Споделена история от Секс и интимност

Болка при секс
Здравейте аз съм момиче на 17 години, което наскоро загуби девствеността си. Проблемът е, че в началото изпитах рязка болка, което си беше нормално, но след като опитахме няколко пъти на другата седмица пак ме болеше. Приятелят ми казва, че съм ужасно тясна отвътре, но ми се иска да намерим някакво решение, защото е много некомфортно и ми омръзна вече да го режа пък и той се чувства виновен. Моля помагайте.

Коментари

2.   Първите няколко пъти ще те боли. Вече от 1 година го правим с моя приятел и още си ме боли.

3.   Според мен си твърде притеснена. Отпусни се, това е само един психологически дискомфорт.

4.   Не си тясна!!! Просто не си правила достатъчно много секс, за да се отпусне вагината, а и психическата нагласа е най-важна.
Ако се притесняваш всеки път заради болката, никога няма да свикнеш и все ще те боли.

5.   Не споменаваш какъв вид точно болка усещаш, но има няколко причини за нея, които съм усещала по себе си:
1. Не си достатъчно възбудена и влажна (а да те възбуди е работа на партньора ти - дали с пръсти, дали с език, важното е да се случи. Отделете си време за форплей. На жените ни трябват поне 15-20 минути за да се възбудим. Лубриканта също играе важна роля. Купете си на Durex - чери-то и няма да имате проблеми :) )
2. Болка във влагалището се получава и когато при по-груб секс, се разрани лигавицата (след като си загубила девствеността си скоро, предполагам тепърва ще се сблъскаш и с това)
3. Получава се лека болка и дискомфорт и когато пенисът е много дълбоко (ти сама ще го усетиш). Налага смяна на позата.
4. Понякога лично аз получавам болка и в най-ниската точка на малките устни, пак от неудобна поза, сухота или протъркване.
Като цяло е това. Но след като приятеля ти усеща че си тясна, значи трябва да вложи усилия преди всичко във възбудата ти. Все пак влагалищата ни са създадени да раждат, колко да са тесни :)
Успех ти пожелавам и използвайте презервативи всеки път (пак на Durex), поне докато приятеля ти не се научи да си контролира изпразването и не си имате достатъчно доверие което да изградите във времето за да започнете да го правите без.
Ж, 24г.

6.   Това е защото не се навлажняваш достатъчно. Трябва да имате по-дълга любовна игра, за да се възбудиш достатъчно преди същинската част, но на твоя опит това не е много лесно за постигане, така че може да използвате лубрикант. Спокойно, с натрупването на опит този проблем ще изчезне - просто все още не си опознала тялото и нуждите си достатъчно добре, за да знаеш кое ти носи удоволствие.

9.   Здравей. И от скоро и аз съм на 17 и го направихме за първи път месец и половина преди да ги навърша. Не правим секс често, но винаги в началото ме боли. Бяхме заедно на море и в началото бях в цикъл и нямаше как да правим и изчакахме да ми звърши. Като го направихем мн ме болеше и го помолих да спрем и даже на презерватива имаше машко кръв. След 1 ден пробвахме пак и ме болеше само в началото а после за първи път усетих удоволствие. След това не бяхме правили нищо около месец. Аз от време на време се самозадоволявах сама вкъщи. След тва той ме изпращаше след купон и бяхме малко пияни и преди да се прибера почнахме да се натискахме много и се желаехче адски много. Аз му духах а той прокара пръсти под полата ми, но мен ме заболя и го спрях. Като се прибрах имах малко кръв по гащите. На следващия ден отидохме у тях и правихме секс, но мен пак ме болеше и то доста.
Не се притеснявай това не очевидно не се случва само при теб или мен, а и на много момичета. Според мен става, защото не правим секс често. Друг варян е също да не сме достатъчно възбудени. Бях чела разни неща и се надявам да нямам някаква инфекция, защото наще не знаят и не мога да им кажа да отида не генеколог.

10.   До номер 9 - надеждите не са лек за инфекции. Ако кървиш извън цикъл, по-добре посети гинеколог.
На авторката останалите вече го казаха - нейния приятел да не се грижи само за оная си работа, а да се погрижи тя да е предварително възбудена или да използват лубрикант.

11.   Аз имах възпаление на влагалището. Мен също ме болеше. Вагинит ми е диагнозата. Изписа ми глобули. Та с това си го обяснявам. Беше ме срам да кажа на гинеколожката, че докато правя секс ме боли.

В.

12.   След първия ми път, когато доста си ме боля мисля че чак на осмия опит усетих нещо друго освен болка и дискомфорт. А някои момичета съм чувала, че и по-дълго, зависи от структурата ти предполагам. От пет години съм сексуално активна и понякога ако не съм в настроение или момчето не е отделило достатъчно време да ме подготви пак има болка. Звучи ми сякаш проблема ти е по-скоро на психологическа основа както беше и при мен - не можех да се отпусна, притеснявах се и се стягах и оттам и проблема с болката. Разрешихме го с търпение и доста опити, за което е важно партньора да е наясно и най-важното - комуникация. Та, по същество - отпусни се и не се стягай в очакване, че може да те заболи, а просто се опитай да се насладиш на любовната игра, в един момент ще си стане от самосебе си. Знам, че е лесно да се каже, но е и постижимо. Успех, и дано да съм помогнала!