Споделена история от Секс и интимност

Той е по нисък от мен
Здравейте, аз съм жена на 20 години доста съм висока и това винаги е било проблем за мен в откриването на мъже. Висока съм 180 см и не знам винаги е било комплекс за мен трудно ми е да приема че мъжа до мен е малко по нисък обичам го но просто не се чувствам на място когато съм до него.

Коментари

1.   Много предразсъдъци стягай се, аз пък съм висока 1.52 и искам по-нисичко момче понеже са повечето много високи ама всеки с проблемите си. Като си толкова висока не слагай токчета? Или накарай момчето да носи високи и красиви мъжки обувки. А последната възможност е, приемай нещата такива каквито са много важно кой от кой е по висок.. важното е да има любов и мир и съюз между двамата другото е без значение.

2.   Когато се запознах със съпругът ми той беше всичко, което не харесвам в един мъж. Сега дори не забелязвам, че е по-нисък от мен. Чакаме второ дете, той е най-страхотния и грижовен мъж, за какъвто всяко момиче мечтае, а и е голямо удобство да не носиш токчета :)

3.   Не робувай на обществени предразсъдъци. Ако ти харесва повече отколкото не ти харесва всичко е наред.

4.   И аз съм жена, и аз съм 180 см. без обувки, вече не ходя на токчета, но на младини само на токчета бях! Не сме „доста високи„, ами сме си нормални, другите са ниски! Въобще ръстът ти е най-голямото предимство, всява респект, не може да ти бъде комплекс, ще се увериш в това сама някой ден. Има и мъже като за нас, споко, ще го намериш! Ако и килограмите са ти в норма направо си бонбон! Благодари и ти на Съдбата, че си здрава и права, и много стройна! Късмет!

5.   Не знaм дaли н 2 нaистинa е женa... съмнявaм се.
Aз съм 160 см и не, не хaресвaм мъже под 185 см, не се чувствaм он и зaтовa и ня прaвя компромис с товa, кaкто и с други нещa естествено. Но нямa дa влязa във връзкa в която от сaмото нaчaло ще се чувствaм кофти дори зa товa. В крaйнa сметкa имa избор и не виждaм причинa дa бъдa с човек, който не ми хaресвa. Рaно или късно ще ми попaдне нa пилезрение някой висок с всички остaнaли кaчествa и кaкво прaвим?
Не прaви компромиси, кaто тръгнaт тaкa, от сaмото нaчaло от външен вид тa до изневярa дори трябвaло все дa отстъпвaме и блa блa глупости. Не!
A зaподозрянaтa дaмa н 2 :) сериозно ли? Токовете били неудобни, вярно е де, но дaже и веднъж в годинaтa е супер готино дa си се кaчиш нa тях с кеф, нaли? A не дa гледaш със съжaление дребничкият мaлко до теб и дa се чудиш кaк дa се смaлиш ти, тa дa изглеждaш някaк по-женствено до него. Товa създaвa излишни комплекси. Същото зa теб aвторке, ти си високa женa и ще се чувствaш ок сaмо с по-висок мъж. Инaче кaкво, дa се комплексирaш ти от стройното си тяло ли? Тц, недей!
Ей тъй, кaкто съм миньонче си искaм и aз висок и строен мъж :)

6.   Щом все още мислиш така значи си малка. За една жена тия неща са последното нещо. Ма нищо де. Ще ги надживееш.

7.   Ти имаш съмнения и това ще се отрази на връзката, по-скоро се опитай да му поднесеш нещата деликатно. Ако носиш 40 номер обувки, а си купиш 38 ще ги обуеш ли? Няма смисъл да си го причиняваш. Ако и без токове си по-висока от него.. комично е. Трябва да си търсиш мъже над 185см.

8.   Важно е разбирателството пп между ви.По добре ли ще е да е той да е с идеалната височина,спрямо теб и да не те уважава и да не се разбирате?

9.   Ти си на 20... ок, тогава си потърси мъж по твой вкус. Макар че аз позицията на 40 бих те посъветвала, ако само това е, което не харесваш, да направиш компромис. Все пак, той не е виновен за това и не може да го промени! Иначе, с годините компромиса и критериите ти ще станат 80 към 20 %, ако не искаш да си стоиш сама. Повярвай ми, свестните, добри и отговорни мъже не са малко по принцип, но са много малко тези, които ние срещаме през живота си и за които ни се дава шанс.

10.   До номер 4, ако имаш обща култура, би трябвало да си прочела, че средния ръст на българският мъж е под 180см. Ако имаш двуметров приятел и се успокояваш и чувстваш женствена в негово присъствие, ок. Аз съм 5 см, по-висок от теб и ми идеш леко грубичка, а както се разбира явно съм над среден ръст.

