Споделена история от Секс и интимност

Гей, влюбен в християнин
Здравейте запознахме се преди време с него той е страхотен, пишеме си, чуваме се постоянно търсим се. Той не знае, че съм гей даже не знам как ще реагира- може би ще ме отблъсне. При нас едва ли ще се получи нещо- и едва ли си пада по-мъже. Той е обсебен от религията никога не съм го чул да каже даже една мръсна дума и всичките му приятели са евангелисти. Пази се за брака и никога е нямал гадже. А аз хлътнах яко... Не знам просто си го обичам това момче...

Коментари

1.   От Автора! Положението е наистинат тревожно макар, че той ми обръща супер много внимание, и аз съм най-близкия му приятел. Не мога да очаквам нищо повече, целият му кръг е християнски, родителите му, той не би наранил, а и сигурно би ме отхвърлил... Аз доста сериозно хлътнах, не излиза от главата ми, замислям се дали има даже минимален вариант да е би или гей. Но едва ли, веднъж направих една малка шега, и то даже не беше свързана с гей неща и той реагира остро, доста остро. Ох това момче искм си го... Но няма няма няма :(

2.   Това, че е евангелист-фундаменталист допълнително влошава нещата. Няма да стане работата, авторе. Отдръпни се и наблегни на терапевтичен секс докато отмине.

3.   Проблемът идва от това, че двамата влагате в общуването ви съвсем различни неща. Той те смята за себеподобен, но по-ненапреднал от него в съответната материя и затова те търси и общува с тебе. Той дори не подозира какви за твоите чувствата и въжделенията.

Помисли ти как би реагирал ако някой те търси уж че е много влюбен в теб и иска да правите двойка, а после се окаже, че всъщност е искал да вземе парите ти?

Просто я забрави тая работа! На мен някой приятел или съмишленик, дето ме търси и си говори, и ми се прави на съмишленик в някакво отношение, изведнъж разбера че е гей и всъщност намеренията му са сексуални - направо ще го застрелям, как да ти кажа.
Според мен, когато човек влиза в едно общуване с някого, трябва много ясно да обявява какви са му намеренията: дали иска да получи и да даде някакви знания от другия, дали просто го уважава като човек и му е приятно да си общуват, или както е в твоя случай - нещо много по-различно и за повечето хора обратно на нормалното. (Не че религиозният фанатизъм е нещо нормално де, ама човекът в случая въобще не го крие и примерно да се опитва под формата на приятелство да ти промива мозъка за каузата си... )

4.   Напротив точно ревностните християни си падат по мъже. Само виж какъв мъжки разврат става по църквите и манастирите. Там не обратните се водят извън нормата.

5.   От Автора! В началото всичко беше наред имаше просто истинско приятелство при него продължава да е такова но аз хлътнах. Хлэтнах доста сериозно.

6.   Не знаете значението, нито на християните, нито на евангелистите.
Евангелистите, не са християти и не ходят в нормални църкви.
Изповядват силно евангелието, но си ходят в евангелистки църкви.
Това че има гейове в църквите, не значи че всички са такива.
Повечето не са гейове, защото това е против всякакви нормни.

7.   Бих ти казал да го направиш (go for it)... но е евангелист. Те са малко ограничени и крайни. Това, което бих те посъветвал е да опиташ да обсъждате гей или ЛГБТ-теми като гей-бракове, София прайд и т. н. за да видиш каква е гледната му точка. Попитай го какво ще направи ако разбере, че детето му е гей и т. н. От опит знам, че това има ефект. Успех!

8.   Зарежи тоя сектантин и си намери нормално момче. Нямаш работа с религиозни, а евангелистите са пълна паплач. По големи фанатици са от православните и католиците. Ти си нормален такъв какъвто си и зарежи този средновековник да си разговаря сам със своите въображаеми герои.

М23 АТЕИСТ

9.   Знам, че ме харесва държи много на мен и съм му най-добрия приятел. Но не знам... Той е различен

10.   Много съжалявам за твоето положение аз в момента съм на същото положение като тебе. Разликата е, че съм момиче което е влюбено в гей... съгласна съм да съм му приятелка само и само да съм около него.
Колкото и рисковано да звучи целуни го по бузата ако не се дръпне значи може и да имаш късмет! И само да ти кажа.. сред тези много уж религиозните с пълно с педофили и хомосексуалисти. Провери го от какво се възбужда има си начини и рискувай но прави нежни стъпики.

- Откултист.

11.   Имам идея. Доколкото ги знам евангелистите напълно отричат хомосексуализма като природна даденост, смятат го за придобит и имат програма, по която се опитват да го лекуват. Подпитай твоя приятел каква е позицията на неговата църква по въпроса и сподели, че си имал "нечиста мисъл" и дали не може да ти помогнат "да се върнеш при праведниците". Ако е облъчен качествено ще се ангажира да ти помогне и ще ходите заедно на проповеди. Ако се дърпа намекни, че има християнски дълг да помага на грешните. Така ще имаш постоянна връзка без да се криеш, което е добра първа стъпка.

12.   А, и №10 - казва се окултист.

14.   какъв е варианта хетеро да се влюби в гей ?

15.   Нулев... към номер 14.

18.   Благодаря на всички. Май няма да се получи всеки ден повече се убеждавам в това.
От Автора!