Споделена история от Секс и интимност

Искам да забременея
Здравейте, случайно попаднах на този сайт. Искам да ви питам нещо, което не ми е много ясно. От скоро започнах да водя полов живот. Искам да забременея, правим сескс с партньора ми, след като се изпразне вътре в мен част от спермата излиза навън, това нормално ли е?

Ако не е нормално имам ли изобщо шанс да забременея? Ще се радвам ако ми отговорите, чао.

Коментари

1-50 от 109

1.   Казваш, че от скоро водиш полов живот. На колко години си? Това ме навежда на мисълта, че си още малка! Аз също искам да забременея, но съм и сгодена. Иначе за въпроса ти за спермата, естествено, че е нормално да излиза. Купи си тест за овулация, защото когато си в овулация тогава можеш да забременееш. Иначе, не мисля, че има причина да се притесняваш.

2.   Това, че след акта изтича семенна течност, е съвсем нормално. Похвално е, че искаш да забременееш, но форумите не трябва да бъдат твоя основен полов съветник. Иди на гинеколог, и му задай всички въпроси, които те интересуват. Гинеколозите са специалисти и това им е работата, така, че без притеснение трябва да се обръщаш към тях, за всякакви такива неща, пък и е полезно и прегледи да се правят.

3.   Напълно нормално е да изтича спермата. Ами ще ти кажа няколко метода: Първо може да си купиш оволационен тест, ама няма смисъл само да даваш пари или да си мериш температурата от доло, ако всеки месец ти идва редевно с + - 1-2 дни значи имаш редовен цикъл и самичка можеш да си изчислиш оволацията. При това положение си в оволация на 14-тия ден от цикъла ти, тоест като ти свърши на 5-тия ден от края на цикъла ти започвате да правите всяка вечер секс и тъка до 9-10 ден би трябвало да забременееш, аз така и забременях самичка си изчислих. След като свърши лягаш и си вдигаш краката на стената подпираш ги на стената и стоиш така да речем 2-4 минутки. На втория месец от тези опити би трябвало да има резултат.

4.   Здравейте! Забременяването в днешно време си е цяла философия. Повечето хора днес са изложени на всекидневен стрес, преумора, изнервяне и т.н. Тези фактори имат особено значение за зачеването на жената. При някои хора става от "раз" както се казва, но при други е необходимо повече време. По въпроса за изтичането не спермата- напълно нормално е. Наистина можеш да си вдигнеш краката, но и това не е гаранция. Когато човек е в пълна хармония със себе си и с природата зачеването е възможно на 100% от първия път! Надявам се да съм била полезна :)

5.   Защо искаш да забременееш преди да сте се оженили? Решихте ли поне, че и двамата искате детето? Да не започнеш да ревеш после...

6.   Удряй коркова тапа след секса, за да не изтича и да е по сигурно забременяването..

7.   Използвай тампони след секс.

8.   Нормално е разбира се! Когато свърши в теб не бързай да ставаш. Легни и почакай малко. Макар че да забременееш зависи от много неща.

9.   Аз вече се отчайвам, на 22 години съм - едра разкошна възраст за забременяване, но от 9 месеца работим по въпроса и все не става. Като ми дойде цикъла и изпадам в нервна криза - рева, рева... толкова много го искам, че вече не знам какво да направя. Гинекологът ми каза, че всичко е наред с мен, нормално. Наистина не мога да си обясня защо вече толкова много време не идва нашето мечтано бебенце. Толкова се обичаме с мъжа ми, толкова много го искаме и двамата, че с всеки изминал месец болката става по-голяма. Кажете ми вече какво трябва да направя за да дойде бебчо?

10.   Здравейте на всички тук. Аз съм на 18г и също имам проблеми с цикъла от около 4 години. Изписаха ми контрацептиви "Диане 35", а преди това пиех Дуфастон. Около 1 г като ги пиех ми идваше редовно. А сега от 5 месеца няма и следа от цикъл. Бих ли могла да имам дете ако реша. Имам си сериозен приятел, с който много се обичаме и след време бих искала детенце.... ако някой знае нека пише. Благодаря предварително на всички!

