Споделена история от Секс и интимност

Има ли място за притеснение?
Здравейте! Имам някакво чувство, че имам проблем... Преди месец и половина с приятеля ми, беше моят първи път. Разделихме се, но не свършва всичко до тук. Вечерта на 1 с/у 2 април той дойде у дома. И може би ви става ясно какво се случи. Още първият ми път когато решихме да го направим, той беше много нежен внимателен и много плавно и леко правеше всяко движение. Но тази вечер 1/2 април (беше ми вторият полов акт) той започна нежно, много ме болеше, нетърпима болка.... , но после пристъпи към по забързани, груби и много болезнени движение. Днес е 4 април и мен не спира да ме боли все още. Често ми се ходи до тоалетната по малка нужда, но урината ми е не е както преди.... малко по-жълтеникъв цвят, парене, болка, няколко пъти едно след друго дори урината е просто една две капки, но като се избърша има леко кръв която е със почти розов цвят. Не искам да се стига до гинеколози, тъй като родителите ми не знаят, но ако разберат за това просто ще стане много лошо! Моля ви дайте ми някакви съвети.... :((

Коментари

1.   Честито, имаш цистит. Нарича се още болест на първата брачна нощ... Не е точно полово предавана болест, но при секс е възможно анални бактерии да попаднат във влагалището и при нисък имунитет да се развие цистит. Трябва задължително да отидеш на личния си лекар. Не е нужно да споделяш за секса, цистит може да се получи от много фактори и особено напролет е чест. Взима се проба от урината, за да се видят какви бактерии имаш и се пие антибиотик. НЕ СЕ САМОЛЕКУВАЙ. Без антибиотик може инфекцията да се разпространи нагоре и да засегне бъбреците. Допълнително си вземи чай за цистит от аптеката, също яж много богати на витамин С храни, пий много, за да се промиеш, но задължително на лекар.
И още - проблемът не е точно гинекологичен, личният лекар е достатачен и както ти казах - това не е полово предавана болест, а просто при полов акт се увеличава шанса за нея, но дори бебета могат да се разболеят, така че никому нищо не е нужно да споделяш
Подмивай се всеки ден, но без сапуни, а само с вода.

2.   На колко си?

4.   При много вода на глъдки и по-топла. Вземи си урина акт тона е просто боровинка и пий от нея. Ще се оправиш.

5.   Иди на гинеколог - родителите ти няма как да разберат, всичко в кабинета си остава там. Искаш просто от личния направление за преглед, кажи, че имаш цистит и готово, той ще ти даде. И на гинеколога си не спестявай нищо.