Споделена история от Секс и интимност

Той е доста по - голям.
Здравейте искам да ви помоля за съвет.
Преди четири месеца срещанх един човек. На 19 години съм. Разликата ни е доста големичка - 28 години. Осъзнавам, колко странно звучи, но съм ужасно привлечена от него. Не е и не се е женил. Няма деца. Което до някъде ми се струва доста странно. Говоря за интелигентен, стегнат и доста добре изглеждащ мъж. Добър е, свестен е, има чувство за хумор.
С риск да прозвучи изключително клиширано от първият момент усетих химия, тръпка... Както искате го наречете. Нещата се случиха така, че абсолютно всеки ден го виждам. Обстоятелствата са такива, че прекарваме около два часа на ден на едно и също място. Дава ми смесени сигнали, предполагам, че отначалото ме смяташе поне за пет - шест години по - големичка и че опознавайки ме и разбирайки, колко голяма е разликата ни всъщност той прецени, че не бихме могли да имаме нормална връзка.
С времето започнах да се привързвам. Той също, абсолютно наясно съм, че той не е безразличен, както споменах по - горе дава ми смесени сигнали. Преди два месеца си поставих за цел да го опозная, да разбера повече за него, за интересите му, цялостно да влникна в част от неговия живот, и най - вече да го накарам да свикне с мен. И ми се получи! Виждам, че държи на мен и е привлечен, но явно моралът и ценностната му система го спират да предприеме каквито и да е по - сериозни действия. Аз обаче искам да си го изживея. Осъзнавам, че цялостно шансът да прекарам живота си с него е минимален и все пак ми се иска да видя, какво ще се случи. Искам да го направя щастлив. Добър човек е и го заслужава.
Дайте ми съвети как да постъпя. Как да го накарам да ме приеме по - на сериозно? Благодаря ви!

Коментари

1.   Ти за него си дете, не можеш да му предложиш любов, а само секс.
Всички жени си мислете, че със секс, ще задържите един мъж, но не е така.
Един мъж, не се нуждае само един секс, а и от любов, разбирателство и емоции.
Щом има морални ценности човека, значи няма да тръгне с теб, колкото и да го желаеш, не може да става все на твоето.
Един нормален, интелигентен и морален мъж няма да тръгне с дете, което не се е развило, като личност и не разсъждава зряло, а и най-вече за годините.
Радвай се, че си попаднала на точен мъж, който знае къде е границата, защото аз нямах твоят късмет.
Бях попаднала на психопат, който беше 27 години по-голям от мен, макар че знаеше, че аз не исках да съм с него, а просто ми се общуваше с човек, да споделям и т. н.
Продължаваше да настоява и да си фантазира, че може да имаме връзка и чрез заплахи, трябваше да се виждам с него, но не съм била нито интимно, нито емоционално с него.
А тогава бях много по-малка от теб, това преживяване промени живота ми изцяло, а сега съм си щастливо обвързана с прекрасно момче, с което имаме разлика 3 години.

2.   Здравей. Аз съм момче на 30. Според мен времето ще покаже, може пък да се получи нещо. Възползвай се, че е лято може да се облечеш с някоя хубава рокличка някак си повече да го привлечеш или да пофлиртуваш с него. Ако си съгласна с мен може да отговориш :)

3.   Няма как да те приеме по-сериозно. В неговите очи ти си още дете, той може да ти е баща, вуйчо, чичо и прочие. Аз съм на твоите години, баща ми е бил на 27, когато съм се родила. По-добре си избий от главата тази идея, докато все още не се е стигнало до нищо сериозно. Няма почти никакъв шанс този мъж да те приеме за възрастен и сериозен човек, който взима разумни решения, има сериозни намерения и по никакъв начин не скача през глава.

4.   Разликата не ми се струва много голяма, но внимавай да не бъдеш употребена и наранена.

