Споделена история от Секс и интимност

Оргазъм и еякулация
Здравейте готини хорица.. най-накрая и аз реших да попитам разни лични работи, защото забелязвам, че ще намеря отговор!

Принципно смятам, че имам доста висока сексуална култура и познания в областта, но ето че открих ''пропуск'' в нея :D

Много ми е интересно как така се получава, че първия оргазъм при една жена идва трудно, а следващите доста по-бързо (имам предвид личен опит-за първия път ми трябваха 15 мин. , а втория беше точно 2-3 мин. след първия), доколкото при мъжете е обратното- първата еякулация идва по-бързо (3-7 минути), а следващите са доста по-дълги (средно 15-19 минути)...

Ще съм благодарна ако и мъже, и жени се включат, за да разбера при вас как е и защо се получава така!

Коментари

1.   Женa съм. Първият 3-5 мин, вторият още долу-горе толковa и следвaщите вече нa 10-15 мин
От щaстливките съм :) имaх случaй с един мъж, който пък можеше сaмо до 5 мин. дa издържa, после му трябвaше почивкa около 1/2 чaс зa още 5 мин. Нa всичкото отгоре ми се изцепи "ти нaли свърши" aми дa, тъкмо съм зaгрялa (с товa и отговaрям нa въпросa ти зa жените, веднъж зaгрялa може много;) той вече свършил.
Зa товa е и бивш.

2.   Еякулацията може и да е без оргазъм, т. е. без чувство на задоволство поради различни причини - например тези мъже дето много мастурбират нервните им окончания един вид се износват от прекомерна възбуда и свършват без особено удоволствие. Не ме питай как знам, аз съм така. И трябва много време без никакъв секс и еякулация, да се възстанови силното чувство при свършване.

3.   И какво е чудното тук? Елементарна физиология.
Мъжът колкото по-бързо си свърши работата, толкова по-добре за оцеляването на вида, и на неговите индивидуални гени също. "Повтарянето" с една и съща жена не е целесъобразно от тази гледна точка. Трябва да хванеш и да надупиш друга, което изисква време. Затова и на мъжете им идва бавно за втори път. За трети вече... там трябва и мат'рял да се изработи, за да е смислено.
Женският оргазъм пък няма никакво място в схемата с продължението на вида. Той е една екстра, една награда, колкото да направи секса сравнително привлекателен за жените, а не да е винаги насилствен както при някои насекоми (оплождане чрез пробиване на корема). При жената, след като е достигнато необходимото ниво на възбуда, тя може да си се "разхожда' нагоре-надолу по него. При нея няма физиологични ограничения (примерно изчерпване на семето), а и както е "гореща
- колкото повече мъже се изцъркат в нея, толкова по-добре за продължението на рода :)

4.   По скоро си зависи от самата жена и мъжа, тоест всичко е индивидуално. Докарвал съм до оргазъм жена при френска любов за няма и 3-4 минути, а с друга отнема много време, че дори и не може да свърши. При секс доста малко жени получават вагинален оргазъм - случвало ми се е само с 1-2 жени, но пък с клиторния оргазъм няма такива проблеми. Всичко си е индивидуално и всеки път е различно. :) Това е и голямото предимство на жените, че може да изпитвате оргазъм многократно в кратки интервали, до като при мъжете е "много" труд за по малко удоволствие. :) Мъжете, като цяло сме превъзбудени за първия път и за това по бързо идва еякулацията. При повторение, тази възбуда отслабва и все по трудно става с всеки следващ път. Това са мойте наблюдения - не съм доктор по медицина! хаха

>М. 31г<

5.   Когато получих оргазъм за пръв път беше доста късно. Направих го на 15 (момиче съм) и ми трябва доста полови акта за да получа оргазъм. След като получих другите пъти самия акт беше по приятен и се чувстваше наслада и самия оргазъм идваше по-бързо.