Споделена история от Секс и интимност

Проблем или просто притеснение?
Здравейте,
Имам следния проблем или по-точно имами. Приятелката ми беше девствена до скоро и аз и бях първия. Правихме го и със и без презерватив през изминалия месец и тук идва проблема. Закъснява и 3 или 4 ден правихме и тест беше отрицателен и съм сигурен, че не съм свършвал в нея. Четох, че има ред причини поради които може да закъснее и че теста отчита правилно на 93% вярно 13 дена след овулацията, а със сигурност са минали повече от 13 дена. Също не сме правили и нищо в дните в които се води в овулация, но все пак се притеснявам, че и закъснява, а и теста беше Шуър Чек нали уж се водят най-точни? Ще съм благодарен за адекватни, а не малоумни отговори и изказвания, ако не можете да кажете нищо па въпроса по-добре не пишете. Благодаля.

Коментари

1.   ВАЖНО ЗАПОМНЕТЕ! Когато момиче прави за първи път секс,след този първи път закъснява,много или малко в зависимост от организма!

ДРУГО ВАЖНО: Тест за бременност се прави на 7,8 ден след "фаталният секс",защото по-рано няма да е верен теста.

2.   Спокойно, не е бременна, щом тестът показва така. Той се води точен след първия ден на закъснението. Има куп други причини за закъснение на цикъла. Ако не сте спокойни, направете още един тест с първата урина сутринта.

3.   Ами щом и закъснява, но тестът е отрицателен, значи е малко вероятно да е бременна. Ако до една седмица след предполагаемата дата не и дойде, повторете теста. Ако отново е отрицателен, да отиде на лекар.
Звучи ми сякаш сте още ученици. Ако е така, не правете секс без презерватив. После нито пари имате за аборт, нито можете да го направите без знанието на родител и става кофти ситуация.

4.   При първите полови контакти често се случва на момичето д аму закъснява, защото хормоните се поразбутват малко, но няма нищо притеснително. До месец-два би трябвало да се нормализира.

5.   Споко най-вероятно не е бременна. По-принцип е нормално при положение, че е правила секс да и закъснее малко, но не го правете без презерватив повече!!! Мисли за нея...

6.   Освен от бременност, трябва да я пазиш и от вируси.. Ако не ти е първата, много е вероятно да имаш някой вирус, не че искам да те плаша. Ама и при мен беше така, приятелят ми ми беше първи а пък преди това е имал контакти и със и без презерватив, но някои болести нямат симптоми. При мен се е образувала раничка на шийката на матката през пубертета и там имам някакви вируси, минах през какви ли не изследвания и що пари дадох за лечения и що стрес изминах... Просто не е шега работа и е хубаво поне веднъж в годината вече и ти и тя да ходите профилактично на прегледи. Не знаеш какво е да чакаш по 10 дни за изследвания и да не знаеш сериозно ли р или не.. ето сега заради тези вируси аз три месеца си слагам едни кремове, дето една опаковка е 30 лв.. пък отделно изследвания плащам и кво ли не, а за да се изчисти приятелят ми трябва да пие прахчета дето са си доста скъпи. Тъй че не си захвърляйте здравето. Не ти казвам, че си направил нещо нередно, просто не знаеш другите момичета като са спали с други какво са лепнали без дори да подозират. Откакто тръгнах на гинеколог редовно, вече си промених мисленето изцяло и си обръщам много повече внимание от преди

7.   Направете повторен тест. И не забравяйте, че може да се забременее по всяко време дори и по време на цикъл, да по време на окупацията е най-висока % на вероятност.