Споделена история от Секс и интимност

Мнението ви за Тиндер/Tinder?
Здравейте, чували ли сте и ползвате ли приложението? Само за секс или допускате и възможността за нещо повече? При мен се е случвало и за двете, но и в двата случая имаше разминаване в отношението ни към приложението и представите ни какво търсим с човека насреща. Познавам и човек, който си хвана гадже, и то сериозно оттам, както и друг, който се счупва да изневерява на дългогодишната си приятелка. При някои наистина е съвсем явно, т. к. са директни и не оставят място за съмнение. Но вярвам, че тегне някаква стигма над запознанствата там и дори човекът насреща да ти допада и за компания, а не само за креватни упражнения, мисълта, че ползва тиндър, тегне като прокоба над евентуални възможни отношения. Как мислите?

Коментари

1-50 от 67

1.   Благодари на съдбата си - аз излязох на няколко срещи, но не се стигна до втора дори, какво остава за чукане.

2.   Според мен Тиндер наистина е само за търсене на сексуални взаимоотношения. Не че човек не може да си намери дългосрочна връзка там, просто шанса е драстично по-малък.

3.   Мисля, че обмисляш много. Успокой се, срещани се с другия човек и си изяснете, кой какво иска.

4.   Жена на 24. Приложението се ползва за секс от цял свят, а какво ще излезе повече от това си зависи от двамата. Бях скептична от начало, мислех че с хубав външен вид ще изглеждаш доста нелепо в такова приложение и че е за закъсали екземпляри.
При мен наскоро се случи, така че го ползвах точно за виждания за секс и не съжалявам. Момчето е с няколко години по-голямо от мен и беше написало, че иска това още на профила си, лъхаше на силна увереност и отначало не вярвах, че наистина е толкова надарен, колкото казваше.
До сега не бях излизала на онлаин срещи, явно имам късмет, а с него се виждахме многократно и преустановихме, но мисля че винаги с правилния може да се стигне и до сериозни отношения въпреки славата на тиндер...

5.   Не съм ползвал Tinder и не мисля, че ще ме хареса жена, която бих харесал и аз. Готините мадами не търсят "просто секс" със случайни непознати.

6.   Не знaм колко трябвa дa е зaкъсaл или неспособен нa живо и по стaромодният нaчин човек дa се свързвa с други без знaчение зa връзкa или секс.
Нищо не може дa срaвни живият контaкт със съответните реaкции, езикът нa тялото. A болести, не се ли стрaхувaте, че ще попaднете нa сифилис, хепaтити, спин... психопaти рaзни.
Ужaс, този свят трябвa дa се промени спешно, природaтa нямa нуждa от тaкивa съществa! Нищо човешко не остaвa...

7.   На мъжете акълът е много малко, щом става въпрос за секс, така че няма никаква стигма. Казвам го от опит/наблюдение извън всякакви мрежи.

8.   Бях точно след края на петгодишна връзка, когато си го инсталирах. С едно момче правих секс веднъж, не ми допадна, с едно друго изкарахме няколко хубави вечери с пица, филми и секс, но се оказа прекалено надут в последствие. После съвсем случайно, без никакво намерение за секс, се запознах със сегашния си приятел, с когото сме заедно вече 7 месеца. Жена съм на 24. Определено може да намериш интересни преживявания в Тиндър.

9.   Тиндър е пълен шит, не си губи времето с това пропаднало приложение. Ако искаш секс незабавно, по-добре плати на проститутка. И без това жените, които биха се навили на секс на 1ва среща с непознат, са си дефакто проститутки, може да са и по-използвани. Има много добри ескорти за около 100-120лв. на час.

10.   Като всеки друг сайт за запознаства. Или за закъсали или за такива които имат мега изисквания и заради това си стоят сами и се надяват все от някъде да излезе принца на бял кон. Една вечер не можех да заспя, и случайно видях че ми писа някаква лелка на около 45, при положение че аз не бях харесал профилът и незнам как можеше да ми пиши, но понеже неможех да заспя и за това и отогворих и така си писахме около час, разбрах за нея че е трудоустроена и дърта мома, тоест последната дупка на кавала. Исках да я пробвам да ли е от закъсалите или от, , с големите изисквания, , и и предложих да се видим, а тя ме попита колко съм бил висок, аз и казах 1, 72, а тя ми каза че е 1, 76 и след това спря да пише. Горката на 45 и си живее само с кучето а още има претенции за външен вид. Та този ми опит ме кара да мисля че по нищо не се различава от всички останали сайтове за запознанства. Мисля че му праят голяма реклама и от там е и много популярен.

11.   До номер 1 - какъв беше проблемът със срещите, за да няма втора при никоя от тях?

13.   Какво е това? Сериозно питам.

Alpha, ж. 27

14.   Според мен това приложение не отговаря на истината. Аз се запознах с едно момче от там и и излязохме с него и уж започнахме връзка. но той продължи да излиза с други момичета от там само за секс. Хората там не са сериозни. Иначе един приятел намери там едно момиче и тя си беше снимала само лицето и като се видяха тя беше 120 кг и той избягал от срещата. Много лъжи много чудо.

15.   "И без това жените, които биха се навили на секс на 1ва среща с непознат, са си дефакто проститутки, може да са и по-използвани. "

Уау... сериозно ли? 1954-а мина преди няколко години...

16.   Един приятел е успял по негови думи да мине към десетина за една година, но с няколко преинсталирания на проложението. Иначе мач-ове много. Включително една много готина кака, чата с която лично видях: "Здрасти как си. - Добре. - Какво правиш. - Работя. - И аз така. " След това един ден нищо и ненадейно на по-следващия ден тя му пише: "Искаш ли да дойдеш у нас? - Много ясно - Носи презервативи", последвано от адрес. Последната, с която е сега, му е гадже вече 2 години. Много скромно и свестно момиче.

