Споделена история от Секс и интимност

Метросексуалност
Здравейте, аз съм мъж на 19 години. Знам че много от вас няма да им хареса това което ще кажа, но всеки има право да изразява мнение, нали така? ! От много време ме мъчи въпроса относно метросексуалността. Защо е необходимо цялата тази суетност особено в мъжката част. Аз лично не бръсна нищо освен брадата и се чувствам доста добре, да не говорим, че предпочитам натурално окосмени жени( там долу). Знам че много от вас ще си кажат че хигуената е важна и тн. Ами аз мога да кажа че поддържам доста добра хигиена. Бих искал да попитам дали има още такива мъже и жени, които не се влияят от тази странна настъпила американска мода?
Благодаря за коментарите!
Който е тук само да се заяжда, може да пропусне темата!

Коментари

1.   Ние с жена ми също не се обезкосмяване по интимните части. Щом така ти харесва, не го прави. Това си е мода, която рано или късно ще изчезне. Всичко започна с порно каналите, които гледате. Вярвай ми там няма нищо истинско. Ние пък от друга страна не сме любители на оралната любов т.е. Всеки си има предпочитания

2.   Окосмяването няма нищо общо с хигиената. Тези, които бъркат двете понятия са чалнати в главата, или най-малкото са с промит (от моди, порно и т. н. ) мозък.
Хигиенизиращото средство се нарича "сапун", а не "бръснач"!
Останалото е въпрос на вкус.
Мен лично ме отвращават хора, оскубани и обезкосмени като бройлери.
Той и характерът им е един такъв - никакъв. на където ги понесло течението, а единственото, което ги интересува е "какво ще си кажат хората", какво ще напишат във ФБ (обикновено повтарят чужди мисли) и пр.

3.   Не трябва да си обръснеш краката и задника за да имаш добра хигиена. Това са глупости, натрапени на хората в България през последните 20 и няколко години.

4.   Предпочитания различни и всякакви, нужно ли е всички да изглеждаме еднакво и да харесваме едно и също?
Не мисля, че има нещо нехигиенично в космите. Повечето жени знам, че мразят суетните мъже, които отделят повече време за външния си вид от колкото тях, но за мен ми е плюс - хубаво младолико лице, гладко гръбче и крака много ме привличат. Даже ме бъзикат, че съм педофилка или лесбийка, ама кво? Нужно ли е да ходя с някой финансово осигурен, 10 години по-голям от мен косматко, само защото така ще съм "нормална"?

6.   За мен си на прав път определено. Аз съм жена и не харесвам напудрени, епилирани и маникюрирани мъже. Никакво влечение не изпитвам към тях, по-скоро ме отблъскват. Мъжът трябва да е мъж - такъв, какъвто природата го е създала. Единственото, което приемам, е през лятото отвреме-навреме да почиства окосмяването под мишниците си, колкото да не се задържа пот там. Да, кожата на всички хора е еднаква и има нужда от защита, затова смятам за нормално мъжете да ползват крем за лице или ръце, ако прекарват повече време на открито, както и слънцезащитни лосиони - все пак слънцето е вредно. Наречете ме старомодна, но за мен е отвратителна гледката на мъж с изскубани вежди, избръснати гърди и оскубани като на пиле крака. Не "метросексуалност", никаква сексуалност не виждам в това. Съпругът ми също като автора мрази обезкосмени отдолу жени. Поддържани - да, но изцяло обръснати - не. Доколкото съм сондирала мнения с приятели, не е единствен. Повечето казват, че в обратния случай имат чувството, че си лягат с дете. Що се отнася до мен, краката, ръцете и подмишниците си епилирам редовно, защото естетическото послание на женската външност е свързано с нежността и мекотата. Ползвам всякаква козметика за тяло, парфюми, балсами и прочее. Мъжът ми обаче взема душ всеки ден, слага дезодорант, сутрин се бръсне, облича чисти дрехи и това е всичко, което прави за себе си. И изглежда страхотно.
А що се отнася до модната страна на това мъжете да станат кокони, обяснението ми е просто. Естествено, че козметичните компании имат нужда от разширяване на пазарите си. Защо да не зарибят и мъжете, налагайки им схващането, че и на тях им отива лак за нокти? ! Не, милички, не ви отива! Както вие не харесвате мъжкараните с кубинки на краката и цигара в устата, така и ние не харесваме да не смеете да отворите прозореца на колата, че да не ви се развали прическата.