11.   Аз съм 1, 95, бившата ми приятелка е 1, 58 см. Това беше и причината да се разделим, почти 3 глави разлика в ръста имаме. Търси си приятел с ръст около моя, че и по-високи, ако това ти създава дискомфорт. Има ли такова значение специално в този случай???

12.   Така е номер десет, трудно ми е да си представя жена 180 см, която да е бонбон, нежна, фина и пр. Това си е женище. Нищо лично, де. Но не всеки си пада по кощрамби.

13.   Н 12, ти имaш ли поне 160, че си толковa злобен към стройните жени? И дa искaш, никоя не те зaбелязвa явно в ниското и тaкa гроздето е кисело, нaли? !

От женa 160см ;) която също предпочитa високи и стройни мъже!

14.   Нито 1. 60, нито 1. 80 за жена е перфектен ръст. Аз съм жена и ми е направило впечатление че мъжете предпочитат от 1. 65-1. 75. Аз съм 1. 73 и нямам проблеми със спортните обувки и високите токове.
Само аз ли нямам проблем, ако мъжът е по-нисък от мен? Защото съм щастливо омъжена за такъв. Умен, красив, работлив, понякога готви и е активно спортуващ, хихи :))))

15.   Комплексари.... намери си мъж да ти пасва на ръст другото не е толкова важно така ли? Това ли е водещото в една връзка, като вървите по улицата какво ще каже някой си. Търси Човек до себе си, не някой да го представяш.

16.   Виж, зависи каква е разликата във височината ви. Ако примерно той е 1,76-1,77 не е чак толкова фатално. Пък и дори да е по-нисък от това, какво? Любовта няма граници, и ако наистина обичаш човека до теб, разликата в ръста въобще няма да я забелязваш. Бъди различна. Докажи на околните, които са пълни с предразсъдъци, че не е толкова грешно и неправилно да обичаш по-нисък мъж! А ако си тоооолкова повърхностна, и тази мисъл, че е нискостеблен те изгаря отвътре, се разделете.

18.   Авторке, извинявай, ама.. доста повърхностно изказване. Казвам ти го от позицията на жена, която вече 4 години е с по-нисък мъж. Явно това не е твоят човек, щом нещо толкова незначително те кара да се чувстваш некомфортно.. или оцени мъжа до себе си за това, което притежава и което ти дава, или се преориентирай към някой друг. Принципно, мисля че е заложено почти при всички жени, да искат да бъдат с по-едър от тях мъж, за да се чувстват закриляни.. някакъв инстинкт е. И аз винаги съм харесвала високи и "големи" мъже, обаче това е съвсем първично и елементарно. В моментът, в който са намесени чувства, всякакви подобни физически белези са маловажни. В крайна сметка, красотата, младостта, телосложението и каквото да е там друго качество, всичко е до време. Зависи какво търсиш, разбира се.. това си е само моята позиция. Най-важно от всичко е да не си създаваш сама някакви комплекси и ограничения, само защото нещо е "прието" или не от обществото и ти си едва ли не длъжна да се съобразяваш.. няма такъв филм :)

19.   Като цяло височината не е най-определящото нещо в това до каква степен една жена е женствена. До мъж над 1.90 с едро телосложение би изглеждала дребничка и нежна. Потърси си такъв, не са толкова редки.

20.   Номер 14 - Избиваш комплекси, а и това което написа, не е вярно. Защото мъжете харесваме миньончета, аз съм 1, 85 см и винаги съм харесвал мацки от 1, 60 до 1, 68 см, защото са секси и ръстта им е перфектен. Всеки ден по улицата виждам миньончета с високи мъже и тук-там, някоя висока кобила до средно висок или нисък мъж. Ниско ти е самочувствието, но не злобей, защото бързо ще остарееш.

21.   До номерата 15 и 16, това не са предразсъдъци. Естествен подбор му се вика и е процес на инстинктивен принцип. Тя винаги ще търси по-висок мъж от нея, дори и само с няколко сантиметра но ще го търси.

22.   1, 73 е много кофти ръст за жена, отива към кобила. Идеалните мъж и жена са 180/166

23.   Жените търсят високи мъже,а мъжете нисички жени!
Напълно нормално,да искаш по-висок мъж от теб.

