Споделена история от Секс и интимност

След секс
Здравейте.

Интересува ме, какви витамини, минерали и като цяло вещества използва организма, в лицето на щитовидната жлеза, надбъбречната жлеза и другите органи, отговорни за образуването на тестостерон и възстановяването физическото състояние на тялото след секс?

Ако може да споделите източници на информация и/или професионално мнение.

Благодаря!

Коментари

1.   Мъжете изхвърлят от всички вещества със спермата, а жените не губят нищо, просто защото не изхвърлят нищо освем урина.

2.   ... щях да умра от смях!
Ти какво? Смяташ изкуствено да му ги подаваш ли тези вещества и витамини? Нещо като енергийна напитка?
Съвсем сте откачили младите с това консуматорско мислене и идеята да сте супер-герои!
Живей си живота, радвай се на приятелката си и на секса, и престани да мислиш за глупости! Каквито и вещества да се използват, организмът си има механизми да си ги набавя и възстановява, и ни най-малко не е необходимо ти да му се месиш и да му наливаш кой знае какви буламачи...

3.   Medical student

Хипофизата отделя FSH и LH хормони, които стимулират лайдиговите клетки към продукция на тестостерон. А те от своя страна чрез влияние върху сертолиевите клетки стимулират сперматогониите към пролиферация и последваща мейоза.

4.   Ти спортуваш по време на секс ли? Да не ти е това професията, че ти трябват такива екстри? В противен случай, просто няма нужда организма от такива глупости. Всяко едно хапче хич не е добре дошло за организма.

5.   Номер 1 трябва да се върне в 6 клас. Жените имаме два независими органа за уриниране и за секс - не сме птици да имаме клоака и да пикаем по време на секс.
Всички жени секретират вид смазка по време на сексуалния акт, а около 30% могат и да еякулират от вид жлеза, но това не е урина.
Жената иначе губи най-много „вещества“ заради секса - може би си чувал, че жените забременяваме чрез секс преди всичко и единствените, които имат нужда от хранителни добавки заради секс сме жените в крайна сметка по време и преди бременност
Ако се храниш добре, консумираш качествена храна - месо, яйца качествени, млечни продукти, зеленчуци и плодове, мисля че е достатачно.

6.   Автора съм.

Питам, от какви вещества ( витамини, минерали, ензими и т. н. ) се нуждае организма, за да се възстанови от секс и да произвежда хормони. Ясно е, че произвежда хормони, но точно това искам да знам, от какво се нуждае организма, за да ги произвежда.

До №3 - кой кара хипофизата да произвежда хормоните и от какви вещества се нуждае въпросната жлеза (селен, хром, йод, витамин Ц, B12 или? ). Предполагам, че имате предвид щитовидната жлеза.

7.   Пак съм аз, Автора. Не искам да пускам нова тема.

Сега ме интересува, кой орган кара стомаха да произвежда алкохолните ензими и как мога да стимулирам тяхното производство?

Задавам всички тези въпроси, защото искам да нормализирам състоянието на организма си...

8.   Аааа, ама ще ти вземаме пари за консултации!
Бъди по ясен с въпросите си.
Задаваш въпроси като за доценти и очакваш някой доктор да се чучне в Сподели и да те консултира
Ти да не мастурбираш по 40 пъти на ден, та си се притеснил за хормоните си?

9.   Ти в какъв филм си се вкарал?
Обикновено има витамини за след тренировъчен процес за възстановяване, а ти за след секс. Някои хора правят секс за сваляне на килограми, ако те е страх да губиш килограми, просто яж след секс.
Все съм виждал образи, ама такъв образ като тебе не бях виждал. Да търсиш витамини за възстановяване след секс!

10.   Автора съм.

Защо се опитвате да ми държите сметка? Попитах нещо... Никой не съм вързал за клавиатурата.

№8 - написал съм точно, кратко и ясно какво търся. Е, с коментар №7 малко се изложих, защото е ясно, че черния дроб произвежда въпросните ензими, но искам да знам, как мога да го стимулирам или възстановя.

№9 - филма е голям. Усещам вътрешен дисбаланс и искам да го възстановя.