7.   Аз съм спортист и естествено съм обезкосмен, но и без това бих го правил редовно, просто не търпя косми по мен, за мен е нехигиенично и грозно! Метросексуален съм и държа на външния си вид, винаги съм идеално обръснат, тялото ми е в страхотна форма и имам доста трайбъл татуси. Изглеждам очевадно по добре от разни брадати космати батки, в повечето случаи приличащи на клошари! Сори, но жените не си падат по горили, поне това го знам от опит! Да си метросексуален не те прави по малко мъжкар а по критичен към външния си вид и начин да изглеждаш цивилизовано!
М22

9.   Окосмяване и хигиена нямат нищо общо помежду си. Така сме създадени-окосмени. Хигиената е съвсем друга тема. Окосмяването си има полезните функции за организма, както и изпотяването.

Не знам кой завършил висше учен е измайсторил тая наука, че окосмен ли си, значи е нехигиенично и че трябва да се притесняваш и срамуваш, че организма ти се изпотява и трябва да го хакваш всекидневно с некви химикали-мазила за против изпотяване.

Защо искат хората да се превръщат в роботи, не знам.
И тия парфюми също много промиха мозъците на хората.
Какъв е смисъла от парфюмирана/ароматизирана тоалетна хартия, не знам. Но да не давам и тука примери.
И, след като съм излезнал от банята, за кво преди да излезна навън, из града на разходка, требва да се пръскам с парфюм... За 50 долара? Имах такъв за подарък.

Нали съм си чист, излезнал от банята, за какво да харча парфюм?
Вече, ако не миришеш на парфюм и не си са намазал целия с против изпотяване крем и бръснат отсекъде, не можеш да излезнеш и на терасата на апартамента си.
Роботско поколение. Срамуваме се от организма си-перфектно създаден. Срамуваме се да бъдем хора. Срамуваме се от естествената си природа.

Момче-25

10.   9, ти си създаден и гол, и какво гол ли ходиш по улицата, защото природата те е създала такъв? Защо се срамуваш от естествената си природа?
Парфюма също е бил създаден от природни продукти и човек затова е роден разумно същество за да изобрети епилатора, гела, четката за зъби, гребена, душ гела и всички принадлежности за добра хигиена и добър външен вид и мирис. Това се нарича метросексуалност? Ок значи съм такъв, а ако живеехме както сме създадени окосмени рошави(защото ножицата също е суета сигурно), беззъби, въшлясали и миризливи, тогава ли щяхме да сме върха на еволюцията?
М22

11.   Парапитек, да не живееш в Средновековието?

12.   До номер 10- хората са се вманиачили по тея козметики и продължават все повече да се вманиачават. А тея излишни козметики съдържат вредни за здравето вещества. Създадени са, за да ти вземат парите, а не понеже не си хигиеничен достатъчно без тях. И да ти прецакат здравето също. Те са един от причинителите на рак на гърдата. ;)

Момче-25

14.   Номер седем-Точно такива като тебе оскубани пилета ме отвращават. Надявам се да спреш да си мислиш, че си нещо повече от "разни космати, брадати батки, в повечето случаи приличащи на клошари", защото като те слушам обръснатите ти крачета, задниче и татуси не те правят мъж, а пък за сивото ти вещество и дума няма да отварям.

15.   12,какво разбираш под "вманиачаване"?Душ гел,гел за коса,паста за зъби,парфюм,лосион,самобръсначка това ли разбираш под вманиачаване с козметика?Защото съвременния нормален човек не може без тези неща!
14 номер,обръснатото ми тяло и татуси не само ме правят мегачистоплтътен мъж,но и секси мъж!Разбира се че съм повече от приматите,които ги мързи да се обръснат и предпочитат да ходят с козина и запуснати.В кой век живееш?Защото в този- един мъж трябва да е идеално обръснат,в страхотна форма,мускулесто тяло,добре изглеждащ и добре миришещ.Точно като мен.
М22

20.   Aвторе, ти ходи кaкто ти хaресвa. Но лично aз не обичaм косми. Зaщо тогaвa жените трябвa дa си мaхaме космите от крaкaтa и интимните чaсти? Някaк си е неприятно дa си глaсиш зa дa се хaресaш нa мъжa, a него дa го мързи дa си остриже козинaтa. Поне aз тaкa го виждaм.

22.   Негодуването на мъжете с ниски нива на тестостерон доведе до тенденциите всички да си махат космите. За да може истинските мъже да не могат да се откроят от тях. И дори и тези дето си оформят веждите и се бръснат от главата до петите са мърлячи и смърдят. И най-смешно да видиш някое момиче около 20 е да се влачи с нейн връстник който прилича на гол охлюв, вместо да се преориентира към някой с пет или повече години по-голям от нея.