Друг приятел пък казал здрасти на една и получил отговор "Аз мислех, че ще се е.. м, той здрасти ми вика" и го ънмачнала.

Като цяло обаче фирата е голям процент, затова не съм пробвал. А и е голяма хамалогия.. ляво-дясно-ляво-дясно, докато ти се откачи пръста. :D

19.   Ако може, бих искал да задам следния въпрос до ползващите приложението: не се ли притеснявате, че някой познат може да ви види, че търсите секс? Не е ли компрометиращо и, не знам, срамно?

20.   Няма лошо, но не смятам, че нещо може да излезе от просто чук и бег и малко ми е животинско и доста маркетингово. Покупко-продажба. А все пак сме хора, с чувства. Или не?! И да, който ползва тиндър и разни такива си променя психиката. Хората за него стават като за еднократна употреба. Една приятелка излиза с мъже от тиндър, даже се влюби в един, но разбира се, той се покри.

21.   19 е като ме види какво? Над 18 съм имам право на секс и връзки. Освен това не всичко е заради секса, може и сериозна връзка да се срещне от там. По нормалния начин по-трудно става запознанството, докато там повечето момичета са наясно, че ще искам да излезем и често се стига до среща. Аз с години нямах късмет с момичетата, но от както сложих Тиндер излязох 3-4 пъти с мацки.

22.   Мислех, че Тиндър е само за гей обществото, брех българите колко сме напред с материала, а сериозни връзки и контакти не може да завържем.

23.   до 15 от 9: Доста повърхностно разсъждавате - щом не сме от "миналото", значи трябва да се впускаме в сексуален разврат ли? Познавам жени, които пускат на първа среща - не са от добрите жени, с които нормален мъж би искал да има сериозни отношения. Да речем, че веднъж-дваж в живота човек може да се поддаде на емоцията, но има немалко жени, които конситентно си лягат на първа среща. Колкото и неприятно да звучи истината, това са жени, които вероятно се поддържат по-зле от скъп ескорт. Затова казвам на автора, че ако целта му е лесен секс, по-добре да плати на скъп ескорт - качествените ескорти си личат, спазва се хигиена и се проверяват за болести редовно.

Ако целта на автора е нормална връзка, то най-добре да не си губи времето в Тиндър.

24.   До 22
Grindr е за гейовете.

25.   Не знам какво ви става. Ако хората искат да правят след, нека си го правят. Едва ли не, цари мнението, че да спиш с някого е ужасно престъпление....
Какво лошо има в хубав и здрав секс, стига да има предпазни средства?

26.   Номер 4 съм. Една моя приятелка на 23 години след раздялата си с гаджето успя да сбъдне абсолютно всички свои секс фантазии точно в Тиндер, а нито е грозна, нито изпаднала, така че въобще не е за обратни или хора втора ръка. Всичко е въпрос на късмет и дали ще попаднеш на човек отсреща.

29.   тиндер и шит. Имах регистрация и съм лайкнал доста жени, нито една не ми отвърна за 3 дни, а съм привлекателен мъж. За щастие го премахнах от телефона си.

30.   29, голям удар за егото Ви е било явно, много възмутен звучните отвъд привлекателността си

38.   Тук е направена статистика за ползите за мъжете и жените от тиндър https://medium.com/@worstonlinedater/tinder-experiments-ii-guys-unless-you-are-really-hot-you-are-probably-better-off-not-wasting-your-2ddf370a6e9a
Предполагам, че важи и за България. Като цяло заключението е че за мъжете не е добър. Трябва да си много атрактивен, за да имаш достатъчно съвпадения с жени за нещо наистина добро от тях. За мъж е съвсем нормално е да има само едно съвпадение на 50-100 харесани. Жените са много по-доволни, защото имат съвпадения с мъже, които са по-атрактивни. Изглежда мъжете подбираме по-малко на външен вид от жените. Аз съм го ползвал и имах няколко съвпадения и срещи с жени, но търсех нещо сериозно. Нямаше коя да харесам достатъчно. Мисля да го пробвам само като ги заговарям за секс, да видя каква ще е разликата.

39.   И аз от любопитство го инсталирах, но след 15 минути го изтрих. Е как пък от 150 снимки имаше 100% попадение на грозници и/или дъртаци. Ноу, тенкс. Тиндър е за мноооого закъсали - но разни хора - разни идеали е казал писателят.
За мен това е обида за човека - чук и бек, купува/продава. Слагаш се на една сергия и айдеееее, народе, пари не се бара!!!

42.   Моля, админите да одобрят коментара ми :)

Попаднах наскоро на темата и понеже съм без приятелка в момента реших да пробвам тиндер специално заради темата и да дам мнение :)

Самото приложение е доста добре измислено, но човешкият фактор в него му ебава майката от всякъде. Има платени опции за да виждаш кои те е харесал преди да си гласувал, както и за неограничени like-ове. За един месец сумата е 30 лв което ми се вижда доста добре за човек които си търси усилено приятелка и не му се губи време.

Преди 10 дни се регистрирах в него. Качиш снимки и почнах да like-вам момичета. Отворими се работа почти веднага и трябваше да прекъсна за 4-5 часа. След това продължих и почнаха match-овете. За няколко часа само вече имах 10 match-а и още няколко like-а на жени които аз не съм харесал.

