Споделена история от Секс и интимност

Може ли да бъде агресивна една жена след изнасилване?
Здравейте на всички! От скоро посещавам този страхотен сайт, и реших да попитам нещо което ме вълнува доста. Поразгледах и други теми, но ненамерих нищо което може да отговори на вапросът ми. Затова ще ви помоля ако имате мнение или съвети да ми кажете.

Въпросът ми е! Можели да бъде агресивна една жена след изнасилване, до каква степен може да бъде тази агресия, и изопщо това можели да се лекува ? Как бихте съветвали човек в такава ситоация? Искам да знаете че това е изключително важно за мен, и всеки ваш съвет ще ми е от голяма полза! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Разбира се! Както във всеки друг травмиращ момент, и след изнасилване може да се прояви агресия. Да се лекува..не знам..Може би изчезва след определен момент, когато момичето свикне с мисълта и я приеме. В такива моменти е добре да се консултира с психолог, може да и помогне да преодолее станалото и следователно да се справи с агресията

Мег*

2.   отиди на психолог. Трябва ти професионална помощ. Ти искаш да се защитиш инстиктивно, да не бъдеш вече жертва! ! ! Не взимай обаче медикаменти, защото може да се престрастиш.
Мари

3.   АВТОР< Благодаря! Не писах че се отнася за някого. Просто питах, а и вашите отговори и съвети ще помогнат на всяка жена или момче в това състояние! Благодаря ви отново!

4.   Глупости, няма такова нещо! Правят се на агресивни за да привличат внимание или да ги съжвляват! "КИКИ"

5.   Само пропуснах да кажа, неможали друга тема да измислиш? Едвали на такава глупава тема някой ще пише хаха! "КИКИ"

8.   Зависи от човека,много е относително.Ако жената е с лабилна психика дори може да изпадне в депресия! Ако е по здрава психически ще свикне с мисълта но пак ще е трудно да го приеме :) но пак казвам ,че е много относително..

10.   Щом не се отнася за теб, какъв съвет искаш? Както всичко друго и това е твърде относително и всеки съвет, граничещ с абсолютизъм би бил вреден. От какво зависи отговорът? :
1. Каква е психиката на жертвата (щом говорим за изнасилване, значи приемаме, че е изнасилване и следователно има жертва). Може да е малко момиче, може да е тийнейджърка, може да е сексуално активно младо момиче, може да е зряла жена, или дори възрастна немощна старрица.
2. Какво малтретиране е претърпяла? Може да е била принудена само да се целува, може да е принудена на сексуално насилие, но самият акт да е проведен предразполагащо (което не го прави неизнасилване), може да е претърпяла само психологически натиск и принуда или да е малтретирана физически, дори с трайни физически последици. Може да е само принуждавана да приеме гаврата със себе си за момента, а може и да е принудително осеменена.
3. Изключителна вина ли имат насилниците за това, че се случва или и жертвата съзнателно се е стремила да го предизвика? Нерядко, самите фантазии на жертвата предизвикват участието й в подобен акт. Понякога дори премереното насилие прави така, че жертвта е удовлетворена и всъщност няма жертва.
4. Агресията като модел на поведение, е индивидуална характерност за конкретен индивид. Тя може да се стимулира или подтиска от дадени събития, но ако не е заложена генетично или възпитана в средата на оформлението му, тя няма как да се създаде от нищото, само заради претърпяно произшествие. Щофьоът, претърпял катастрофа по чужда вина, става ли агресивен на пътя? Напротив, става по внимателен. Така е и в този случай. Който не иска да става жертва на насилие, преценява ситуациите, в които може да попадне в едно или друго поведение и се съобразява с това. ВЪпреки, че никой не е застрахован от изненади (както и на пътя, впрочем).