъй като почти нищо не изпитвам по време на секс..Проблема е там, че в началото се възбуждам, навлажнявам се достатъчно, но после..се пресушавам. Той ми е първия, мина месец, а за мен това все още е "нещо ново" и не изпитвам удоволствие..

9.   прави по малко секс

10.   Пробвай с Клотримазол-ама и партньора ти трябва да се маже. Ако е венерическо, на партньора ти , трябва да му капе и да му пари при уриниране, ама не е задължително...

11.   Това което ми помага на мен при протриване, защото съм се сблъсквала с този проблем, е промивките с лайка. Това е естествен продукт и по предназначение успокоява :) правя си ги вечер, преди лягане и наистина успокоява.

12.   В "Лили Дрогерия" продават подходящи гелове за тази цел

14.   Прави известно време само анален секс, а отпред се мажи с клотримазол

15.   Не прави анален никога - протриването на ануса може да е смъртоносно!
Отпред не е страшно. Навлажнявайте от време на време със слюнка.

16.   Имам същият проблем, и си мисля че е от протриване вече 3ти ден ме боли много. Първият ден започна със сърбеж и болки при уриниране.. всичко беше червено и подуто долу, особено много боли като се мия и засягам мястото вчера отидох и си взех Клотримазол, надявам се да ми помогне ;/