Споделена история от Секс и интимност

Страх ме е да отида на гинеколог
Здравейте
Аз съм на 15 години и от 3 месеца цикъла не ми идва.
В момента съм в Германия и тук не мога да отида сама на гинеколог, а ми трябва родител.
Според вас девствена ли съм, ако два или три пъти съм си пъхала пръста от долу, но не на дълбоко. Моля ви кажете ми дали с видеозон може да се разбере нещо. На 9 октомври имам записан час и се страхувам ужасно много. Моля помогнете ми... И ако има правописни грешка моля за извинение

Коментари

1.   Първо, аз съм живяла доста време в Германия и ти гарантирам, че можеш да ходиш на лекар сама на 15 г. Можеш и ТРЯБВА да кажеш на майка ти да остане извън кабинета. На 15 г. повечето немски момичета ходят редовно на гинеколог и им изписват противозачатачни без мама да ги води за ръчичката.
Родител и в Германия, и у нас трябва само за някакви манипулации и за хоспитализация - примерно за аборт трябва позволение на родител, за влизане в болница, за операции. Но внимание - ако родител не позволи тези манипулации можеш много лесно да получиш държавен настойник и пак да ги извършиш. Тоест дори за аборт теоретично е възможно да направиш без родител, ти за един преглед си се изтормозила. Няма значение дали гинеколог или очен лекар - можеш да ходиш на лекари като искаш без родител стига да имаш направление и час.
Между другото, гинекологът няма да ти прави вагинален преглед, дори може да не те гледа на ехограф. Там лекарите не са длъжни дори да имат ехограф. Ще ти предпише някакви хормонални таблетки и толкоз. Ако не ти помогнат ще изпише други. Може най-много да те гледа на ехограф за кисти, но ако няма ехограф ще ти даде направление за диагностичен център.

2.   До колкото разбирам, страх те е да не се разбере, че не си девствена чрез преглед с видеозон. Все още не си се дефлорирала, чрез видозона се наблюдават коремните органи.
Ако ти е важно да си девствена, не си пъхай разни работи във вагината, но с пръст нищо няма да си направиш.

3.   Много тъпо парче си, няма как да изгубиш девствеността си ръгайки путето си с пръста си.

4.   Нямаш основание за притеснение. Не дифинираш проблемът. Не си бременна щом нямаш контакт с мъж. Ще те прегледат само с ехограф или както ти пишеш видеозон, което е неправилно или казано на немски ултрашалт. Спокойно притеснение то ти е излишно.

5.   Здравей мило момиче..
Няма нищо страшно да отидеш на гинеколог, а и няма за какво да се притесняваш дали си девствена или не.. Бъди сигурна, че щеше да разбереш ако си скъсала девствената ципа(обикновено тече кръв)..
А и гинеколога ще те пита дали си девствена - ти ще му отговориш да.. Ще те прегледа с видеозон и няма да разбере нищо
дамо съм ти била полезна
Момиче на 18

6.   №1 пак бълнува. Как според теб лекар ще преглежда и предпише лекарства без подписа на настойник? Знаеш ли какво ще му се случи на лекар който без мое съгласие предпише лекарства на децата ми преди да са навършили пълнолетие? Как този лекар ще свали анамнеза без думите на родителя от какво е боледувало детето кога какви лекарства е приемало. Ти така си мислиш те лекарите си седят и си измислят какви лекарства да дадат.
Авторке спокойно девствена си, ципа така лесно не се къса, лекаря и отдолу да те погледне няма да разбере ако е било само твой пръст. Преди години продаваха менструационни тампони за девствени, от тях момичетата не си късаха ципата, така че споко. На видеозон не се вижда дали си девствена, а се вижда матка и яйчници.

7.   Отивай МНОГО Е ОПАСНО на жена да не идва цикал! Оправяй си проблема докато е време. Защото като не ти идва цикала се дебелее и няма да имаш деца оправяй си проблема от време! А ти правила ли си секс с момче?
Ако не си, си ДЕВСТВЕНА. Спри с тоя страх, по-важен е цикала, цикала е на първо място за една жена послушай ме, страховете ти са детски и глупави.

=Стегни се...

8.   н 6, ти бълнуваш глупости. Лекарите имат нужда от подпис на родител само при манипулация. Всеки лекар е ДЛЪЖЕН да прегледа пациент, който се е обърнал към него, а това дали си навършил 18 г. или не няма никакво значение. В Германия специално на 14 г започват да пият момичетата противозачатачни и сами отиват на гинеколог. От училището ги съветват и момичетата си отиват. Има редлигиозни семейства и да не мислиш, че техните дъщери си водят родител при гинеколога и държавата ги е изключила от мед. помощ, само защото имат луди родители - сектанти или мюсюлмани.
Дори аборт може да направи момиче без позволение на родител, има си процедури и за това, камо ли за един пиклив преглед.
Без родители могат дари да те хоспитализират или мислиш, че ако дете бъде прегазено на улицата ще чакат родителя? На 15 години Авторката не само може да отиде без родител на гинеколог, но ИМА ПРАВОТО да изиска родителят да остане отвън ако е дошъл с нея. Също има право да изиска лекарят да пази нейната тайна (Лекарска тайна!). Това, че човек е на 15 г. не значи, че няма права, напротив. И да - има право да пие противозачатачни и да ходи на лекари без знание на родителя. И в Германия е така, и в България.

11.   Щом си на 15 г. Може да е нещо хормонално. Няма страшно, отиди на преглед. И не си пъхай пръстите там! Има време ще правиш нормален секс.

12.   Коментарите по-горе са писани от мъже, за това не са обективни и не са верни.
С пръст и с пръсти може да се дефлорираш!
Не при всички момичета тече кръв.
Всяко момиче има различен вид ципа, при някои е разтеглива и трудно се къса, при други само един пръст е нужен и са "готови".
Има няколко причини за твоя случай:

1-Да си се дефлорирала сама. (При мен беше така, след като ме дефлорираха ми закъсня цикъла)

2-Имаш проблем с яйчниците. (поликистозни яйчници)

3-Ако цикъла ти е дошъл на 13-14 год., твърде вероятно е още да не ти се е регулирал.

13.   Номер 7
Никога не съм правила секс с момче.

14.   Дали със скъсан химен или не, изобщо не е важно, това са глупави предразсъдъци от миналото. По-важното е да се разбере защо ти закъснява цикъла, и ако има хормонален проблем да се лекуваш.