Споделена история от Секс и интимност

Постоянно оголена главичка
Здравейте, пусках няколко пъти темата, но не беше одобрена! Моля ви пуснете я защото имам сериозен проблем!
Преди години прочетох, че един мъж започнал да си носи главичката постоянно оголена, било по хигиенично и реших да пробвам, главичката стои чиста, чувствителността намалява и се издържа повече при полов акт, но се появи един проблем а той е, че при по топло време при изпотяване бельото ми започва да мирише доста неприятно още на другият ден след къпане. Искам да попитам възможно ли е тази миризма да се отделя от гънките на кожата, която е сбръчкана зад пениса, главичката си е чиста но бельото се вмирисва и сигнал ли е това, че не трябва да се държи главичката постоянно оголена под бельото. Този проблем се появи преди около два месеца. И изобщо препоръчва ли се да се носи главичката оголена, защото на други места прочетох, че това се препоръчвало от лекари за по добра хигиена?

Коментари

1.   Аз ли нещо не разбрах, или ти не се изрази правилно? "Бельото ми започва да мирише неприятно още на ДРУГИЯ ден СЛЕД къпане"- това означава ли, че ходиш с едно и също бельо повече от един ден и не се къпеш всеки ден? Особено пък в жегите! И хайде, да не се къпеш всеки ден, ами хвърляй му един тас вода на малкия поне! Не искам и да си представя какво е в гънките!

2.   Не става въпрос за смяна на бельото, а за това, че когато се държи главата постоянно оголена при потене се отделя миризма, нека някой, който си я държи така да сподели има ли този проблем!
/автор/

3.   Като искаш да не ти мирише пишлето, го мий на мивката два пъти на ден.
Или ако те мързи, вземи иди на хирург да ти обреже кожичката(сюнет) и ще си решиш завинаги и окончателно проблема с миризмата на гънките.

4.   Авторе, ти за обрязване чувал ли си?
От лекарска гледна точка, обрязаните мъже са по-хигиенични, но ти като не си обрязан, да оголваш няма смисъл, защото гънките се замърсяват и става още по-голям проблем.

5.   Явно не се къпеш и не сменяш бельото си достатъчно често

6.   Е чак проблем номер 4 не става, но вероятно гънките имат рецептори чиято цел е да смазват главичката и от там идва проблема, преди време тук на форума някой беше споделил, че си го държи така без да се обрязва, но дали и при него е имало такъв проблем не знам.
/автор/

7.   Не са рецептори, а жлези, които отделят секрет и този секрет се натрупва в гънките на кожата и замирисва. Или се обрежи или си дръж пениса, както трябва. Чудите се с какви глупости да се занимавате.

8.   Да, именно за тези жлези имах предвид!
/автор/

11.   В крайна сметка трябва ли да се държи така, моят приятел също си я държи така, но дали има такива проблеми нямам представа!

12.   Да не би проблемът да е от това, че като го измиваш се облива с сапун, а както е известно той не е подходящ за интимна хигиена.

14.   Пробвах и аз този метод,но много ме боли, как издържате така?

15.   Така губиш от чувствителноста и следователно по малко кеф.

16.   То и при обрязаните има мирис, главичката се поти и отделя мирис!

17.   Оголен в гащите не намалява кой знае колко чувствителността, но определено от хигиенична гледна точка е 100 пъти по-добре. От няколко години и аз така си го нося и нямам никакви проблеми с миризма.

18.   Какви са тия оголвания и глупости? Вземете се обрежете и не се занимавайте с простотии. На запад вече масово се обрязват, аз също съм обрязан. Чак се чудя защо още има хора, които не го правят.

Номер 16 не е прав. Изобщо никакъв мирис няма, колкото и да се потиш. Може да има мирис само ако си се опикал,

19.   18, преебал си се с обрязването брато. На Запад (в частност САЩ, защото в Западна Европа обрязване няма) масово започват да прекратяват практиката с обрязването. Хората просто разбират, че няма смисъл от процедурата.

Ако човек спазва нормална хигиена няма миризми, независимо дали обрязан или не.

21.   19, смисъл има и то голям, ама няма как да ме разбереш.

Прочети още малко и разбери колко обрязани мъже са имали рак на пениса. Жокер - 0. Т.е. няма мъж на света, който се е обрязал своевременно и после да е заболял от рак на пениса. И това е научно доказано, че не може да се случи.

Прочети и колко жени, които са правили секс само с обрязани мъже, са пострадали от рак на матката. Жокер - пак 0. Това лично на мен ми го е казвал лекар и то не един и двама.

Не е въпроса само за хигиената, ами и за здравето. Това, че прекратявали тази практика е глупост.

Говорил съм с достатъчно лекари по темата. Ако ми намериш един лекар, който да твърди, че обрязването е нездравословно и нехигиенично, ела да те черпя каквото искаш. Тук можем да си разтягаме локуми колкото си искаме, но специалистите в областта си знаят най-добре.

Няма смисъл да ти обяснявам колко по-хубаво е. Обрежи се и сам се убеди. Иначе е все едно да обяснявам на слепец по рождение какво е жълт цвят. Как да ти обясня, като ти не си видял от първо лице, а говориш само по убеждения и чул-недочул.

Спирам до тук, нямам намерение да влизам в излишни спорове.