До тук добре, но за останалите 10 дни аз нямам нито 1 match или дори like! По принцип бих казал че явно не съм много предпочитан, но за да има 15 жени които да ме харесат за няколко часа и нито една след това за 10 дни ме навява на мисълта че там е като сайтовете за запознанство. Има си редовни които влизат всеки ден и останалите кои кога се излъже на няколко дни ако изобщо влезе. Тъй като акунта може да ти е активен дори и ако си изтрил приложението само мога да предполагам колко от жените които съм харесал през тези 10 дни даже го нямат на телефона.

Започнах да си пиша с жените които бях се match-нал. Комуникацията там става доста бавно, най вече заради фактора че жените които са там не са регистрирани за реални срещи, а за губене на времето и ако дай боже с някои много се харесат може и да стане нещо. Най интересното е че всичките жени бяха на работа докато ми пишат, което забавя супер много разговора. Напрактика се получаваше така че аз съм забравил какво съм я питал докато отговори. Винаги може да се каже че не са ме харесали достатъчно, но ако някоя от тях си търсеше неща друго от убиване на време нямаше да ми пише по време на работа или пък щеше да стане по активна след работно време както и комуникацията щеше да е насочена към опознаване на човека отсреща, а не само отбиване на номера.

Има поле за информация в което можеш да си попълният интереси, занимания, какво търсят и тн. Както можете да се сетите 5 % само са сложили нещо. Отново се връщаме на това че ако бяха за нещо различно от убиване на време щеше да се сетят че това е много важно и няма смисъл да си губим времето с излишни мачове. Така ми се случи с няколко момичета. Визуално ме кефят, но са с тотално различни интереси от моите, което доведе разговора да приключи само след няколко въпроса.

За жени приложението е изключително подходящо независимо какво търсят.
За мъжете не бих казал. Но ако някои си търси приятелка даде 1 път 30 лв, да си играе да ги хареса всичките жени за 1-2 дни и след това само да почне да разчиства. И все пак и тази стратегия може да се окаже неуспешна накрая тъй като все пак трябва да влезе и да те хареса само за да можеш да и пишеш.... А както казах по горе имам чуството че много малко различни жени влизат а е по скоро на потребители които са си редовни. Проста математика... тъй като са ограничени харесванията около 30 броя за 12 часа, ако влиза по 1 път на 3 дни и са харесали 600 човека преди теб дали ще се срещнете някога??? И ако изобщо стигне до теб нямаш гаранция че ще те хареса или че някога ще можеш да я опознаеш ако и пишат едновреммно с теб и другите 20 мъже с които е почнала да си пише вече.

Разпитах мои приятели за техните преживявания в тиндер и се оказа същата работа. Няколко ми казаха че са намерили момичета със сходни интереси на тяхните и са си писали доста по общите теми. Единият даже ми показа какви романи му е писала едната но след предложенията да се видят комуникацията спира до там. На мен лично ми се случи подобно нещо. Едно от момичетата имахме еднакво чуство за хумор, еднакви интереси, харесвахме еднаква музика, еднакви филми. По средата на разговора спря да ми пише (в ФБ вече си пишехме) и до там :D

Не е лошо човек да го пробва, но ако си мъж най-много да си изгубиш времето. Трудно мога да си спредставя човек да стигне до среща или пък нещо повече.

43.   Здравейте, разни хора с разни идеали. Не съдете хората, които правят секс или го чувстват само като удоволствие бе допълнителни ангажименти. Първата цел на приложението е точно Секс за хора със забързано ежедневие без много възможност да ходят къде ли не, за да си намерят някой за малко плътски удоволствия. Аз имам една победа от друго подобно приложение, но стана много бързо още в първите дни и след това не съм го използвал тъй като имах проятелка. Сега мисля да опитам с Тиндър пък ще видим какво има там..
Искам да задам въпрос към всички които се правят на Дева Мария - Вие преди да спите с някой казвате, че сте гаджета и след това заживявате щастливо, след един секс? Как бихте разбрали дали ще ди паснете с някой, ако не споделите няколко нощи заедно? С този някой, който му се доверявате за да си легнете с него, правите ли му пълни изследвания, за да разберете, че нямал болести. - защото всеки може да има 1001 болести и да ги държи в гащите без да можете да предположите, но за това си има презервативи!
Пожелавам ви приятно прекарване в социалните мрежи!

45.   Пълни глупости пишете! С тиндер не може да стигнеш дори до чат, а какво остава до среща или секс! Просто там няма съвпадения това е!!!

46.   Не става можеш да си цъкаш с месеци и да разглеждаш мадами, до среща няма и да стигнете тъй като няма съвпадения, а даже и да имаше най-вероятно ако пишеш на въпросните мадами, те само ще ти мълчат насреща!