5.   Е, какво по-сериозно, той сексът е за забавление. Нали няма да решавате задачи заедно? Ами, освен ти да го поканиш на кафе, той като не се сеща?

6.   Е, номер 4, не знам за Вас какво е наистина голяма, не чак толкова голяма, или нормална, но за мен, разлика от двадесет и осем години е ОГРОМНА и недопустима. На авторката искам да кажа, мила, той не е "по-голям", той е много по-стар! Годините, мила, не са просто брой от времеви отрязъци от човешкия живот, годините са опит, избори, решения, мечти, пропадания, срещи и раздели, любови и разочарования, възраждания, пътища, чувства, предателства, раздаване и още, и още, и още... Искаш да го направиш щастлив, похвално! И толкова наивно. Но това е присъщо на младостта, летейки на крилете на любовта, не мислиш за приземяването, готова ли си да посрещнеш и понесеш последиците? Човеците сме ненаситни- искаме всичко, по много, сега, веднага, но на каква цена, готова ли си да я платиш докрай? Казваш, че "искаш да си го изживееш", но в това твое изживяване ще бъдат въвлечени, освен теб и любимият ти, също и родителите ти, а може би и повече хора. Не те съдя и не те коря, твоето сърдечно увлечение може да приключи набързо и дори да не засегне особено емоционалния ти свят. Но как майка ти и баща ти ще приемат,понесат, простят и забравят огорчението, което се готвиш да им причиниш- струва си да обмислиш намеренията си по-обстойно. Прости ми, но съм майка и гледам на историята ти от позицията на родител, надявам се, че не съм те наскърбила с думите си.

7.   Оффф и аз сега съм на подобна вълнаа и незнам кво да правя...

8.   2, какво момче си на 30 години? Момче бил... смях! А коментарът след това е още по-потресаващ. Умствено си на нивото на новородено.

9.   Смесени сигнали, като например?
Човека, просто може да се държи добре с теб, защото е любезен, да те чувства събеседник, с който може да си говори, без да има значение възрастта.
Повечето хора, не умеят да казват истината в очите, за това се получава един "омагьосън кръг" от самозаблуждение.
"Нещата не са такива, каквито ги виждаш".
Представи си станеш майка, някое лапенце на годините на твоето дете, да започне да те сваля стремглаво, да иска връзка (сексуална/любовна), как ще процедираш?
Нещата при вас са едностранни, не можеш да натиснеш копчето за миг, да стане твой.
Бори се за истинската любов, бори се за бъдещето и целите в живота, не оставяй хормона да вирее, само защото му се е приискало нещо възрастно и зряло.
Не насилвай нещата, като не могат да станат... здраве да е.

10.   Абе не знам.. До 20 години разлика иди-дойди, и то при положение, че ти си над 20 годишна, ама за почти 30 години - не знам. Та вие сте от различни поколения! Живели сте, възпитавани сте при коренно различни условия. Честно казано не вярвам да излезе нещо повече от джиджи-биджи.
Може би човекът осъзнава това, и за това поне съзнателно се опитва да те дистанцира. Сърцето му може би желае друго, но в случая е доста по-добре да се вслушате в разума.

11.   Излъжи го, че има нещо у вас да ти помогне и когато останете насаме му скочи. Сигурен съм, че той ще се понесе на вълната и ще те побърка от оргазми. Послушай този съвет от едно момче на 34 г.

12.   за сега не е никак голяма разликата бих казал, щом има тръпка и друго значи сте един за друг, но да знаеш че той няма да чака много, може да иска семейство, деца, питай го директно какво цели от тази ваша връзка, и дали те има за сериозно, нищо не каза за финансовото му положение, има ли негов дом и бизнес или не, ако само за флирт не се забъркай много, защото когато ще си в най хубавите ти секс. години на 45 примерно той ще иска да взима вягра за да го вдигне на ((((((((((( 73 ))))))))))) и хоп един инфаркт.
помисли

13.   Здравей авторке

Девет години разлика изобщо не е много. Дори бих казал, че е съвсем нормално. Не ги слушай тия идиоти, които ти казват, че е бил стар. Това са пълни глупости.

