Споделена история от Секс и интимност

Ескапел??
Здравейте, знам, че има много подобни теми, но никъде не срещнах отговор на моите въпроси.
Ситуацията е следната, на 17. 06 с приятеля ли имахме фал по време на секс, изпих ескапел след около 20-30 минути.
Първоначално нямах никакви странични ефекти, след което се появи гадаенето и главоболието. До тук добре, на 23. 06 получих зацапване, което наподобяваше изцяло на цикъл. След като това спря, усещам болка в гърдите, сякаш преди цикъл, както и в корема, правих няколко теста за бременност, отрицателни са, но болката в гърдите продължава. Възможно ли е това да се дължи на хормонален дисбаланс? Някой имал ли е подобен проблем? Дали страничните ефекти от хапчето продължават?

Коментари

1.   Получила си огромно количество хормони. Ще се изчистят във времето, не го мисли и отбягват приемането на такива неща.

2.   Здравей.
Да съвсем нормално е след Ескапел да имаш някакви неразположения.
Страничните ефекти може да продължат с месеци докато хормоните ти си намерят място.
Ако се притесняваш толкова много посети гинеколог.
За да си по спокойна

3.   Тестът за бременност няма как да ти покаже точен резултат, докато не минат 2 седмици от акта. Спокойно направила си каквото е нужно, но това хапче е хормонална бомба на мен ми обърка цикъла за 3 месеца

4.   Нормално е да те болят гърдите, когато вземеш Ескапел. Болката трае няколко дни, но после бързо отминава. Ако след няколко дена, симптомите не изчезнат, те съветвам да потърсиш лекарска помощ, за да си сигурна, че всичко е наред.

5.   От авторката: а това междинно кървене за цикъл ли трябва да се приема или трябва да си чакам цикъла на датата?

6.   Здравей,
Пих това хапче преди около година за пръв и последен път. Цикълът ми дойде седмица след приема и след това отново на датата на която си беше по график. От тогава цикълът ми е по 3-4 дни вместо по 5 дни както винаги е бил. Изследвах хормоните - всичко е в норма. Хапчето обърква много хормоните.

8.   нормално.. от хормоните е .. ескапела малко нарушава баланса, но нищо ти няма ;)

10.   От Авторката
Да, уверих се, при мен стана същото, дойде ми на датата на което трябва да ми дойде, въпреки че седмица преди това бях получила въпросното кървене.
Благодаря ви за успокоението

12.   Здравей, аз бях на 18 като ми се наложи да изпия няколко такива хапчета... колкото и грозно да звучи.. пих първото хапче през живота си на една нова година, около 2 месеца по късно пих още едно и точно след седмица потретих.. с първото хапче нямах никакви странични ефекти, с второто също, но когато изпих третото (може би от факта че ги пих с една седмица разлика) около 4/5 дни не може да се помръдна от болки в корема, страшно много ме болеше, нямах гадене и главоболие, но корема ме убиваше, една вечер към 23 часа отидох до спешното, където докато чаках да ме приемат влязох в тоалетната да пишкам и видях кръв, а чаках да ми дойде влязох в кабинета и им казах за хапчетата, болките и кръвта от преди малко и те ми казаха, че това са били предменструални болки просто са били по дълги от обикновено заради хапчетата те са ми "объркали" организма.. не се тревожи, ако оплакванията ти не спират се обърни към лекар, при мен по скоро претупаха нещата, но от тогава мина, може би, година и нищо ми няма... успех :)