47.   От около месец имам Tinder, който си качих на телефона по-скоро от любопитство, отколкото да очаквам нещо сериозно оттам, тъй като вече бях изчел няколкото теми тук по въпроса. Още в първите два дни се случи да имам две съвпадения с жени, с едната от които си пишехме около седмица и преминахме във Facebook. Оттам си определихме среща една вечер, но точно преди нея тя ме излъга, че трябвало уж да готви, не можела и да пише дори и отложи срещата "за другия ден". Е, няколко минути по-късно по погрешка ми изпрати съобщение за среща същата вечер, което обаче беше адресирано до друг мъж и тя много неловко се опита да се измъкне, а аз ѝ казах, че няма проблеми да си общува и с други хора, стига все пак да е искрена и сериозна към мен. Пожелахме си лека нощ, но още тогава знаех, че на 99% няма да се видим другата вечер, въпреки уверенията ѝ. След половин часа видях, че тихомълком ме е блокирала във Facebook, а на сутринта като я питах в Tinder защо се държи така странно, моментално ме премахна и оттам. :) Нито веднъж не съм казвал лоша дума и винаги бях учтив и проявявах свежо чувство за хумор, което тя много харесваше в предишните дни и ми го казваше неведнъж. Пределно ясно ми е, че сигурно успоредно се пробва с още няколко мъже и се чуди кой от тях е най-идеалния за нея. Така правят немалко жени. Но все пак можеше и по-човешки да постъпи и да ме уведоми нормално. Аз разбирам от дума.
С другата жена стигнахме до среща също след около седмица писане, като тя открито настояваше за среща и това предварително ми включи сигналната лампичка, че щом една жена напира твърде много, значи има някаква лоша изненада. Харесваните от мъжете жени не се натискат така. На срещата се оказа доста по-възрастна и надебеляла, отколкото беше на снимките. Тя е почти на 40, но снимките ѝ явно бяха правени преди 10-15 години, защото на тях беше доста слаба, чак вредно слаба, а се появи двойна на живо е доста едрееше редом до мен. Тя в предишните дни казваше, че била младолика за възрастта си, но всичко е било просто една лъжа, която лъсна още в първата секунда при срещата ни. Все пак постояхме в едно заведение за 2-3 часа, изпратих я до тях и се разделихме. Оттогава си писахме откъслечно само няколко дни за по броени минути и после съвсем предстанахме да се търсим. ПРеди няколко дни я видах във Facebook да се гпрегръща с някакъв надебелял мъж, който се оказ бившият ѝ. Оказа се разведена и с малък син, а при нашите разговори преди това ме лъжеше, че никога не е имала брак и няма дете.
Оттогава насам с нито една друга жена не съм имал съвпадение, макар че съм получил няколко тайни харесвания, които не мога да "отключа", докато не заплатя голяма сума пари на Tinder, което аз не съм луд да правя.
Това е моят опит с Tinder досега. Две жени, оплетенеи в лъжи, едната от които даже се оказа майка с развод, прегръщаща се с бившия си в някаква механа.

Сега съм в чужбина за малко, но глупавото е, че Tinder ми показва само и единствено някакви жени от тази държава и няма настройка да показва жени от България. От любопитство цъках 2-3 дни из разни профили на чужденки, които в профилите си твърдят как искат надежден, верен и приятелски настроен мъж, но същата работа като българките - действията им са обратни на думите им. :) Някои твърдят, че нямало значение мъжът как изглеждал, колко бил висок, от каква националност е, дали имал или нямал пари, стига да си допаднат. Е, само на приказки са такива. :) Направих си експеримент с втори профил в Tinder с тукашния ми служебен телефонен номер и качих чужда мъжка снимка на един доста як мъж. Още на първия ден ме заговориха 20-ина жени с предложения да се видим веднага, някои от които бяха като фотомодели (поне като са с грим в подходящите пози и с обработени снимки), а други бяха откровени застарели чудовища по 120 кила и чудно как са си мислели, че може да си съвпаднат с един млад и мускулест мъж.

48.   47, евала за експеримента от последния ти абзац! Жените искат секс, но само с най-яките мъже. Това е нормално, де. Проблмеът е, че после тези жени искат и сериозни връзки и деца, апък няма достатъчно яки мъже. По американските форуми това е известно като alpha fucks, beta bucks - т. е. алфа мъжкият чука, апък бета мъжките плащат. Най-идеалният вариант за жените би бил да имат деца от най-готините мъжки, за които обаче да плащат по-нискоранговите мъжки, защото готините мъжки често забегват, апък нискоранговите, понеже нямат други въжможности, остават и си дават паричките.

Цялата тази динамика е природна и естествена и хилядолетия наред културата е работила, за да я неутрализира доколкото е възможно. Ранни бракове, религия, slut shaming (това е феминиският за това, когато на жена с голяма бройка се казва курва, т. е. бива осъдена и засрамена от обществото) и тн. Но сега, с навлизането на "независимите" жени и онлайн общуването, жените могат дискретно да се чукат с алфа мъжките.

Експерименти като твоя се наричат catfish на английски, пълно е с подобни експерименти онлайн. Само напиши "tinder catfish" в Google Images...

49.   И изводът какъв е - който иска да запази психиката си, трябва да си изтрие Тиндъра.

50.   От номер 47.

Завърнах се в България за около месец и установих една доста очаквана и грозна лицемерна черта у много българки. :) Направих си още един дублиращ профил, в който нарочно излъгах за ръста си, че е 185 см, за да видя каква ще е разликата в броя на харесванията, които получавам от жените - при положение, че снимките и текстът ми са 1:1 като в първия ми профил. Е, разликата се оказа огромна! Почти всеки ден имам съвпадения с по няколко жени, докато от профила ми с истинския ми ръст имам само 2 съвпадения за двете седмици, откакто съм в България. Още по-забавното е, че с повечето от тях вече си уреждахме срещи и почти никоя не забеляза, че съм 14 см по-нисък от написаното! Повечето от тях и без това са по 150-160 см и тъй като са ми до носа или веждите, не могат да преценят колко съм висок наистина. За тях явно е достатъчно, че ме усещат видимо по-висок от тях. При срещи с 19 жени за две седмици само една разбра за погрешно обявения ми ръст и ме попита колко см съм.

Извод: Българката (в масовия случай, с редки изключения) няма трезва представа за размери и се е вторачила като кон с капаци за едни "модни" цифрички и колкото и да твърди, че търси грижовен мъж, който да я уважава, цени и обича, то истината е, че за нея на първо място са ръстът и външният вид на мъжа, плюс парите. Но чудно защо тези изисквания никоя от тях не ги споменава в профила си. :)

51.   Не ,знам използвам го от доста време излезнах един път и ( почвам да бегам бате бате)...В гугъла има доста писано за тиндера и съвпаденията ... Успех ,аз не съм се отказъл М.41...

