Споделена история от Секс и интимност

Проблем със срама
Имам хубаво и добро момче заедно сме от година и всичко върви както трябва но, се отвори темата за секса постепенно което е нормално. Бяхме на вън на центъра и той започна да ме целува изведнъж аз много се засрамих и той много се ядоса че, се срамувам и ме погледна ядосано и ми каза : Ти срамуваш ли се от връзката ни?
Почувствах се ужасно и не знаех какво да му кажа, толкова много го обичам а той да помисли така за мен. Няколко дни не ми говори и не след дълга се случи подобна случка само че си, бяхме вкъщи.
Бяхме започнали да се целуваме и той тръгна да ми вдига блузата.. и аз отново станах като домат това го ядоса много! Та въпросите ми са :
Моят срам ли го отблъсква или нещо друго?
Защо се ядосва като се засрамя?

Коментари

1.   Напиши си годините за начало! И да, не е нормално да имаш приятел-мъж, с когото ходиш и да не му даваш да те целува и да нямаш секс с него. Вие ходите ли или не? Но годините тук са определящи - ако си на 14 е нормално, ако си на 30 не е

2.   Този е абсолютен тъпанар.

3.   Ами обясни му как се чувстваш. Проблемът не е, че теб те е срам, а че той се сърди като ощипана госпожичка. Това мъж ли е? ! Стегни го малко този!

4.   Авторката
На 18 сме и двамата обичаме се, имаме много общи интереси но.. той се дразни от моята срамежливост. Каквото и да правим види ли, че се изчервявам ядосва се и спираме..

5.   Зависи на колко години си. Обясни му спокойно, че в семейството ти са те свикнали, че интимността е срамно нещо. Изобщо му дай някакво обяснение. Може да му кажеш, че се изчервяваш от възбуда.

6.   Изобщо недей да търпиш този гняв. Обясни му как се чувстваш и не му позволявай да те "санкционира" като не ти говори 2 дни. Що за тъпанарщина? Имам чувството, че ще избие в по-голяма агресия.
Друг е въпросът, ама е много важен, какви по-точно са ви отношенията, секс правите ли? Защото ви е време. И ако си прекалено срамежлива може наистина да е дразнещо. На улицата не смятам, че е подходящо място да се смучете и мачкате. Да се прегърнете и целунете, да, но да показвате някакви велики страсти е неудобно за другите.

7.   О, много мразя приятеля ми да тръгва да ме целува дълго и да ме обарва, ако сме на центъра примерно. Добре да ме държи за ръка, да ме прегърне, да се целунем няколко пъти, но... Много е пошло, насаме може да правим всичко, но да се изтупаме по главната, да минават деца, велосипедисти и възрастни баби и дядовци. Не е нужно да е срам, това е вид възпитание. Какво като се ядосва?
Когато сте насаме се научи да се отпускаш. Ако нямаш опит, нормално е в началото да си по-притеснена, особено ако никой не те е виждал гола или по бельо. Имам усещането, че си в пубертета, така че е нормално да си имаш задръжките. Обясни му, че това е нещо ново и скоро ще ти мине. То си е така. Ако сте били интимни много пъти и още се срамуваш, това вече е нещо, което е само в главата ти. Но във всеки случай говори с него.