Споделена история от Секс и интимност

Интимно окосмяване
Здравейте! :)
Момиче на 18 години съм.
Имам сериозен приятел с когото обаче никога не съм правила любов, защото имам едно притеснение. Това е интимното окосмяване. Изпробвам различни методи от няколко години насам, но така и не успях да постигна желания резултат. Пробвала съм топла кола маска, но не мога да изтърпя болката по-надолу освен в бикини зоната.
В началото използвах съмобръсначка, но се получават обриви, които не се скриват с дни.
Депилиращият крем не прави кожата достатъчно гладка, а позите в които трябва да го нанасяш там са направо комични. Освен това на другия ден вече косъмчетата боцкат.
В момента съчетавам депилиращ крем със самобръсначка след това, но пак се появяват обриви(по-малко, но има). А и винаги изпускам косъмчета, не знам на какво се дължи.
Пиша, за да разбера дали някой е намерил точния метод за себе си и съответно да ми предложите някакво решение. Трябва да отбележа, че косъмчетата ми са доста тъмни и упорити.
Благодаря!

Коментари

1.   Според мен проблемът ти не е в метода на обезкосмяването. Начини много - има козметични салони, епилатори, кола маска, за която предварително можеш да се подготвиш, че да не те боли... и т. н.
Мисля, че цялото желание за безупречно гладка кожа идва от някакъв страх. Страхуваш се от това какво приятеля ти ще си помисли за тялото ти или от секса изобщо.
Искам да ти кажа следното: няма от какво да се страхуваш / срамуваш. Никой не е перфектен и дори да имаш няколко косъмчета, пъпчици или други несъвършенства, ако между теб и него има връзка, въобще няма да ги забележи.

2.   Щом искаш да си абсолютно гладка, ходи на козметик. Иначе, притесненията са ти неоснователни - аз само се бръсна, далеч не е идеално, но мъжете пак се радват...

3.   Няма как да махнеш всичките косъмчета в интимната част. Аз ползвайки самобръсначка винаги изпускам. Няма как, защото е много трудно място, за да се премахне всичко. Не се тревожи, дори и приятелят ти, ако държи на теб, това няма да бъде от голямо значение, че имаш поне минимални косъмчета.

4.   Със самобръсначка в обратната посока на разтеж на косъма, 2 дни гладко.. Така процедирам аз, върши работа.
Melinda

5.   Aз съм писaлa и друг път зa товa. Опитaй дa се бръснеш с бaлсaм зa сухa косa. Сaмобръснaчкaтa си върви много по-леко, космите стaвaт по-меки, a след товa кожaтa е мекa, глaдкa и нежнa. Aз съм с хипер чувствителнa кожa и този вaриaнт ми е нaй-добър до моментa.

6.   И защо точно се стремиш да си гладка като охлюв отдолу? Само заради това че порно актрисите са избръснати в повечето слуачи, не значи че и ти трябва да си така.
А и обикновено на мъжете не им прави впечатление особено, освен ако не си с храстче :) Аз лично се обезкосмявам веднъж в седмицата (с бръсначка и крем) и не ме бърка нито мен, нито приятеля ми че съм малко набола или съм изпуснала някое и друго косъмче.
При първия ви път, той ще е така възбуден (да се надяваме), че последното нещо за което ще мисли ще е окосмяването ти там долу. Поразгледай малко клипчета в порнхъб-а, (вече си достатъчно голяма да го правиш) и ще видиш, че има и обикновени момичета, които са дори без прическа или с минимална такава. Не се панирай толкова заради някакви косъмчета!
Ще видиш като забременееш, тогава започва веселбата ;)

жена, 25г.

7.   Не мисля, че няколко косъмчета биха смутили приятеля ти, така че притесненията ти са излишни. И няма смисъл да се стремиш към съвършеното бръснене, защото така само нараняваш кожата си и вероятно от там ти се появяват обриви. Изтървала си няколко косъма, голяма работа...