22.   до 21 от 19:

Май нищо не си чел ти самия, сам се лъжеш или лъжеш околните. Ти си чулия-недочулия в случая. Има достатъчно ПРОФЕСИОНАЛИСТИ в САЩ, които се изказват против обрязването. Има официални изследвания ( напр. https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fped.2015.00018/full ), има огромен backslash срещу обрязването в момента в САЩ. Закъснял си с 20-ина години - пикът на обрязването в САЩ е бил 1997-1998 ( https://www.hcup-us.ahrq.gov/reports/statbriefs/sb126.jsp )

Защо не споменеш за рисковете от обрязването? Бебета умират заради обрязването, от инфекции или кръвозагуба - http://www.cirp.org/library/death/

(и тази статистика частично изключва религиозното обрязване, което като се включи се стига до над 100 мъртви годишно в САЩ - https://www.circinfo.org/USA_deaths.html).

24.   22, да, не съм чел, прав си. Аз просто съм се конултирал със специалисти. Те са ми ги казвали тези неща, не някакви си статии със съмнителен прозиход.

Инфекция има, ако не се прави в стерилна среда, както се обрязват някои араби и до днес. Иначе не съм за къснял с обрязването, защото го направих много преди 97 г.

Хората се обрязват по религиозни причини от векове и практиката си продължава. Доказал се е във времето. И си има причина за това.

Препуциумът напрактика е излишна част от тялото, която с нищо не е полезна, но пък има шанс да доведе до инфекция. Нещо подобно на апендикса, който също за нищо не служи, но пък може да ти докара сериозна беля.

Статиите си ги задръж за себе си. Аз знам как си се чувствам и за разлика от теб имам база за сравнение и не се осланям на "една жена казва". Така че това за чул-недочул важи за теб. Защото аз говоря от първо лице и то с база за сравнение, нещо което ти докато не се обрежеш, няма как да имаш.

Така че спора ни е безсмислен на този етап. Обрежи се и тогава ела да спорим. Ама се съмнявам, че тогава ще си на същото мнение и ще ми цитираш глупави статии, защото сам ще имаш опит и база.

Айде лек ден, много време ти отделих днес.

26.   До:17 от автора,нося го така от три години и чувствителността намаля почти наполовина в сравнение с преди, понякога се появява въпросната миризма, друг път не, мия го само с топла вода мисля си, че може да е от това,че при изплакване част от сапуна преминава през оголената главичка, а както е известно той е противопоказен за половите органи.

27.   Чувствителността спада на половина и идва момент в който при свършване не изпитваш никакво удоволствие а по някога дори и не може да свършиш, ролята на препуциома е да пази чувствителността на пениса. По тази логика би трябвало и на жените да премахват качулката на клитора, защо мислите при тях клитора е по чувствителен, защото повечето време е скрит.

28.   И аз си го нося забелен пък нямам проблеми. Естествено, когато си го забеля в слиповете от ходенето той си се прибира но това е друг въпрос. Измивай го с топла вода и не обръщай внимание на тази миризма нищо ти няма

30.   Здравейте, авторът на темата съм,след 3години ходене така реших да прекратя тази практика и върнах кожата напред, но започнаха едни сърбежи,чувство за сухота,вероятно се беше получило възпаление вследствие на намалената защитна функция на препуциома,след лечение с Канестен за гъбички отворчето на пениса започна да ме дразни, след като приключих двуседмичното лечение на третата седмица дразненето в канала изчезна и сега съм добре, но чувствителността на члена е намалена и сега ще трябва да чакам около година а може и повече за да се възвърне. Така, че всички, които практикуват този метод "носене на оголена главичка под бельото", не го правете!

31.   От 5 години си държа главичката на пениса постоянно забелена. Един приятел ми каза че така е много по-удобно и чисто, реших да пробвам и съм на същото мнение.

на 19 съм

32.   Изобщо не мога да възприема на сериозно глупаците, които се мислят за по-умни от Природата!
Абе вие на разбирате ли, че това нещо, ако не беше нужно, просто нямаше да го има там!

33.   Имате ли съвет как да се задържи главичката оголена, ако имаш по-дълга кожа?

34.   Жена съм и ще ви светна, че човека е много прав, а против обрязването сте останали само вие ганьовците, нали си обичате да си смърдите. Та... в тея гънки се натрупва адската гнус, която може да докара убийствена инфекция на всяка имала контакт без презерватив с теб, няма значение орален или вагинален. А и просто е гнусно да пипаш такава кочина. Общо взето аз като жена предпочитам обрязан. И между другото пиленце, точно в щатите жените още от преди 20 години масово избягват необрязаните.
ж22

35.   Една година след като прекратих носенето му оголен, главичката започва да се лющи още на третият ден след измиване, отделят се бели люспи суха кожа, лекар ми каза, че става така защото под действието на овлажняването загрубялата кожа на главичката започва да пада каза, че много трудно се възстановявало, иначе чувствителността на главичката се увеличи малко. Не правете като мен ако не сте решили да се обрязвате!
/Автор/

36.   до 34
И аз съм жена, и аз да те "светна", драга, че не си ли миеш междукрачието, става "адската гнус и кочина", както ти се изразяваш, независимо дали си мъж или жена, обрязан, или не. Ти явно си лягаш с някакви нечистоплътни типове, които не знаят какво е вода. Като автора, който се оплаква, цитирам: "... главичката започва да се лющи още на третия ден след измиване..." Какво да коментираме повече? Не отричам обрязването - има случаи, когато е наложително, но тук се слага знак за равенство между мизерията и необрязания пенис, много елементарно и абсолютно несъстоятелно твърдение.

37.   36, напомни ми на едни случай. Нареждам се на опашка в магазина и човека, който е наред вика "абе нямате ли хубав шампоан, че днешните шампоани са боклуци. С какъвто и да се изкъпя, на петия ден косата ми вече е мазна".

Иначе за протокола съм обрязан и се съгласявам с теб. Да, по-хигиенично е да си обрязан, но ако не си го миеш никакво обрязване няма да ти помогне.