52.   50, ти да не си някой супер модел?

Аз съм 185 (действителни) см висок и съм го написал в Тиндър. Имам по 1-2 мача на месец. Ти си бил излизал с 19 жени за две седмици... Аз съм излизал с 1 жена от Тиндър за едната година, в която го ползвам. Не съм супер редовен, но все пак.

Или си супер модел или си платена реклама на Тиндър.

53.   Към номер 50.
Допускаш ли, че може много по-голям брой жени да са забелязали тъпата ти лъжа, но да са решили да не го споделят с теб?
Колкото до ръста - имала съм отношения с ниски мъже - под 175... нямаше НИТО един, който да не е комплексиран от своята висота. И, не - Благодаря! Хубаво ми бе казал навремето мой бивш (Алфа) приятел - пази се от ниски мъже и дебели жени.
И към по-горен коментар - не е задължително една алфа да кръшка. Всъщност една истинска Алфа (стойностен мъж) не би си го позволил, защото добре осъзнава, ползвайки интелект, че когато предава избора си... предава собствения си избор.

54.   Ми, гледай сега, ти няма да излезеш с приложение, а с човек. И този човек може да е всякакъв - добър, лош, секси, скучен, сериозен или еднодневка...

Плюсът е, че можеш да срещнеш страхотен човек, с който иначе никога не бихте се засекли на друго място. Проблемът идва от това, че като излезете, и двамата ще знаете, че нещата са леко нагласени - няма мистерия, няма "лов", а това убива тръпката.

Така, ако сте много плахи, може да се държите като отличници на матура и да пропуснете секса, въпреки че и на двама ви се ще. А пък ако сте си сложили маските на много дръзки непукисти, може да си останете със секса за една нощ, без да задълбаете, въпреки че иначе бихте си паснали супер.

55.   Към 47 и 50.
Първо ми стана интересно в коментара ти под 47, как са те заговаряли 120 кг. жени, с които си се съвпаднал и които видиш ли нагло са си въобразявали, че такова съвпадение с мускулест мъж като теб е възможно. За да те заговори жена в тиндър, значи, че трябва да имаш съвпадение, т. е. и ти да си дал отметка "харесва ми" на една такава дебелана.

Относно коментарите ти под номер 50... 19 срещи с жени за две седмици са повече от една на ден. Та ти чисто организационно няма да можеш да се справиш дори и с половината. Да не говорим, че при толкова голям поток, поне няколко ще ти харесат и ще съсредоточиш вниманието си върху тях в следващите дни, а не да излизаш с нови и нови.

Пълен жмел ми се виждат тези писаници, чак е смешно, тъй като очевидно не е добре обмислено и има съществени противоречия и абсурди.

56.   От 47/50.

Номер 52, съвсем обикновен, дори незабележим на улицата мъж съм. Не изпъквам нито с телосложение, нито съм фотомодел в лицето. Мисля, че колкото и снимките в "Tinder" (а и външният вид в живота като цяло) да са основното, по което жените избират дали да си съвпаднат с мъжки профил в това приложение, то значение при по-стойностните от тях има и самият текст, който е написал мъжът. Нямам наблюдения как са оформени мъжките профили там, но женските почти винаги са напълно празни и жените в тях разчитат единствено на снимките си да бъдат забелязани/набелязани от мъжете. Рядко се случва някоя жена да е написала какъвто и да било текст в профила си (камо ли стойностен), но затова пък на мен редовно ми пишат, че съм ги заинтригувал с текста, макар че напоследък аз на практика виждам как едни "185 см" в профила правят огромна разлика в харесването. :)

Текстът ми е предизвикателен и преди седмица нарочно го направих още по-закачлив и дързък, защото съм забелязал, че любезното представяне относно лични качества и интереси (което преди години се считаше за нормално при запознанство и харесвано) въобще не е нещо притегателно за съвременната българка, която вече има други "ценности". Загубена кауза е мъж да пише в профила си, че е добър, разумен, търпелив, грижовен, верен и т. н.. Жените редовно твърдят, че търсят именно такива мъже, но на практика избират доста по-различни от тях. Приемат сдържаните и учтиви мъже за "скучни" и "безперспективни". Основния текст го променям през няколко дни, за да е по-забавно, но завършекът в профила ми винаги е нещо закачливо, от сорта на: "Ако искаш да те оправям повече от 5 пъти дневно, това вече е извън предела на възможностите ми :)" или "Не пуша и не пия; по жени ходя, но само по моята и то по много, така че горко ти! :)))". Като професия съм отбелязал "Най-добрата и даваща ми свобода". Така отключва любопитството на някои жени и вече няколко са тези, които се бяха самоподвели от полето за професията, сглобили са си нещо в съзнанието и ме питаха дали кръшкам, щом си търся даваща ми свобода жена. :)))

Може би има значение и населеното място. Аз съм от Пловдив, но повечето жени в "Tinder" са отбелязали, че са от София, макар че редовно са ми казвали как всъщност са от някакви други малки градове или села. Вече съм настроил приложението да ми показва жени само в радиус от 25 км, тъй като нямам излишно време за губене в писане с хора на десетки или стотици километри, от което на 99% нищо няма да излезе. Предпочитам да има лесна възможност за бърза среща, при която мигновено лъсват всякакви опити за театралничене.

Иначе чрез профила ми, където съм написал истинския си ръст, се срещнах с изключително красиво момиче наскоро, но тя се оказа на 16 години (беше писала, че е на 27) и при това положение буквално мога да ѝ бъда баща. И все пак си побъбрихме няколко часа. Тя иска да е с по-възрастен мъж, защото момчетата на нейната възтаст ѝ се стрували пикльовци, мислещи само за едното е*ане. И до голяма степен е права.

