Споделена история от Секс и интимност

Червено червило
Любопитно ми е, на колко от вас им въздейства еротично? Жените, които го използват - по - скоро дами или по - скоро курви? Меже, харесвате ли го? Жени, носите ли го? Защо - да, защо - не? Наистина ми е интересно. Ще се радвам на всякакви отговори.

Коментари

1.   Ами зависи. Аз лично не нося, защото не ми отива. Но ако ти отива по-добре носи по-лек грим, защото иначе рискуваш да изглеждаш като курва. Особено ако си руса много добре ще ти стои. Зависи от човека.

2.   Не нося, защото е доста крещящо, а и по принцип е с по-тъмни тонове, които не ползвам. Ако се слага е хубаво очният грим да не е толкова забележим, както и обратното, в противен случай е претрупано. Червено червило с очна линия може да изглежда много елегантно, но в никакъв случай не може да се взима само то под внимание за определянето на жената.

3.   Не се гримирам изобщо, защото не мога, а и изглеждам нелепо. Изглеждам си страхотно естествено без да се мажа с боклуци. След време като го поодъртея може и да прибегна до подобни неща, но сега докато съм още млада не смятам да си съсипвам лицето. Един мъж трябва да те приема такава каквато си, с естествената ти красота. Няма да се направя на някоя фолк певица или пък проститутка, за да впечатля някого. Никога няма да падна толкова ниско, а и не е необходимо и сега се намират такива, които ми хвърлят предизвикатени погледи, но аз не се давам.

4.   Аз лично нося червено червило или по-точно гланц (наситено кърваво червено). Стои много добре и е много секси.

5.   Лично аз го харесвам, носех го като тинейджърка, защото като всяка ученичка, исках да изглеждам по-голяма. :) Освен това имам подходящи плътни устни, които обичах да подчертавам.

Сега обаче, в своите 30, не го използвам, защото търся противоположния ефект :DDDDD А подчертавам най-вече очите си, при което също не е много добре устните да са в много ярки тонове, защото става претрупано и безвкусно.

Червеният цвят на червилото обаче никога не съм го намирала възбуждащ сам по себе си. Не мисля, че и повечето мъже виждат това. Аз по-скоро се притеснявам да се целувам с такова на устата, защото размацването после има по-скоро комичен ефект...

6.   Не на всяка жена и отива червено червило .
Аз съм за по малко грим!

7.   Аз не съм слагала червено червило, но и не бих. Харесвам се с по - блед нюанс, телесен цвят, а дори повече само с балсам за устни без сцят... обичам чистото лице :)

8.   Аз не съм слагала червено червило, но и не бих. Харесвам се с по - блед нюанс, телесен цвят, а дори повече само с балсам за устни без сцят... обичам чистото лице :)

9.   Номер 3, ти за какво пишеш тука!? Да си дадеш мнението или да се" изфукаш" колко си хубава. Ми то може и аз да съм хубава, ама не се хваля анонимно по форумите. И един съвет: Мъжа ще те приеме такава каквато си, но ако те види на улицата станала сутрин рано да си разходиш кучето с рошава коса и неизмити очи едва ли ще те спре да ти покани на кафе : )

Общо взето всички са единодушни: Червено червило и по лек грим (на когото му отива) или по-ярък грим с по-бледи устни : )

10.   Има жени на които такова просто им отива, те могат да си го позволят. За другите по-добре да не опитват. Могат да изглеждат доста зле. Аз винаги съм се гримирала, но умерено. Избягвам много ярките цветове.

11.   На 19 съм и може би, това е причината да имам такъв афинитет към червеното червило. Не си го позволявам всекидневно, но с подходящ тоалет и без излишен грим на очите - обожавам ! Чувствам се много секси с ярко червени устни.

12.   На някои им отива, на други -не! На мъжете им действа възбуждащо и ума, не само силикона и червилото! На умните мъже, де!

13.   До номер 9. Скъпа, мисля, че това е форум в който всеки може да изрази свободно своето мнение по темите, които го интересуват, а и ако няма диалог няма да е интересно. По въпроса, не претендирам, че съм Елизабет Тейлър, съвсем обикновено момиче съм, но аз си се харесвам, а пък който не ме харесва да не ме гледа. А и не ми се налага да си извеждам кучетата щото живея в къща в провинцията и те си тичат в двора, така че дори и да изглеждам ужасно, няма кой да ме види. Гледам да изглеждам добре разбира се, но не наблягам на грима, разбираш ли. Имам чувствителна кожа на лицето и гледам да не си слагам друго освен крем за лице понякога вечер, а друга рецепта за хубава кожа, която харесвам е тази с мед и канела много е добра. Колкото до червилото вече казах, че не слагам, опитвала съм се, но не стои добре, зависи от червилото де. Не ми се удава да се гримирам, а и няма пари за това. Най-добрият начин да изглеждаш добре и със свежа кожа е да си поспиваш следобяд по 1-2 часа. Ако някоя от вас го е правела знае как почивката се отразява след това на мекотата и свежестта на кожата. Красотата на жената може да се подчертае наистина с някой молив или гланц примерно, но трябва и да си го носиш отвътре. А и какво лошо има в това човек да има самочувствие-като няма кой да ми направи комплимент като хората трябва сама да си правя.

