Споделена история от Секс и интимност

Болки в яйчниците и матката по време на секс
Здравейте! Преди 3 дни правих секс с приятелят ми за първи път. Аз съм на 18, той е на 24. Заедно сме от от 3 години ш половина. При проникване докато ципата се скъса имаше силна болка на входа на влагалището, която е нормална, но при проникване на целия пенис в мен имаше много силни болки в матката и в яйчниците, който направиха секса невъзможен. Той беше много нежен с мен. Не е причинено от груб секс, просто когато пенисът му е в мен, имам много силни болки в яйчниците и матката. След като го направихме, още докато се обличах започнаха едни тъпи болки в яйчниците и парене в интимната област. Изминаха три дни от както сме правили секс, имам болки в яйчниците, които са тъпи, но при ходене се усилват. Ще отида на лекар, но бих се  радвала, ако някой, който е имал такъв проблем ми сподели.

Коментари

3.   Явно си доста тясна там долу и позата, която сте избрали не е била подходяща. Аз отдавна не съм девствена, но при някои пози свързани с по-дълбоко проникване и мен ме болят яйчниците. За това не се панирай излишно и просто изчакай болката да мине и следващия път малко по-внимателно с позите. Щом ти е било за първи път е нормално да има болка. Спокойно, ще мине.

4.   Задължително посети гинеколог. За твое спокойствие. Едва ли е нещо твърде сериозно, но ако не си била достатъчно влажна или не сте ползвали лубрикиращ продукт, това може да е създало предпоставка за усложнението. Друг вариант, който допускам, е обвързан с твоето отношение към секса, връзката ви и т.н., т.е. повече на психосоматично ниво - макар, че ми се струва, че проблемът е по-скоро физически, отколкото психологичен. Във всеки случай говори с професионалист, опиши му всичко, което е станало преди, по време на и след дефлорацията; подготви си датите на месечния цикъл минимум 6 месеца назад, запиши си предварително и всичко странно, свързано с интимната област, което може да е от полза на лекаря за изясняване на ситуацията. Не е зле да се изследва и приятеля ти, в случай на съмнение за полово предавана инфекция. Успех! :)

5.   И при мен се появяват тези болки! Само че при нас нещата са други... Той е доста агресивен и при пълно проникване умирам от болка, след това и мен ме боли известно време.

6.   На мен ми се е случвало, когато съм прекалявала със секса с бившия, понеже беше много надарен от към дължина. И не го хваля, защото това може да е проблем за жената. На мен ми мина бързо, но все пак, аз съм по-голяма. Имай предвид, че няма винаги да те боли, но вагината ти трябва да свикне. Много трудно ще ти е хубаво още от първия път... дори първите няколко пъти. Не се плаши и не изисквай невъзможното от организма си.
Може да опиташ да смените позата, като той не го вкарва целия. Или, ти да си отгоре, за да контролираш проникването като дълбочина и сила.
Също, така не го правете твърде дълго, ако имате нужда си помагайте с френска любов и опитай да сложиш лубрикант-наистина прави разлика и много помага.
Сексът не е само за мъжа, но и за твое удоволствие! Освен това сега започваш да го правиш и той трябва да се съобрази, че не си порно звезда и имаш нужда от време да се отпуснеш и организма ти да свикне.
Много млади мъже смятат, че са опитни, само защото изобщо са правили секс, но това не е така! Не всички жени сме еднакви.
И трябва да прояви разбиране, защото това, че те боли не зависи от теб. Напълно си е нормално и вероятно с времето ще ти става все по-лесен, но до тогава трябва да прояви нежност и внимание.

7.   Какво да ти споделяме, бе момиче? ! Веднага при лекар, той ще ти сподели най-ясно и точно.