Видях се и с една жена, която е с 1-2 см по-висока от мен, но просто пушеше доста цигари и отделно не я харесах на външен вид (и, не, номер 53, не беше никак дебела - доста стройна в тялото е). Никак не ми направи добро впечатление с това, че излъга за някои неща, преувеличаваше с други, хвалеше се за свои постижения и всичкото това го долових лесно, тъй като случайно се оказа, че работим в сходна сфера. Аз съм доста наясно с нещата в тази област, а тя едва прохожда в нея, но се стараеше да дава вид на опитна и вече успяла в кариерата. Три пъти повтаряше, че заплатата ѝ е 2 бона. Не знае, че мъжете не се впечатляват от кариерата на жената и това за нас няма такова значение, както кариерата и доходите на мъжа имат значение за жените. В профила си е качила снимки, на които е поне 10 години по-млада. Настрана от това, стори ми се стойностен човек като поведение, доколкото това може да си проличи от 2-3 часа общуване.

Номер 53, всеки нормален човек знае, че самочувствието - ама истинското такова, което е с покритие (а не дължащо се на пари, коли, външен вид, самонадуване или погрешна представа за себе си) - е съвкупност от добродетелите на човек, неговите умения и натрупан опит, способността да разсъждава трезво и да взема разумни решение според обстоятелствата, плюс задължителното условие да е наясно със себе си.
Наскоро в една съседна тема бях написал нещо относно прибързаните подмятания, каквото и ти стори горе, затова направо ще се самоцитирам оттам:

"Виждал съм предостатъчно комплексирани жени и мъже с всякакви ръст и тегло, материално положение и прочее, така че ми е чудно как ти самият/самата не си осъзнал(а) досега през живота си, че чувството за малоценност не е следствие на ръста на човек (особено ако е в нормални граници, а не великан или джудже), а може да се дължи на богат набор от всевъзможни първопричини. Няма нужда да подхващаме за н-ти път темата за комплексите от ръста и външния вид, защото не мъжете са тези, които повсеместно носят обувки с високи токчета в опитите си да изглеждат по-високи, отколкото са наистина. Не мъжете носят повдигащи и притискащи гърдите сутиени с допълнителни подплънки, които изопачават формата, съхранеността и обема на това, което е вътре. Не са мъжете тези, които изопачават до неузнаваемост изражението на лицето си с тежък грим, оскубани и нарисувани вежди, червила, бои за коса и т. н.. Колко от мъжете правят това и колко от жените? "

Това, че ти съвсем съзнателно си си избирала мъже, които отначало или впоследствие са се оказвали комплексари (както пишеш в мнение 53), съвсем не означава, че всички мъже с ръст под 175 см са такива. Доказва единствено това, че или си падаш по изявени комплексари, или не си в състояние да прецениш човека отсреща и това е причината да допускаш грешка подир грешка.

Иначе съм напълно съгласен с теб, че Алфа мъж е този, който е стойностен, а не този с висок ръст. Тук сме на една вълна.

"Алфа бившият ти" е трябвало да допълни съвета си към теб, тъй като не само дебелите жени не са привлекателни за нормалните мъже. Нежелани жени са още и тези, които са: мързеливи, лъжливи, продажни, простовати, глупави, несериозни, грозни, с нездравословна култура на хранене, с отпуснати гърди, с лоша хигиена, с изкуствени джуки и/или пластмасови цици, неграмотни, без цел в живота и още много други. Не си мисли, че мъжете нямат очи за тези неща! Напротив! :)

57.   Номер 50, защо пък лицемерна черта? Аз самата съм 180 см. и е нормално да търся запознанства с по-високички мъже, защото ако ти се появя насреща, сигурно ще избягаш от мен. А кой ще бъде лицемерът тогава?

Не казвам, че никога няма да изляза с някой мъж, който е 165 см. Но едно е да се влюбиш (любовта е сляпа), друго е да си чатиш с хора по каталог. Там не тръгваш с компромис, защото не ги познаваш колко други прекрасни компенсиращи качества имат. Ти би ли писал на жена като мен, която е по-висока и с едър кокал? Мисля, че знам какъв ще бъде отговорът ти.

58.   ПС: Пак до 50 - и най-вероятно (даже сто процента) са забелязали. Просто не е възпитано да го коментират и не са искали да те наранят. Винаги е неудобно, когато хванеш някого в лъжа, да му заявиш, че не си сляп. Виж дали ще има втори и трети срещи, че аз не бих се пуснала с такъв лъжец.

59.   53 - Няма алфи-бета-гами-омеги, това е изсмукана от пръстите нелепица, която се повтаря от папагали.

