Споделена история от Секс и интимност

Нормално ли е...
Здравейте! Момиче съм и съм на 13, попринцип всичко ми е наред, но мисля, че става нещо нередно с мен
От около 1 година имам обилно бяло течение(консултирах се с майка ми и тя каза, че е нормално-не е инфекция), което не ме притеснява толкова, колкото факта, че все още нямам цикъл... Попринцип чрез бялото течение матката се разтваря и организмът се готви точно за това...
Моя приятелка, 1 година по-малка и доста по-външно неразвита от мен, така да го кажа(имам оформени гърди и акне) вече има менстуация и се притеснявам....
Опитах да я предизвикам с ванилия(две прахчета) и джинджифил... все още чакам резултат...
Надявам се да ве разберете и да ми дадете съвети

Коментари

1.   На 14 съм и ми дойде за първи път началото на този месец, а гърдите ми порастнаха като бях на 10. Даже като ми свърши ми станаха по-малки. :D Намразих го тоя цикъл още на втория ден... Не бързай, имаш време, ако си на 16 и още нямаш тогава се притеснявай.

2.   Не ти е късно да нямаш менструация, изчакай спокойно и недей да пиеш нищо. Ако до 16-17 години нямаш, може да се направи консултация с гинеколог. В момента нямаш никакви причини да се притесняваш. Познавам момиче с менструация на 9, както и на 17 -нормално е.

3.   Не се опитвай да насилваш нищо, на мен ми дойде на 13, а шмах приятелка която и дойде на 15, имаше и такива които и на 11 им дойде. Когато трябва, то ще стане, няма защо да се притесняваш. Просто бъди търпелива и не си втълпявай излишни мисли, за това дали ти има нещо и т. н.

4.   Цикълът е генетично обусловен и не може да го предизвикаш с ванилия. Остави го, ще ти дойде когато му е времето.

5.   Късметлийка, моят ми дойде на 9 и половина! Не бързай имаш време до 16.

6.   Благодаря ви,успокоихме ме
Автор