Споделена история от Секс и интимност

Уж е само секс, а започвам да се влюбвам
Здравейте, аз съм момиче на 20 години. Преди 5 месеца приключих 3-годишна връзка. Бившият ми приятел ме тормозеше - изневеряваше ми, удряше ме многократно, унижаваше ме, не ме пускаше да излизам абсолютно никъде и много други неща. Обичах го страшно много и все още продължавам да страдам за него. Боли ме за нещата, които ме е причинил и ме е яд на себе си, че все още мисля за него (въпреки че никога не бих се върнала при такъв човек). Както и да е....Има едно момче от моя град, което е на 24 години. Познаваме се от малки, живеем през 2 къщи и сме много добри приятели. От 1 година той не спираше да ми намеква, че ме харесва, и че иска да бъдем нещо повече от приятели. Аз изобщо не му обръщах внимание, тъй като страдах за бившия си...А и не исках да си разваляме приятелството. Не исках никакви момчета около мен, бях сляпа за всички останали от мъжки пол. С въпросното момче почти всеки ден излизаме заедно, събираме се с неговите приятели по ресторанти, дискотеки, вкъщи, но никога нищо не се е случвало между нас поради липса на желание от моя страна. Винаги съм му споделяла за бившия ми приятел, плакала съм пред него, а той винаги ме е успокоявал. Много добър човек е, за всичко ми помага, както и аз на него. Никога нищо не ми е отказвал, ако имам някакъв проблем и му се обадя, става и тръгва веднага. Приятелките ми винаги ме питаха защо не му дам шанс, защо не опитам с него...Но нещо ме спираше, не че не ми харесва, но не ми се занимаваше с момчета, беше ме страх да не ме наранят отново. До преди 1 месец...Бяхме събрани в тях и реших да остана у тях същата вечер. Всички си тръгнаха, ние си легнахме. Правихме страхотен секс. Техните също ме познават и ме харесват, както и моите родители харесват него. Цяла вечер ме гушкаше, целуваше ме, без да попита нищо относно това как съм се решила да му позволя ,,нещо повече". На сутринта се прибрах. Чувствах се много странно. Искам да ви кажа, че нищо не се е променило откакто допуснах да имаме нещо повече от приятелство. Пак си излизаме всеки ден, пише ми постоянно. Оставам в тях доста често, но някакси имам чувството, че не е точно това, което търся. Не съм сигурна дали мога да го нарека ,,връзка". Имам чувството, че за него всичко е просто секс. А аз нямам търпение да го видя, той е наистина страхотен. Много е грижовен, различен е от останалите. Точно такова момче исках да си намеря, но ме е страх, че за него ще съм поредната му. Признавам, бил е с много момичета. Още от преди той ми е казвал, че доста пъти се е случвало да спи с тях и да ги оставя. Или пък да се виждат само и единствено за секс. А на мен той ми помага да забравя бившия ми, вече почти не мисля за него, общо взето се чувствам много по-добре от преди. Но проблемът е там, че не мога да разбера какво съм за въпросното момче. Дори ми звучи смешно това, че не мога да разбера дали сме "заедно", ха-ха...Дори не знам дали има как да ми помогнете, но все пак ще се радвам да чуя вашите мнения. Само не ми казвайте да говоря с него директно..Мисля, че още е рано за това. Аз съм на мнение, че с течение на времето ще си проличи как възприема той нашата ,,връзка". Но ме е страх най-много от това да не би да загуби интерес. Всички знаем, че когато човек получи нещо, спира да го иска. Страх ме е да не му омръзна, той знае абсолютно всичко за мен, познава всяка част от тялото ми, като "прочетена книга съм". Познава ме толкова добре, че дори да съм го лъгала за нещо дребно преди, винаги ме познава. Аз се привързах доста към него, приятно ми е дори само да лежим и да гледаме телевизор, чувствам го много близък. Очаквам вашите съвети, благодаря предварително!

Коментари

1.   Мисля, че ако подходиш с директен въпрос, ще го отблъснеш. Повечето мъжете ужасно мразят да се обясняват. Това да говорят за чувства за тях е ад. Най-вече когато тези чувства са още млади, изпитват несигурност към теб и връзката ви...
Не го притискай. Не го карай да прави формулировки на това, което изпитва. Нека мине време, думите сами ще дойдат. Когато желае да ти каже какво усеща към теб, ще го направи.
А ти просто се наслаждавай на това, което имаш и не се поддавай на страхове и притеснения, които само ще го отровят. Всичко при вас изглежда чудесно, нямаш основание да се тормозиш.