60.   от 53 към 59. Знам, даже има много самоубийства поради тази глупост. Самият творец на теорията се е извинил публично, че е допуснал грешка и е опровергал изказванията си. Наблюдавал е вълци в затворена среда, а те там не се държат както в природата. Алфа мъжкарят (главният) не ходи най-отпред пред стадото, а след най-слабите. По-горе някой беше бисал за алфи, затова го употребих, като съм написала в скобки - стойностен.
Мъничкото човече с явни комплекси може да не ги е получило поради ръста си, но все за него говори.
Та, към него - жените не носим високи токчета, за да сме по-високи, нисичките приемаме максимата - скъп парфюм в малка опаковка - и повече не се дерзаем по темата, естествено е внушително да се види висока жена, но не ни е проблем да сме 'джобни гаджета'. Токчета носим, защото са секси, гримове носим за повече сексапил, сутиен не ползвам, защото ми убива и дразни, но разбирам, че някои жени го ползват за повдигане на гърдите, кожата не при всички хора е еднаква и така компенсират - за повече сексапил. Мъжете гледате предимно външността, затова и се гласим. Жените гледат предимно сигурността и затова мъжете наблягат на работа/кариера (и ръст). При ниския мъж изначално има комплекс за малоценност (не ме разбирай погрешно, и аз имам своите и някои съм преодоляла), това се опитвам да /ти/ обясня, защото не е нерешима пречка за по-добро самочувствие. Погледни Наполеон какви геройства е правил за компенсация, поне е успял да направи нещо градивно от своето чувство за малоценност. На мен гърдите ми израстнаха доста късно, на около 25 години, като цяло и физиката ми се промени - бях ниско и пълно момиче без цици, без мензис до 18 години. В един момент мазнината започна да се трупа в гърдите, а краката ми се вталиха, писала съм го и преди - носенето на обувки с 5-8 см токче ми извая краката, оформиха се глезени, та - видяла съм какво е да не те забелязват. Стегни се и пребори комплексите, явно е че момичетата не са ти казали за разликата в описания и реалния ръст, защото са счели за ненужно да си губят времето с теб. Аз май доста време изгубих за теб...

61.   От номер 47/50/56.

Номер 55, нека ти обясня някои особености на приложението "Tinder". То е създадено от група жени - върли феминистки, чиято цел е да се създаде приложение с неравностойно отношение към мъже и жени. В него женските профили имат преимущество пред мъжките такива. Много харесваните жени периодично получават и подаръци под формата на определен период с допълнителни функции, които обичайно са "заключени" и трябва да се плаща доста скъпо за тях, за да се "отключат". Тогава можеш и да търсиш и хора от други държави, да отсяваш по различни мерки - ръст, килограми, дали да има или не деца и прочее. Мъжете почти никога не могат да се домогнат до подобен подарък по простата причина, че в 99% от случаите ние сме тези, които разглеждаме в търсачката и отмятаме женски профили, докато жените най-общо просто наготово чакат и отегчено разглеждат дългия списък с мъжете, които са ги харесали за деня. Една от тези платени функции е да можеш да заговаряш когото си пожелаеш, дори и да няма предварителна взаимна симпатия. Точно така и мен ме заговаряха оядени дебелани и жени над изрично посочените от мен граници. Това е тъпо, защото за пореден път се потвърждава максимата, че с плащане на пари се прескачат правилата и личните желания на хората.

Освен това, в Западна Европа "Tinder" се е превърнал в най-нашумелия начин за запознанства в Мрежата и там владее почти 90% от пазара, а повечето потребители нямат нищо против да плащат скъпите такси, които за нас като българи са непосилни, но за тях са в пъти по-ниски предвид доходите им. Едно е да платиш 100 евро такса, когато заплатата ти е 600-900 лева, и съвсем друго, когато получаваш 2000-3000 евро месечно. Затова и там почти всяка жена може да заговаря мъжете - просто си плаща за удоволствието. Аз допреди 3 седмици бях в две скандинавски държави и абсолютно всички от познатите ми там имаха "Tinder" на телефона си, освен една-единствена двойка. Дори и няколко семейни двойки имаха "Tinder" и ми беше чудно защо не го трият. Но за тях е някаква мания или наркотик и не могат да се откажат явно. Дали за "сверяване на часовника", да предизвикват ревност или нещо друго - тяхна си работа. Аз не мисля, че нормален човек ще вилнее в "Tinder", когато вече е установил сериозни взаимоотношения.

Друго ключово е фактът, че много харесваните мъжки профили (какъвто беше и моят проучвателен профил с чуждите снимки на як батко) също получават възможността да заговарят женски профили още преди да има двустранно харесване, както и да виждат кой ги харесва тайно. Това за редовите профили е заключено.

Една друга особеност на "Tinder" е адски важна, тъй като те имат алгоритъм, чрез който преценяват дали твоя профил ще получи правото на повече предложени профили или ще те ограничават изкуствено. Когато, например, мъж започне да харесва женски профили наред, без да подбира по години, населено място и други признаци, приложението започва да счита този човек за изпаднал и несериозен, който просто иска непременно да се стигне до взаимно харесване. Ако настроиш да ти се показват жени от максималното възможно разстояние (над 160 км), тогава ще ти бъдат предлагани някакви жени предимно оттам, а не от твоя район. И повечето ще бъдат от тези масово нехаресваните женски профили. Аз тоя го ядох миналата година и четох в някои чуждестранни статии съвети как да се подхожда в "Tinder", за да се заобикалят умишлените пречки, програмирани в приложението. Важно е да не се отмятат профили безразборно, а да се харесват не повече от 20% от предложените жени. Тогава е много, много по-вероятно приложението да започне да изнамира повече профили на жени от близки разстояния до теб, и то не какви да е, а красавици. Периодично отмятам наляво (тоест не харесвам) хубави жени, когато са например някакви отявлени кифли, златотърсачки или други белези, говорещи зле за тях, защото така още повече увеличавам шансовете да ми бъдат показвани по-качествени и харесвани от другите мъже жени. Така приложението приема, че аз не бих допуснал случайна жена до себе си и значи имам някакви ценни качества. Повечето потребители на "Tinder" не са наясно с тези зависимости и после се чудят защо не им се получават срещи и предложения на готини хора.

