Споделена история от Секс и интимност

Желирано вагинално течение?
Здравейте. На 13 години съм и още нямам цикъл. Имам бяло течение вече от около 1-2 години. Всичко си беше нормално до скоро. Започна да ме боли корема, повечето пъти ниско долу. Попринцип си ям като за 5ма. Имам малко коремче отпред но не съм дебела или дори пълна, така че промени в теглото няма. Относно размера на гърдите - нося бюстиета. От както са започнали да растат са чувствителни и болезнени при допир, но вече по-малко. И сега към въпроса ми... вече два пъти бялото ми течение нещо не ми харесва. Прозрачно е, няма мирис, но е с консистенцията на желе. Чудя се дали е някъква инфекция или си е просто нормално течение. И също да попитам... на контролния ми преглед миналия месец лекарката ми каза скоро да очаквам цикъла си.. това желирано течение значи ли че скоро ще ми дойде? Моля помогнете.

Коментари

1.   Здрасти, първо „бялото“ течение няма да ти мине до достигане на менопауза, което е добре така. Някои жени имат повече, някои по-малко, мени се по време на овулация, преди менструация, по време на бременност, кърмене, но вагината е лигавица, която непрекъснато бива поддържана мокра от специални жлези. Ако вагината ти е суха, тя почва да сърби и да прави инфекции - случва се на жени в менопауза и на жени с хормонални проблеми.
На твоята възраст може би е по-обилно течението и така нататък, но като цяло това е нормално. Мени се и гъстотата, консистенцията, цвета дори, но никога не бива да има лоша миризма, кафяв или друг цвят освен прозрачно до телесен цвят не бива да има сърбеж или парена. При теб изглежда всичко е ОК. Не знам защо ходиш и при гинеколози ако нямаш инфекции, не водиш полов живот, не взимаш хапчета и така нататък, но на 13 години доста момичета нямат менструация - на други им идва на 8 години, на трети чак на 16 години. Смята се, че ако до 16 г. възраст няма момичето менструация вече започва хормонална терапия.
Ти си на 13 г. и не знам какво си се загрижила толкова.
Просто си носи 1 дамска превръзка в теб за всеки случай, носи памучно бельо, сменяй го ежедневно или по-често. Мий се само с вода или с бебешки душ гел БЕЗ САПУНИ. Не ползвай душ гел, сапун за интимна хигиена, а прехвалените и скъпи интимни гелове често са фрашкани с парфюми и други неща - най-евтин и щадящ вариант е бистрата вода или ако толкова искаш - бебешки продукт без сапуни! И на мъжете препоръчвам така да поддържат интимна хигиена и да не си дават парите за интимни гелове.
Не препоръчвам ежедневните дамски превръзки - запарват, правят алергии. Ако имаш по-обилно течение е добре да сменяш бельото си по-често, но не и да ползваш ежедневни превръзки. Успех и умната

2.   Благодаря за отговора, просто се притесних да не е някаква инфекция.