3.   Мило момиче,много ми е смешно когато чуя този израз-само секс.И то от жена.За мъжете съм сигурна,че е възможно,но в една жена почти винаги се пораждат чувства-дори в началото да ги е нямало.Не че няма жени,които го правят,но те са изключение,което потвърждава правилото.

4.   Прави каквото трябва. Да става каквото ще.

6.   Не знам как дори за нещо толкова естествено и разбираемо като приятно усещане, възникват един милион въпроса и съмнения :)

Не може ли просто да се наслаждавате на хубавите моменти сега като сте заедно, а пък ЧАК когато (или ако въобще дойде такъв момент) вече в един момент спре да ви е хубаво, ЧАК тогава да помислите защо не е, какво се е променило и т. н.?

Не разбирам защо вместо да поговорите с момчето, с което сте заедно, и да му споделите вашите притеснения, вие търсите съвети от напълно непознати и незапознати с вашите отношения?

7.   Може би е правилно да изчакаш, но по принцип. Ти се измъчваш, а защо да е така? Просто поговорете, кажи че искаш сериозна връзка, истинска, и нека си помисли дали и той иска. Ако ли не - прав му път. Ако не получиш това, което действително искаш, а се заблуждаваш и задоволяваш с по-малко, ще се чувстваш зле. Всичко или нищо, сложно ли е? ! Ако той те иска в живота си, ще поиска и сериозна връзка, повярвай ми. И МЪЖЕТЕ ИМАТ ЧУВСТВА.

8.   Много мислиш, радвай се на връзката си и си живей. Със страховете и съмненията си, предизвикваш именно това и сама съсипва щастието си. Мъжете не разсъждават толкова и ако го почнеш с тези разсъждения ще го загубиш. Замисли се извън твоите страхове и предразсъдъци кое е проблемното във връзката. Ти стъпват на лошият ти опит, той какъв опит имал до сега и как те е страх от... Напиши на един лист каква е връзката ти в момента, какво ти фаресва и какво не е наред евентуално, на друг лист напиши всички твои страхове. Сега погледни ситуацията от страни, страхотна връзка, подкрепа от близките, щастлива си и от другата страна не реалности плод на твоето съзнание.

10.   Мъжа треска да си изкара напрежението но не му пука, жената го прави само с чувства, без значение годините, очеизвадно след прочетеното тои гледа на теб като нещо повече от приятели, и то сериозно държи на теб и означаваш много за него, прецени добре, ако му даваш шанс бъди сигурна в себе си, и не се подигравай с него ако не си наясно че ще прецакаш всичко до сега

11.   От авторката:
Здравейте отново. Питате ме какво ми липсва ли? Липсва ми това, че не заспиваме заедно. Да, вярно е, понякога оставам да спя в тях, но има и такива случаи, в които излизаме някъде цяла компания, след това правим секс и се прибирам вкъщи. Имам предвид, че дори не ме кани да остана в тях, за него сякаш няма значение това дали ще заспя до него или не. Докато на мен ми е приятно да заспим заедно, но никога не бих му, , нахалствала" да оставам да спя при него, без той да ме е поканил. Не искам да ме има за някаква обсебена от него. Също така когато излизаме на публични места не се прегръщаме, не се целуваме, , , просто приятели" сме за пред останалите хора. Неговите приятели отдавна подозират, че има нещо между нас, но и двамата отричаме. Не ме разбирайте погрешно, не искам да съм му, , лепка" и да съм всяка вечер у тях, но бих искала да покаже по някакъв начин, че не му е само заради секса. Ох, вече и аз не знам какво да мисля... Другото, което е - не си държим сметка. Аз си ходя на работа, излизам си с приятелки, както и той си върши неговите неща. От една страна така е по-добре, защото в предишната ми връзка именно това беше проблемът, че бившият ми ме гледаше на камерата в социалните мрежи дори докато спя, колкото и странно да ви звучи... Просто не ме оставяше да дишам без него, страшно ме ревнуваше и това ме задушаваше. Аз съм доста чувствителна попринцип и има моменти, когато искам да го прегърна, да го целуна, да си лежим просто, а не знам как той ще реагира. Може би наистина се впрягам прекалено много и трябва да се наслаждавам на това, което имаме в момента, но разберете ме, страх ме е да не се влюбя и да не бъда наранена отново. Понякога съжалявам, че спах с него и допуснах това да се случи. Преди нямах такива притеснения, когато си бяхме просто приятели. Но вече е късно, не мога да върна времето назад, а и ми е хубаво с него. Просто не знам какъв ще е краят на всичко това... Очаквам още съвети, благодаря!

