Споделена история от Секс и интимност

Аз съм различен
Здравейте, аз съм едно момче на 17 от едно малко градче в Северна България. Нашите се срамуват от мен, нямам приятели, не излизам от вкъщи, защото бивам нападан психичекси и физически. Повечето момчета на годините ми не ми обръщат внимание, защото "не съм им на нивото" чувствам се самотен и безполезен. Тук има ли някой с подобни проблеми и ако има как се справя с тях? Бих се радвал да попиша с някой като мен :-(

Коментари

1.   Започни да спортуваш. Намери си хоби. Учи, за да имаш професия. Ако те нападат физически, то замини за друг град. Харесвай се и се обичай какъвто си.

2.   Аз съм на 17 и срещам някои от посочените проблеми като например липсата на приятели и неизлизането от вкъщи. Не дружа с момчета, защото повечето, които съм срещал са агресивни и не са от типа приятели, които бих искал да имам. Това, което мога да ти кажа е да не се чувстваш толкова самотен и безполезен, а да превърнеш негативното в позитивно. Например аз останах без приятели и трябваше непрестанно да стоя у дома и така намерих много нови хобита като четене на книги, гледане на многоо сериали и слушане на музика, които ме караха да се чувствам много по-добре, защото от самотата ми се роди интереса за култура и кино, те се превърнаха в хоби, което ми носеше удоволствие и ме допълваше.

3.   Бях същия на 17. Започни да спортуваш нещо - спорта помага за здравето, самочувствието, увереността.. Там можеш да се запознаеш и с нови млади хора на твоята и около твоята възраст.. да завържеш някакви социални контакти. Аз поне така преодолях моята самота и натрупах самочувствие. Дано помогне и на теб! Успех:)