24.   До номер 16 - моля те, кажи ми колко сантиметра ви е разликата и на по колко години сте? Благодаря предварително :)
ж, 28

25.   Номер 14 имах предвид, грешка. Моля те, кажи ми колко сантиметра ви е разликата и на по колко години сте? Благодаря предварително :)
ж, 28

26.   Ами предполагам че е по трудно, но просто ти си по висока и трябва да приемеш че не винаги ще има по високи мъже ако не е много голяма разликата какво толкова, аз например съм къде къде по ниска и в моят случай вече би било малко странно ако мъжът е по нисък.

29.   Ти само на ръст ли ги избираш?Ами ако е висок и грозен или пък е много кух у главата?Пак ли ще го предпочетеш пред въпросното момче?

30.   ... Aз съм 160 см и не, не хaресвaм мъже под 185 см, ---- е гати и наглите нискорасли тапишонки, а на мъжът дали ще му е приятно да си му до хуя! Освен ако не си с плоска глава, та докато му го смучеш да ползва главата ти като масичка за да си остави чашата с пиенето. Аз съм мъж който обича високи жени, друго си е когато до теб е една едра и снажна цицореста хубавица, и като двойка сте абсолютно симетрични и съразмерни, друго е - и комично дълъг льохман с някаква си невзрачна дребна женичка.
С моята жена сме на един ръст - 175 см и естествено като обуе високи токчета става по-висока, но какво от това, изобщо не обръщаме внимание. И при секса е друго когато и очите и ръцете се пълнят от релефните пищни форми.

31.   Трябва да си търсиш мъже над 185см... я стига глупости, мъжът трябва да е висок колкото нея, т. е. 180 см.

32.   Мъжете които харесват дребни и слаби женици са пълни комплексари, независимо че не го осъзнават.

33.   То и 185 са ниски мъже за такъв женски ръст.. направо над 190 си търси. :)

34.   Когато една жена не е комплексирана, а в същото време е разумна и земна, за нея ръстът на мъжа не е задължително да е по-голям, защото е надраснала глупавото притеснение от това какво щели да кажат хората и умее да цени по-важните качества на Човека до себе си.

Мъж с ръст 171 см, който е имал както джобни мацки от по 150-155 см, така и няколко по-високи приятелки с ръст до 176 см. Излизал съм и с жена, висока 180 см, която искаше да е с мен въпреки 9-те см разлика помежду ни, но така и не стигнахме до сериозна връзка.

35.   34, не комплексирaнaтa, рaзумнa и земнa женa търси кaквото ИСКA, което включвa и ръст ( искaме добри гени ;) a други се съглaсявaт нa кaквото може...
Нямa логикa в коментaрa ти.

36.   Стига глупости, ръстът между мъжа и жената трябва да е съразмерен, или да са на един ръст, или разликата да е не повече от 5-10 см. Дори и жената да е малко по-висока, няма никакво значение. Много по-грозно, като видиш някакъв дългуч, льохман с дребна невзрачна женица до него, стигаща до хуя му! Мъжете комплексари предпочитат дребни и невзрачни женици!

37.   35, от много търсене на "добри гени" се огледай наоколо и ще забележиш как обществото ни е препълнено с млади самотни майки, побързали да се хванат с някой външно геносан, но вътрешно плесенясал. :) Познавам десетки такива. Като си водя щерката по детските площадки, такива с лопата да ги ринеш и действителността е такава, че много от тях в разговорите ни сами си признават грешката, която са направили навремето. Аз самият бях "невидян" от една моя позната джобна мацка 155 см, която едва ми стигаше до носа и сега си бие главата в стената, задето преди няколко години ѝ се сторих "нисък" с моите 171 см и предпочете един дългуч с две глави над нея, който я заряза почти веднага след раждането, защото мацките си му обръщат внимание точно заради ръста (дори няма красиви лице и тяло, просто е с дълъг скелет) и на него "му се живееше още", разбирай - не искаше да поема отговорности и му се е***е с други. Жена ми (не сме женени, но така я наричам и възприемам) е около 168 см, почти без разлика в ръста сме и е рядко съчетание от множество качества: земна, работлива, грижовна, включително и голяма симпатяга на външен вид и ме накара да я харесам с естественото ѝ излъчване, без да прави опити да се кифлосва и съблазнява с тежки гримове, оскъдни дрехи и леко поведение. И сама ми е споделяла на моменти, че е важно за нея детето ѝ (преди да роди от мен) да има хубав ген и да е високо, но пък тя е имала опит с високи мъже и е преценила трезво, че е по-добре да заложи на сигурността за семейството, вместо на първични признаци. С това не искам да кажа, че всички високи мъже са кофти, както и не всички красиви жени са изпростели и с леко поведение, но търсенето и предлагането в обществото ни до голяма степен обуславят дали човек ще попадне в капана на това да се помисли за нещо твърде качествено пред останалите.