За броя срещи също не си прав(а). Тъй като бях 5 месеца в чужбина, сега в първите две седмици на родна почва буквално ме заляха нови женски профили, каквито миналото лято не съм виждал. Не ми е проблем да имам и по 3 срещи на ден (толкова имах веднъж наскоро), защото се завърнах в България за почивчица и по цял ден се шляя насам-натам из Пловдив, пазарувам си разни дрешки, техника и други нещица за удоволствие. Счупих се от работа в чужбинско, треперех в тамошния студ и заслужавам да си харча паричките на воля в готиния ми и топъл град. Но нито една от жените, с които се срещнах, не я черпих на първа среща, защото това е могъщ показател доколко една жена е способна да бъде рамо до рамо до даден мъж. Все пак е грозно единият от двама непознати, които се срещат за пръв път, да очаква другият да му плаща разходите. Защо? Защото има цици и предлага компания ли? Това не е платена компаньонка все пак.

Номер 57, имал съм връзка с жена с ръст 176 см и още няколко други по-височки от мен и в такива отношения на преден план, както ти правилно се изрази горе, излизат съкровено човешки качества, които дават повод и двамата да се опознаят по-добре и да се уважават заради Човека в тях. Ясно е, че повечето хора бъркат любовта с привличането, но истински ценно е какво може да ти даде един човек, когато си със завързани очи! Ако махнем външния вид от някои жени, то не остава нещо, с което те да са притегателна сила за мъжа. Но това говори лошо и за тези мъже, избиращи си подобни жени именно заради това единствено условие.
Аз от сантиметри не се боя, но затова пък не понасям някой да си слага стари снимки отпреди 10-15 години и с тях умишлено да заблуждава какъв е в момента. :) Досега нито една жена не е успяла да ме накара да избягам, но ако ти считаш себе си за страшна, то следва да ти кажа, че няколко пъти са ми идвали дебелани и космати мецани на срещи и винаги съм се държал удачно и сме изкарвали цяла среща от поне 2-3 часа. При някои от срещите сме отивали и на кино, което не е пожелателно за първа среща, тъй като в киносалона не е желателно да се говори, нито е хубаво да притесняваме или да даваме поводи за клюки на околните с обичайните въпроси на първа среща. Разбира се, в тези случаи на лицемерие, изразяващо се в женските лъжи със стари снимки, на които са доста по-млади и с по 30-50 кг по-леки, не съм очаквал да се получи нищо, нито съм давал излишни надежди, обаче ми е било любопитно да почерпя още опит от общуването си с жените.
Едрият кокал не ме притеснява, когато жената се грижи за своите здраве и фигура с подходящите здравословен режим на хранене и дейно спортуване. Но ако ще ми идва с тресящи се сланини по бутовете и безобразно увиснали гърди, следствие от лакомия и запуснат начин на живот, е абсурд да очаква втора среща.
Нямам никакви проблеми да изляза с теб на среща, ако си искрена и не предоставяш подвеждащи и изопачаващи данни за себе си. Все пак 9 см разлика не са кой знае какво, особено когато те ближа като сладолед или те карам да мъркаш на задна.

Относно предположенията ти в следващото мнение 58, то с малка част от тези 19 жени се стигаше и до втора среща, като с тези, с които имахме само първа и последна среща, причините не бяха в това, че "тайно са се съмнявали, но им е било неудобно да заявят истина в очите ми" (както мислиш ти), а защото усещах в тях зле прикрито подправено поведение. 1/3 от тях ми признаха, че са самотни майки, макар че винаги питам за това преди срещите и предварително ме бяха излъгали, че нямат деца. Не зная какво очакват, когато прикриват истината и я отлагат за по-късно. Някои са студентки в Пловдив, но от други населени места. В течение на разговорите усетих просто едно желание у тях да се прикоткат в апартамента или квартирата на мъжа. И при всяка от тях беше забавно, когато казвах, че ако се получи нещо между нас, ще си поделяме наема. Това много бързо ги издава и неслучайно го изричам още на първа среща. И няколко бяха доста малки като за мен, представящи се в профилите си за по-възрастни, а е изключено аз да се хващам с хлапетии на по 14-18 години. С още една такава около 14-годишна имахме взаимна симпатия днес, плюс една на 37 г. с детско излъчване, която също съмнително много прилича на момиче или жена на не повече от 20-22 години. Все още ме учудва големият брой ученички, които си търсят батковци и чичовци на над 30 години, някои и до 45... Баща и ли търсят там, или някой да им купува телефонче и да им угажда - не зная, но сякаш твърде болно общество имаме. И като си представя, че съществуват безброй обиграни свалячи, които имат дългогодишен опит в завъртането на главите на подобни фантазиращи девойки и възползващи се от наивността им, направо ми прилошава. Племенницата ми скоро ще навлезе в тази възраст и се опитваме всячески да я предпазваме от вредното влияние на Интернет.

Номер 59, много правилно го написа! Всичко зависи от Човека в нас! Поздравления!

62.   "Пълни глупости пишете! С тиндер не може да стигнеш дори до чат, а какво остава до среща или секс! Просто там няма съвпадения това е!!! "

Дообре...

63.   Тиндър е много полезно приложение. Аз съм зряла жена и там си намерих немалко млади любовници в последната 1 година. Мнението ми е изцяло положително.

64.   "За да те заговори жена в тиндър, значи, че трябва да имаш съвпадение, т. е. и ти да си дал отметка "харесва ми" на една такава дебелана. "

Напиши tinder swipe meme в google И цъкни на първата картина. Всичко ще ти се изясни :)

67.   Аз преди имах Тиндър, но го изтрих. Запознах се с доста момчета от там, но излязох само с двама и не съм спала с тях. Единият си личеше, че търси само секс и за това го отрязах, а с другия излязохме на среща няколко пъти, но нищо сериозно.

1-50 от 67