Споделена история от Секс и интимност

Порно
Здравейте,

Предполагам че темата вече е коментирана доста пъти, но нямам как да се обърна към друг, освен към вас.
Аз съм момиче, гаджето ми гледа порно често. Виждала съм историята на телефона му без той да знае, и се обсъждали темата. Когато говоря с него се опитвам да го обърна на шега - знам че е нормално, всички мъже гледат и той сам ми казва че гледа, не го крие. Наскоро му споменах че не ми е приятно, но той ми каза че мен това не ме засяга - негова работа си е какво си прави, не моя. Не го приема като изневяра, и няма да спре да гледа. До тук предполагам всичко е нормално - но аз не го приемам така. Вбесявам се когато видя че е гледал порно, и това ме отблъсква. Приемам го като измяна - все едно аз не съм му достатъчна. Дайте ми съвет - да говоря ли с него (въпреки че това няма да промени нещата)? Как да приема това за нормален факт и да не ми пука...?

Коментари

1.   Радвай се, че мъжът ти е потентен и гледа порно. Стига да те задоволява и теб, разбира се. Иначе му кажи да използва инкогнито сесии, за да не може да го проследяват така лесно :)

2.   Гледaй и ти :) Некa види "случaйно" че си гледaлa и aко го приемa по същият нaчин кaкто зa себе си, нaистинa нямa от кaкво дa се притеснявaш. Aко обaче се ядосa... имaш си рaботa с комплексaр и при първa възможност би скочил и нa другa.

3.   Ами явно не му даваш свобода в леглото. Колко пъти използваш думате стига, не така, неискам?

4.   Авторката: не е като да не давам свобода. Правим секс често, секс е ок - нямаме проблеми. Но нормално ли е след като сме правили секс и аз съм си тръгнала например, той да гледа порно? Или нормално ли е всяка вечер в която не правим секс той да гледа порно? Възможно ли е да е пристрастен? Наистина това ме вбесява, и не знам какво да направя. Мислех си крайни варианти, като - да не правя секс с него докато не спре...не знам какво да му кажа. И ако му кажа че гледам историята пак ще крещи по мен....

5.   Не го е срам! Да гледа порно и да си признава. Безобразие. Мръсник. Какви мъже се навъдиха напоследък, а какви бяха навремето. Заслужава да му следиш личните неща и да го порицаваш. Съветвам те да му спреш секса, да му изневериш и след това да го напуснеш. Не те заслужава.

6.   Стига глупости. И аз гледам порно и имам приятелка.

8.   Порното създава перверзници. С времето все по-трудно го вдигат от нормалните неща и искат все по-извратени и откачени неща за да свършат.

9.   А нормално ли е да му ровиш в личните неща и да следиш какво е гледал? !
Ако продължаваш така, накрая той ще спре да гледа порно и просто ще започне да прави секс с жени, които не го задушават със следене какво е гледал и вбесяване.
Ако хвана приятелката ми да ми рови в компютъра или телефона, може би повече няма да ми бъде приятелка. Разбира се и аз никога не надзъртам в нейните неща.
Мисли, докато не е станало късно!

10.   Ако не сте правили секс е нормално, но в противен случай си е чиста форма на пристрастяване и сексуална девиация или признак че не те желае наистина, въпреки че те "обича". Такива хора често са с някого просто от удобство и за пред останалите. Той като не вижда проблем и няма желание да се променя - няма какво друго да направиш освен да го напуснеш. Очевидно е че липсва комуникация и взаимност във връзката ви, а това са неща които се постигат с желание, не насила.

11.   Ами, като не му пускаш момчето задоволява прищевките си на сухо. Съвет от мен:По-добре да гледа 18 филми, отколкото да ходи с други

12.   *Осъзнайте се момичета, не можете да затворите очите на половинките си.

*Всички гледат порно, аз като момиче също гледам често, но никога няма да забраня на моят мъж да не гледа, и да си помисля че ми "изневерява" с порното.

*Това не означава че по-малко те уважава, обича и цени.

*Излезте от черупките си и се наслаждавайте на хубавите взаимоотношения, вместо това си търсите под вола теле.

*По същата логика, той ти изневерява и фактически, като заглежда хубавите мацки по улицата.

*Това не е изневяра, твоето е болна ревност, но колкото и добра да бъдеш в леглото и взаимоотношенията си с него, той може пак да ти изневери, но от любопитство или прекалено задушаване.

-Maryjane

14.   Maryjane, тук не си съвсем права. Всичко е въпрос на навик и възприятие и гледането на порно не е някаква норма която всеки трябва да спазва. Хуабво е че сте се намерили с твоя приятел/мъж такива че имате сходни вкусове, но авторката и нейния приятел са чисто и просто несъвместими. Приказки като "това не е твоя работа", дори да са верни нямат място в една връзка изградена на взаимна любов и доверие.

15.   Питай го какво му липсва в леглото. Аз питах моя. Очаквах да каже, че иска по-често анален секс или нещо такова, а се оказа, че иска да правим секс на светло. Речено, сторено. От тогава и потентността му се подобри. Просто го попитай.

18.   Не знам доколко е полезно или вредно гледането на порно. Но да го приемаш за някакъв вид изневяра си е чиста комплексарщина. Най-вероятно му мрънкаш и като заглежда някоя по-засукана девойка по улицата. Сигурно не е далече момента в който ще започнеш да му казваш какво може да гледа/яде/облича и т. н.
Виж ако порното му намаля интереса към теб си е проблем. Но иначе проблема е само в празните ви глави. Какво очакваш да се случи ако му спреш секса, а той явно е по-сексуален индивид? В най-добрия случай ще увеличи гледането на порно. А най-вероятно просто ще си го потърси при някоя която не му го е "спряла". И тия глупости "ако ме цени" и от сорта си ги говорете на приятелски вечеринки. Ти ако цениш някой не гледаш как да го измъчваш.

19.   А на мен ми е чудно как моя мъж го вдига всяка сутрин, а е над 60 год?? На мен не ми се ще толкоз, на него..
Отговорът е прост-порното някога беше скришно и апокрифно, дори сега мъжа ми може.. днес порното е свободно, има технологии.. а на мъжете не им се ще??
Аз също гледам порно, стига да ми се прииска.
Що си търсите проблеми там, където ги няма!?
Онова което не е пристрастяване и вповече, е нормално. Гледайте си, лошо няма. В разумни граници. То важи и за алкохол, цигари, трева и прочие.
Всичко над това става зависимост и изкривява човека-мъж или жена.
Подкрепям номер 8 донякъде. Но си е и до човек.