Споделена история от Секс и интимност

Тестостерон
Здравейте. Мъж на 29 съм имам хронично заболяване, от което и анемия. Хемоглобина ми е 90. Започнах да имам проблеми с ерекцията, а съм и женен. Скоро си пусках тест за тестостерон нивото му е 15 при граници от 10-27. Въпросът ми е към мъже, които са си били инжекции тестостерон. Ще имали ефект, какъв препарат сте купували, дават ли го без рецепта. И най- важното ще има ли ефект върху ерекцията ми. Не искам да пробвам с виагра тя е много скъпа и опасна за мен.

Коментари

1.   Здравей!

Най-лесния и безопасен начин за покачване нивата на тестостерон е приемането на билката бабини зъби. Продават я във всички аптеки, както и в някои хранителни магазини. Също така това растение подобрява ерекцията.

2.   Първо, 15 какво? ябълки, круши?

Като даваш стойности, дай и мерни единици. Предполагам, че в твоя случай са nmol/l. Ако това е така, то това е доста ниско ниво за мъж на твоята възраст.

Второ, много по-важно е нивото на свободен тестостерон, което ти не си споменал въобще. Лабораториите винаги дават и нивата на свободния тестостерон

Трето, не пишеш какво е хроничното заболяване. Ако е дългогодишен диабет например, това може да доведе до нарушения на кръвоснабдяването и прилагане на тестостерон няма да ти помогне с ерекциите.

Дай повече информация, ако искаш да получиш смислен отговор.
И още нещо, защо не го обсъдиш с ендокринолог?

3.   Толкова ли не се сещаш, че трябва да коригираш нивото на желязото и хемоглобина, какъв тестостерон те гони? ! И аз цял живот си живея с желязодефицитна анемия, така и не стана ясно по какви причини я имам, перидично си пия железни препарати и си следя кръвната картина, всичко да е в норма. А ти излекувай причината, а не следствието! Каквото и да е заболяването, анемията може да се лекува, дигай хемоглобина!

4.   Е! Нивото ти е съвсем в нормата, как така си замопредписа инжекции!?

5.   Вместо да си биеш тестостерон, накарай тялото си да го произвежда. Започни фитнес.

6.   Горе са ти дали хубави съвети. Първо тесторенът ти е в норма и второ не го приемай изкуствено, а направи така че организмът ти да го проивежда сам, защото първото има много странични ефекти, за които не искам да изпадам в подробности, но виж анаболните батки, при които страничните ефекти са точно от изкуствения тестостерон. А повечето странични ефекти дори не са видими като например закърняване и смаляване на тестисите, които "забравят" как се произвежда това чудо, след като има кой да го внася наготово.

7.   5, фитнесът не увеличава тестостерона, това е мит. Увеличава се временно - за няколко часа след тренировката, но после се сваля до нормалните нива.
Имам един познат който спеше поне по 10 часа, тъпчеше се с месо и вдигаше големи тежести, но си остана същия женчо.

8.   Установил съм, че тестостеронът ми се вдига много на плаж. Само 2-3 дена на морето и брадата ми расте като за 2 седмици в София. Гласът ми става по-дълбок, чувствам се по-активен и жизнен. Обаче е временно. Като спра със слънчевите бани и на втория-третия ден тестостеронът пак спада до базовото равнище.

9.   От автора: Хронична бъбречна недостатъчност. Нещата са мнооооооого сложни. Фитнес не може, желязото е в норма, баби зъби не съм пробвал.

10.   Както казва 2 трябва да се посъветваш с ендокринолог.

Моят беше под 9 нмол/л. и ми изписаха инжекции (не живея в БГ). Тогава бях на 42 г. и понякога проблеми с ерекцията, всъщност пред историята е много дълга и няма смисъл да се впускам в подробности. След като започнах с инжекциите нямам проблем ерекцията, дори получавам сутрешна ерекция, нещо което беше изчезнало преди много, много години.

Тестостерона е много важен и за костната система и също така за добрата кондиция и дееспособност!

11.   Само номер десет даде смислен отговор

12.   Преди да прибегнеш до инжекции прочети за дехидротестостерон. Как се синтезира и какво става като се натрупва.

13.   Стига си се лигавил, а накарай личния ти лекар да те прати на ендокринолог. Ако си от София, търси проф. д-р Филип Куманов. Питаш дали се дава без рецепта, което означава че си готов да си играеш с хормоналната си система без надзор.

Тези бабини деветини като бабини зъби и ZMA няма да ти помогнат - нито едното не вдига нивата на тестостерона. Първото помага с либидото, но толкова - като билкова виагра е и нищо повече. Второто го пробутват като натурален стимулант. Тия, които го пробутваха най-много, бяха фирмата, която го създаде. Освен ако не страдаш от сериозен недостиг на цинк, приемането на такива добавки няма да ти помогне на тестостерона.

Медикаменти, които могат да помогнат са Pregnyl и Nebido. Едното стимулира производството на хормона, другото си е чист заместител. Не са единствените, но се намират. С рецепти са. Говори с ендокринолог.