Black Sabbath

8.   Изобщо не го мисли. Вероятността още първия път да ти се завре долу да те гледа е нищожна. Пък и ти можеш да него допуснеш. Освен това секс се прави обикновено на тъмно или поне на приглушена светлина. Поне отначало. Можеш да настояваш за това под предтекст, че се срамуваш.
После може да намериш начин да му кажеш за проблема си. Само най-глупавият мъж на света би те изоставил точно заради това. Току виж се появило друго решиние... Аз лично обичам да й я бръсна на моята. Действа ни и на двамата много възбуждащо.
Най-доброто обезкосмяване все пак става с посещение на салон (студио).

9.   Здрасти! Момче съм! Защо първо не се обезкосмиш с машинка за подстригване навсякъде в интимната област - вагината ти и ануса, а после когато си почти обезкосмена използвай депилиращ крем, няма ли да свърши работа? Вчера се обезкосмих така - първо с машинката, а после с депилиращ крем. Взех български крем за три лева и нещо, а да не говорим че има и по-хубави и скъпи кремове-вносни. Остави го крема с пет, десет минути повече да седи на кожата ти от препоръчаното време за по-добър ефекти после махай космите с шпатулката. Върши работа.
Най-важното не се вживявай толкова. Може би проблемът ти е психически. Дори порно актьорите и актрисите специално съм ги гледал скоро по телевизора и те имат зачервявания около вагините си и анусите, виждал съм ги да имат и червени пъпчици и обриви. Все пак това е интимната област на тялото, кожата там е чувствителна. Това е "мръсно" и деликатно място. Не може винаги да се получи перфектно и гладко обезкосмяване от първият път. Ако трябва обръсни се примерно днес и пак след десетина дни. Не си създавай психични проблеми заради едно гладко обезкосмяване! Защото това може да се превърне в болестен фетишизъм. Аз съм момче и пробвах да се обезкосмя с крем от любопитство но се притеснявам за себе си дали е нормално да обезкосмявам и триъгълника и ануса? На мъжете ни е позволено да сме по-окосмени от жените. Сигурно педерасите и гейовете при мъжете са склонни към перфектно премахване на косми. Ако приятелят ти те обича и му е хубаво да прави секс с тебе не трябва много да се влияе от това до каква степен си обезкосмена. Важна е обичта и тръпката от секса. Чао и успех!

10.   Аз съм с по-тъмни и упорити косъмчета :) За това съм избрала посещение при козметик веднъж месечно. Десетина дни гладкост и мекота, после порастват, но бавно и нежни.
Бръсненето си е гадничко, не стига че трудно, ами и на втория ден боцка. Има си значение мекотата, защото и на мъжете лицата им се ожулват и изприщват при оралната любов.
Можеш да ги обръснеш първия път и като пораснат около 3-4мм да отидеш да ги дръпнат с кола. Първия път си боли доста, защото коренчетата са здрави. От там на сетне е съвсем поносимо, стига да не ги оставяш прекалено да порастват.

11.   И защо точно искаш да се обезкосмяваш? Холивудското порно наложи тази мода, а изобщо не е здравословно. Природата го е измислила по-добре. На мен по ме възбужда жена с косми, просто с интимна област, които е малко подържана, нищо повече.

Но най-много ме възбужда жена, която е чаровна и има нещо в главата. Обърни повече внимание на това. Но това и обезкосмяването май взаимно се изключват съм забелязал.

12.   Жена на 43
Никога не съм се обезкосмявала и мъжете ме харесваха и искаха така, с натурално окосмяване, нормално, не прекомерно!
От 3-4г забелязвам, че космите в интимната област оредяват и падат сами; сигурно е от възрастта...
Не съм предявявала претенции към мъжете - приемала съм ги натурално окосмени, възбуждащо е!
Не се ръководи от чуждото мнение!
Успех!