Споделена история от Секс и интимност

Бяло течение, антибиотици?
Здравейте, на 17г. съм и имам проблем. Имам много обилно бяло течение, а и сърбеж... Девствена съм, ходила съм и по лекари, но казаха, че не е нещо сериозно.. Тъй като съм много болнава, пия антибиотици, възможно ли е да е вид гъбичка или нещо от сорта, като следствие от антибиотиците.. Или е от хормоните.. Как мога да го спра, писнало ми е вече... Благодаря предварително!

Коментари

1.   На мен ми се получажа когато пия антибиотик, задължително.

2.   Гъбички имаш.. 80% от случайте бялото течение се появява в резултат на гъбичките, имам същия проблем, това генеколога ми го е казвал. Отиди на генеколог и ще се оправиш.. :)

3.   Благодаря много!

4.   За гъбички мога да ти говоря с дни:))
За пръв път ми се появи бяло течение още преди да започна да водя полов живот, както е и при теб.
Трябва да вземеш мерки за да се справиш с тях навреме. Обиколила съм почти вс специалисти в София и ето някой важни неща, които трябва да знаеш:
(можеби вече е време мъжете, които четат това мнение да натиснат BACK :)) )
Влагалището е частта от тялото с най - висока киселинност (като изключим стомаха), т.е с нормално около 8.6 до към 8.8 PH. Гъбичките от своя страна НЕ могат да оцелеят на такава киселинност. Следователно зада се предпазиш от тях трябва да поддържаш висока киселинност там долу. Гъбите като цяло са навсякъде около нас - по ръцете, устата и тн. и ако организма ти е изгубил имунитета си , по специално ако влагалището ти е изгубило киселинноста си дори при докосването при сутрешния тоалет ти би могла да ги прихванеш.
За да избегнеш загубата на киселинност във влагалището е достатъчно да спазваш някои основни правила -
1.НИКОГА не използвай обикновен сапун за тоалета си , а само специален за интимна грижа и задължително си копувай такъв, на който е упоменато PH- то, гледай да е от 6.0 на горе (не се лъжи по тези на които пише неутрално PH); партньора също трябва да използва интимен сапун; от интимните части нито на мъжа нито на жемата не тече масло или нафта така че не е необходимо да се търкане и жулите със сапун;
2. надявам се си спомняш уроците по химия за киселини и основи. Разбра и за киселинността на влагалищната среда, а устната лигавица от своя трана е "основа", т.е идеална среда за гъбичките, затова не допускай слюнка да попада във влагалището ти (независимо дали е от устата на партниора ти или твоя, пренесена от неговия член, пръсти и тн)
3. Много важно е да знаеш, че след анална любов в никакъв случай не трчбва да правиш вагинална, т.е ужасно вредно за теб вибратор, член, пръсти и други подобни :)) да "попадат" във влагалището ти ако преди това са били в "задния двор"./ хващат се и дугир бактерии освен гъбички.
Това е за превенцията от гъбични инфекции. Ако обаче си вече "щаслив " преносител на такива трябва да знаеш че те се хранят с/живеят от захари и въглехидрати и съществуват само на топлико и запаренко :P Т. е не използвай тампони, използвай само памучни превръзки, а не копринени, избягвай прашките и тесните панталони, не яж сладко (дори сладки плодове като ябълки и круши) и тестени продукти, ако имаш запек се постарай час по скоро да се справиш с него.
Като за заключение най важното е да се посаветваш със специалист!!
Надявам се да съм била полезна

5.   И аз имах същия проблем, ходих на лекар.. тя ме попита дали съм девствена, а аз неможах да отговоря че не съм, защото майка беше до мен.. но както и да е.. Тя ми изписа едни хапчета (зашото неможела да ме прати на гинеколог, тя неможела да ме прегледа, неможела да ми предпише вагинални свещички и така).. " Вермокс" , едно хапче против гъбички, което се гълтало веднъш месечно и ми каза.. всяка вечер преди лягане да се промивам с хладка вода и сода.. и да ти кажа помага ми.. нито има миризма, нито се чувствам дискомфортно..

6.   Може да не са гъбички, а най-различни видове бактерии - стрептококи, трихомони и какво ли още не, не ги зная, не съм лекар, но те бих те посъветвала, отиди някъде, където ще ти направят микробиологично изследване, за да разберат какъв вид е бактерията и тогава ще ти изпишат лекарство за точно тази бактерия. Тогава течението би трябвало да изчезне. Успех. :)

7.   пий мукомакс една таблетка- 9 лв от аптеката. Веднага го спира.