Споделена история от Секс и интимност

Възможно ли е да няма желание за секс
Здравейте,
наскоро прекратих 2 годишна връзка с едно момиче, но я прекратихме само на думи реално продължихме да се виждаме и да се чуваме всеки ден. Единствената разлика е, че не живеем заедно и не правим секс. И така вече 4 месеца. Стигнахме до общо решение да си дадем втори шанс, но просто да изчакаме да мине малко време за да загърбим миналото и да почнем на чисто. Всеки ден ми повтаря колко ме обича, но през този период съм се опитвал да сведа нещата до секс но без успех. Казва, че няма желание. Ще си кажете така е защото спи с друг. Да и аз имах тези съмнения, но сам се уверих че няма друг по принцип не следя половинките си, но това ме доведе да го направя. Възможно ли е да е изгубила желание за секс все пак е на 20 години не на 50. Странното е че се съблича пред мен, къпем се заедно и когато е гола не ме отблъсква като я пипам, но до там. В момента все още сме разделени, и не знам така ли ще е за напред. Да вметна, че раздялата ни беше доста тежка и двамата допуснахме грешки които накараха другия да страда. Възможно ли е защото й е все още кофти от случката за това да няма желание? Как мислите?

Коментари

1.   Как така уж заедно, пък уж разделение. Говорете и се изяснете.

2.   Просто самия човек не е сексуален това е. А преди да се разделите правихте ли го често? Ако е било същото момичето просто не е сексуално и така. Има такива хора макар и да са малко, но ги има.

Клеопатра

3.   Или не е сексуална, или действително е много наранена и на подсъзнателно ниво това блокира сексуалността й спрямо теб.
Ж29

4.   Вероятно заради случващото се е загубила желание за секс в момента. Докато се натискаш и я мъчиш да ти пусне, няма да се получи. За мен лично, като жена, няма по-отблъскващо от мъж, който ми се умилква като 18-годишна пияна в дискотека. Дай и малко време, вие не сте се изяснили, а вече искаш секс и това оставя впечатление, че това е основното, което искаш от момичето. Щом е казала не, значи не, спри да я опипваш и гледай как до седмица-две тя сама ще започне да те иска. Като се съблече дори не я гледай, прави се, че не ти пука, пък ако ще и да си се надървил, в един момент желанието й ще скочи, или пък ще ти се издразни и ще дойде сама при теб.

5.   Депресията влияе силно негативно на либидото, особено при по-чувствителни личности. Поговори с нея дали нещо не я притеснява сериозно.

6.   Автора - Не е асексуална, даже по средата на връзката ни го правехме всеки ден и то поне по 3 пъти, имаше момент в който не излизахме само и само за да правим секс по цял ден, за нея не беше проблем но при мен се появиха проблеми с ерекцията. После в последствие работа стрес стана по 1 път на ден, после 1 път на 2-3 дена и така до 1 път на месец. И двамата имахме вина за да се стигне до там но реално от женската аудитория разбрах, че май си е от раздялата. П. С за да се добие по-реална представа, това което аз сторих е че й сринах целия сват и го обърнах на обратно, защо ли? Защото я оцених след като я загубих, в продължение на 6 месеца тя плачеш почти през ден, а аз като най-големия глупак не знаех защо е. Е вече знам, но тя никога няма да бъде същата макар и да ми дава втори шанс аз го виждам. Съвет към читателите, ценете хората до вас, докато са там после може и да не се върнат.

7.   В тази перспектива - сам си оплескал нещата. Откровеността винаги е добра политика, а ако имаш проблеми със стреса е редно да потърсиш помощ. Това че си го оставил да повлияе на връзката ви е голяма грешка.