12.   До авторката и други жени- Мъж,само със секс,не се задържа! Факт е,че мъжете гледат,да има дупки,не им пука и не влагат чувства в секса.
Голяма част са такива,но има и част,която преживяват секса,като нещо повече,но "твоят" приятел,не е от тези чувствителни.
Той иска секс,не може да го задължиш,да имате връзка,защото би го отблъснала още повече.
Ако те устройва,само секс продължавай,но ако се влюбваш или искаш връзка,то би било най-добре,да прекратиш отношения с него.
Уж си чувствителна,а продължаваш да дълбаеш,като връзка истинска нямате.
Твое си е решението,но според мен си глуповата,не защото си започнала сексуална връзка,а защото си мислиш,че като се отдадеш на някого,ще те иска още повече и ще има сериозни намерения,към теб.

13.   Щом че сте правили секс и след като има желание и от двете страни може би ще е по добре да изчакаш малко с признанията (освен ако той не ти сподели)ами че каквото стане, то ще си прочили как ще се развият нещата. Ти така или иначе си ги имаш чувствата, коя жена не иска това което описваш да спите заедно и тн. но зависи от човека какво му харесва на него и дали му харесва това. Иначе аз не съм се влюбвала по този начин поне до сега трябва да съм във връзка или да съм имала вече такава.

16.   Каквото стане такова. За това е живота. Учим се от грешките всеки божи ден. Ти сега не знаеш дали грешиш или не, но знаеш, че ти е хубаво. Знаеш, че той ти помага да забравиш бившия. Значи все пак има смисъл. Задай си ти сама въпроса дали искаш сериозна връзка или в момента не си готова за това. Ако не можеш да грешиш и искаш да си наясно със ситуацията, опитай се да поговорите. Ако вземе да увърта по добре си обирай крушите. После ще ти е по трудно като хлътнеш повече. Виждам че си добро и свястно момиче заслужаваш нещо добро. и споделено. Аз съм сигурна, че нещата ще се наредят. Успех.

17.   От номер 13, дори само за секс да е, хората се събират за взаимно удовлетворение, защо да се прави с цел да нараниш и унижиш другият примерно.

18.   От авторката:
Здравейте отново. Благодаря ви много за съветите, но съм крайно разочарована и малко, , наранена" бих казала. Става въпрос за това, че тази вечер бяхме излезли отново аз, той и неговите приятели. Стояхме около 2-3 часа и изведнъж той стана и каза, че си тръгва, защото на другия ден имал работа и трябва да става рано. Прибра се, без дори да ми каже, , чао", което не е типично за него. Нито ми писа след като се прибра, нито нищо. Много кофти ми стана и честно казано нещо отвътре ме, , жегна". Както бях споменала, живеем през 3 къщи. Беше 12 часа вечерта и реших да мина покрай тях просто, за да видя дали колата му е там. Нямаше я, тоест е отишъл някъде другаде. Много тъжно ми стана. Почувствах се предадена. Но пък по-предната вечер той беше канен на рожден ден на негов братовчед и настояваше да отида с него. Аз, разбира се, се съгласих. Просто искаше да съм с него там. Зарадвах се поради тази постъпка. В един момент си мисля, че съм важна за него, а в другия момент ме, , удря в земята''. Всичко преди това си беше наред, продължаваме да си излизаме, секса е страхотен, пишем си постоянно, но тази вечер.... Винаги си казвам, че не трябва да вярвам толкова на хората и не трябва да допускам някого близо до себе си, преди да съм се убедила в чувствата му, но ето, че без да се усетя съм хлътнала доста. Не му го показвам по никакъв начин, може би и той се чуди понякога дали за мен е просто секс и приятелство или имам нещо повече към него? Не зная... Имах нужда просто да си излея мъката, защото на никой не съм разкрила колко съм привързана към него. Дори привързана е слабо казано. Бих казала дори, че съм обсебена. Постоянно го следя дали колата му е пред тях, кога е бил на линия в социалните мрежи. Дори когато съм на работа и ми каже, че си е в тях, съм карала най-добрата ми приятелка да минава покрай тях, за да види дали си е там наистина, ха-ха...

19.   Аз съм имала така приятелки който са следели мъже къде ходят и дали са си в къщи но аз не съм го правила, въпреки че се филмирам понякога или се съмнявам. Мен също са ме следели така че знам това се прави и от двете страни, мен ме е страх по принцип да отида пред къщата на някого примерно ами ако ме види или ме хване някъде.. и не само това, опасно е. Иначе мисля ако една жена е влюбена би й харесало до някаква степен ако знае че мислят за нея, но за мъжете може би не е така, те се плашат.