14.   Аз съвсем скоро си купих такъв нюанс, но тъй като матовите червила не ми отиваха, си взех гланц - малиново червено. Стой на устните доста по-леко и ненатрапчиво, със блясък и се получи доста добре! Съчетавам го с грима, който използвам по принцип - спирала и малко черен молив, а за поводи фон дьо тен и руж. Купих си го покрай коледните празници и изненадах приятно съпруга си, защото преди това използвах светли гланцове - розово, праскова, телесен. Въобще всяка малка промяна в мен - по-различен нюанс на косата, някоя нетипична дрешка за мен, преди 2 седмици си направих и бретон и т. н, влияе положително на връзката ни. Пробвайте, не ви коства кой знае колко, но може да има голям ефект!
А за червеното червило, дали си със или без, важното е да се чувстваш секси!
Лиан

15.   И да, разбира се, че интелекта е от значение, обаче този господин отсреща, с който си излязла като не умее да ти каже две думи, да се почувстваш специална какво да правиш. Има ги и такива по-скромни и срамежливи, да не кажа вързани.

16.   А и имам детска красота все още, тоест младолика съм нищо, че съм на 21г. А вие дамите с грима след някоя и друга година ще приличате на бабички. И то не защото сте стари, а защото самата козметика която ползвате, говоря за тези които прекаляват с нея само, прекалено много изтощава и състарява кожата.

17.   Всички са красиви с грим, интересното е обаче какво става след като го измият.

18.   Номер 16, това са пълни глупости! Ако ползваш качествена козметика няма да състариш кожата си, а дори ще я съхраниш по-млада. Аз съм твърдо за грима, но всичко трябва да е много премерено и в зависимост от възрастта и това дали е ежедневен, вечерен или за специален повод. Червеното ми харесва, определено е по-предизвикателно, но аз бих предпочела по-скоро гланц, както бяха споменали няколко души. Комбинацията с руса коса обаче е има доста негативно въздействие :)

19.   Аз лично не нося, не ми харесва особено, но смятам, че на някои им отива. Прекалено ярко е за мен и много изискващо. Колкото до мъжете-не зная, но се сещам за един купон, на който бях преди 2-3 месеца. Едно момиче се изтърси с ярко червено червило и по скритите усмивки или не толкова скрития смях, си личеше пъъълно неудобрение... Всеки си е свкуса.

Мег*

20.   Червеното червило попринцип е за вечерен грим. На мен ми изглежда смешно да видя някоя жена отиваща на работа в 8:00 часа и с червено червило се едно излиза от дискотека камоли ако се е и гримирала повечко. През деня е добре да се слага някое по светло червило което не се набива много на очи, а за вечер червеното си е класика.

21.   Не може червилото да направи жената секси. Ако жената сама не се почувства такава.

22.   Ако ще излизам вечер слагам, да. Но внимавам да не претрупам очите. Червеното червило изисква много семпъл грим и облекло. Принципно отива на тотал блек луук и контрастира перфектно с тъмни коси и светли очи. Но, разбира се, не очаквам да придобия сексапилно излъчване само от червилото.

Ермиони

23.   Никога не слагам червено, прекалено е изпъкващо, изкраящо и екстравагантно или дори класическо. Просто не е модерно, на някои може да им отива ама като цяло е отминала мода. Аз нося само бледи цветове - светло розово, златисто или кафяво, нещо секси ;)

24.   Това че червеното червило не е за всеки е пълна глупост. Просто нюанса трябва да се подбере правилно, според цвета на кожата и косата! И още нещо - липсата на всякакъв друг грим при наличие на червено червило стои смешно... така че всичко или нищо хаха :)