14.   До № 13- Изобщо прочете ли?!
Тяхната разлика,не е 9 години,а 28 години,хайде другият път преди да коментираш прочети подробно.
Не е голям,а е дърт за нея,та може да му е дъщеря.
Авторката я тресе хормона нищо повече,но булшинството ти отговори на въпроса,няма как да стане с него.

15.   Номер 13, разликата е 28 години, преди да квалифицираш коментиращите като "идиоти", е добре да прочетеш историята. Ей така, да знаеш за какво иде реч, пък тогава се изпрягай.

19.   доста заблуждаващо звучи изречението с разликат -28 г. Пъвоначално приех, че той е на 28 г и сметнах разлика 9 г. После, от коментарите схванах, че съм в заблуда.
Та, нищо нелепо не виждам, ако става дума за увлечение по експерименти в интимността. Ако това увлечение стане безконтролно, може да се формира и семейство. Възрастният родител ще бъде много внимателен и отговорен към отрочето си. Има такива случаи. Децата, обаче не са роботи и не могат да бъдат програмирани, да не засягат детето с въпроси от рода "Защо те прибира все дядо ти?". Друг е и въпросът с енергийния ресурс на такъв родител, да импонира на малко дете. А перспективата, авторката да сменя памперси, едновременно на детето си и на баща му, не вярвам да я привлича особено. Макар, че вероятно не й се е налагало да го прави за собствените си родители.
Аз не съм някакъв отявлен противник на това, на което му викат "педофилия". В крайна сметка, говорим за пълноправна гражданка, която сама може да взема своите решения за собствения си живот. И все пак, с какво мисли авторката да замени енергийния дефицит във връзката си? Допускам, че днес, този дефицит се прикрива с повече внимание от страна на чичкото, но утре?

20.   Живота не може да бъде описан в рамки. Не питай тук, тук ще получиш само концепции формирани от обществото. Същото онова общество на което дължим целия морален упадък, деградация и превръщане на човека в животно. От толкова много правила и стереотипи сме я докарали до психично и раково болни на всеки ъгъл.
Приятелката ми е на твоите години и имаме 17 години разлика. Нито аз нито тя искаме да имаме деца. Тя и да иска е още малка за това. За това пък вече втора година живеем заедно и по стабилна и прекрасна връзка не съм имал. Защо да се разделям с нея например като се правим взаимно щастливи?
Моя съвет е... Хвани се. В началото ще е само секс, то е ясно. После ще боли. После ще научиш много неща за живота от него и ще израстнеш много по-бързо от връстниците ти, които още не знаят къде се намират. А тя химията при нас дъртите трае малко. По силни са емоциите, но са и кратки. След време този човек ще ти е като втори баща, когато всичко отшуми. Даже подозирам че няма да има нищо против да си излизаш и да се срещаш с други, ей така за да разбереш какво е да си с друг.
Всяка жена има нужда от мъж. МЪЖ. Ти си го намерила. Повечето, особено тук по този форум и особено на твоята възраст още се лутат и не знаят къде и какво да търсят.
Успех! И запомни, че дори и един ден да боли ще си е заслужавало и като се обърнеш назад опита който ще ти остане ще е незаменим и уникален.

21.   Според мен, това е грешка. Не знам какво търсиш от мъж на годините на баща ти. Има нещо извратено и сбъркано в такава разлика. Всеки от партньорите има някаква визия за по-възрастния/по-младия партньор, но реално не споделят нищо, а само изживяват фантазиите си. Надявам се, успяваш да разбереш какво имам предвид.

Като пример може да се даде родителите на сегашния премиер на Канада. Те са имали точно такава разлика, но само след няколко години се развеждат. Просто на чичака му се ще нещо свежо, но става ясно, че само на секс не може да се кара вечно.