25.   Номер 3...
Ти изобщо защо си станала да пишеш не разбрах, но както и да е..
Това, че някои (повечето) момичета се гримирват не означава, че искат да се правят на поп фолк певици или на някаква курва... Та едно момиче или жена ако се гримирва то това си е за себе си, а не за хорното мнение, поне аз съм си така! А това, че ти изобщо не се гримирваш не означава, че нямаш нужда. Всяко едно момиче като се гримира се харесва повече като се погледне на огледалцето... .. Вземи ходи в някой салон за красота да те гримират и ми кажи после, че не ти харесало... . Стига бе Жени сме мама му... трябва да се поддържаме.. :/
За червеното червило.. мисля, че на чернокосите повече им ходи (изглежда по-секси) все пак зависи от облеклото и дамата. Аз си го използвам, но не винаги... :)
И ако сте забелязали когато сме с пусната коса (тоест без прибран бритон) череното стои много по добре, а когато сме с отворено чело хич не става... .
Пример... Мария - Най добрия
http://www. youtube. com/watch? v=c2Vo4fI_khE

26.   От номер 3 до 25!Драга,не си ти тази,която ще ми казва дали да пиша в тази тема или в която и да било друга.Не се отмятам от думите си,а напротив подкрепям ги.Виждала съм страшно много момичета,които копират днешните попфолк певици в пълния смисъл на думата-говоря за грима и дрехите.Естествено не казвам,че всички го правят,всяка си има свой стил и се гримира така както на нея й харесва.Ако някога се гримирам ще е много леко,защото няма да ми отива иначе.Знам как ще изглеждам добре и как не.Много често представителките на нежния пол прекаляват с експериментите с външността си в желанието си да ги забележат,а това не е редно.Ако един мъж те хареса истински,няма да го е грижа дали си се намазала с фондьотен и дали си си сложила някво супер скъпо или марково червило.Не всички са слепци.Има и такива,които умеят да ценят истинските качества у една жена.И между другото все пак сме в криза и не всяка може да си позволи да ходи в салони като теб.Ако нямаш какво да ядеш сериозно ще си помислиш дали да си харчиш парите за подобни неща.И не ми давай Мария за пример,много моля.Такива чалгаджийки не ми ги лансирай.

27.   както каза номер много е крещящо но пък впечатлява много мъжете. Романтиката се връща щом си с червено вервило.

28.   все още не съм слагала червено червило, но сега имам намерение да го опитам, с правилния грим стой нежно и секси

29.   аз съм руса и ползвам червено червило наситено кърваво и адски много ми харесва, но никога не съм го слагала през деня.. предимно на вечерни излизания! мисля, че изглежда някак си по-перверзно ;Д допада ми

30.   Номер 3 или 26.... нвм... Като прочетох последното написано от тебе разбрах, че си ме разбрала по грешно.... Аз не ти говоря за тежкия грим който тежи 5 тона ами за крема, сенки може би, черния молив или очната линия, спиралата + гланца или пък червилото.... Виж коо НИКОГА през живота си НЕ съм ходила в салона за красота за да ме гримирват! И не си мисли, че тука при нас няма криза макар и да не съм в БГ знам и там как е знам и тука как е... Ааааа пък за Мария, не че случам чалга или нещо такоз, а пък го дадох като за пример и спред мен си беше даже мноооого хубав пример, защото само когато е с бертон има червено червило + това не бих си направила труда да намеря клипа за да го дам примера САМО за теб.... беше за посетителите на сайта...

31.   Жени, носите ли го? Защо - да, защо - не?

Аз никога не съм слагала, но го намирам определено за много смело и секси. Може би на някой купон, или дискотека ще се престраша. Много ми харесва как стои на руси мацки, а също така и на черни, абе харесва ми.

Жените, които го използват - по - скоро дами или по - скоро курви?

Според мен, по-скоро смели дами

32.   Червено червило е подходящо (матово) за по-подпухнала долна устна и искрящо бели зъби!

НИКОГА не слагайте червено червило ако зъбките не са ви бели. Имам огромно да нося този цвят, но именно заради несъвършено белите ми зъби - седи много грозно!

Очна линия, много спирала, бежови сенки (матови), не много тъмен руж и червено червило - страхотно.

На малки устни не препоръчвам. За тях е гланц - малинов! Може леко да се направи долната устна по-голяма със молив (телесен цвят), гланцът се нанася после върху молива.
За лятото мисля, че е подходящо и за дневен грим!

Смело с грима, но не натруфено.

Няма дами и курви. Има жени, прекрасни и красиви, някои обаче просто не обичат да се гримират и да се занимават. Аз работя това! За мен е страст да преливам цветовете, да очертавам, а напоследък съм се запалила по арт грим.

Дали е възбуждащо за мъжете? Мисля, че да! Сочни червени устни, които се усмихват загадъчно под сянката на пухкави мигли - кой мъж ще устои? ;)