11.   Здравийте на всички аз също се притеснявам, от 7 месеца се опитвам да забременея но все не се получава. Прочетох плана за забременяване във форума но едва ли е надежден. Какво да правя когато притеснението е огромно.

12.   Здравейте и аз от скоро правя опити да забременея и с бъдещия татко опитваме от 2 месеца. Вече трети месец чакам с нетърпение. Ходих на преглед, лекарят ми направи преглед и уж съм здрава, но защо не става и аз не знам. При мен също след полов акт изтича част от спермата и се безпокоя. Решихме този месец да опитаме с ову тест след като опитахме и с фоликуметрия и пак ми дойде сего опитвам и това. Преди години за една година ми спря цикълът поради отслабване. Сега имам редовен цикъл но се страхувам да ми няма нещо. Дайте ми съвет.

Ина

13.   Здравейте всички, които като мен се надявате вече повече от няколко месеца. И при мен изтича но моята лекарка ми каза да не се притеснявам по голямата част оставала вътре, и ми каза че ако искам да забременея трябва половите контакти да са по чести по време на овулация, и аз пробвах с ову тест но не стана, ходих на лекар здрава сам и пак не стана, от 8 месеца правим опити но няма резултат за сега, но няма да СЕ ОТКАЖА И вие не го правете. Стискам палци на всички, знам какво е да чакаш. Успех

14.   Интересно е, че при мен се появи Цистит от момента, в който започнахме да си правим бебчето. Какво ще кажете? Има ли според вас някаква връзка м/у заболяването и правенето на бебе?

15.   Мисля, че всеки здравословен проблем не е пречка, но циститът не мисля, че е проблем. Аз имам анемия доста напреднала и се притеснявах, че затова не идва бебето дали???

16.   ПОЖЕЛАВАМ ОТ СЪРЦЕ ПРЕКРАСНИ БЕБЧЕТА НА ВСИЧКИ БЪДЕЩИ МАМИ, КОИТО КУПНЕЯТ ДА СИ ГИ ГУШНАТ!

17.   Здравейте, аз съм на 20 години и искам бебе, със съпругът ми бяхме гаджета 5 години и се уженихме септември месец 2008 година и от тогава опитваме но не става всички казват че е заради пазенето тези 5 год, и не знам какво да правя, изписаха ми фолиева киселина и билки от 2 месеца, но всеки месец ми закъснява и ми идва, толкова го искаме това бебе че ще се побьркам ще видим този месец, УСПЕХ НА ВСИЧКИ!

18.   Здравейте, и аз много искам бебче, и ние опитване с партньора ми, но имаме много малка възможност да правим редовно секс, макар че сме денонощно заедно, не е удобно ... от време на време успяваме да се измъкнем на някъде и все не става минава повече от година, пробвала съм почти всичко, от изчетеното по форуми и къде ли не :/
Иначе и при мен изтича сперма, и смятам че е напълно нормално.. от почти година не пия хапчета пазя се от настинки, само цигарите не съм отказала още ... и диета не смея да захвана, защото уж и това пречи... :( малко съм обезверена вече ;(

19.   Здравейте не губете надежда никога, вярвайте всеки ден и бебето ще се появи точно когато не очаквате. Аз също все още нямам дете но знам че един ден и това ще стане със малко тарпение и спокоиствие защото то много важи за нас бадещите майки. Нека по скоро на всички ни да се сбъдне тая красива мечта. Господ да ни помага на всички.

20.   Тези думи са прекрасни и истинни! И аз се моля на Господ да ми дава здраве и на всички бъдещи майки да се сдобием с нашите рожби. Господ да е с нас и да ние да вървим с него. Той ще ни благослови вярвам го !!!!!

21.   здр. на всички ние с мъжът ми правим опити за бебе 6 месеца и засега нищо. Вече нямам търпение толкова много го искаме и двамата. Дори съм се изнервила доста което едва ли е добре, но това чакане е гадно. Дано в най-скоро време има резултат. Ще бъдем най-щастливите на света. УСПЕХ НА ВСИЧКИ !

22.   Не се отчайваите момичета на всички ви е много рано.

23.   Здравейте! Преди 10 дена правихме секс без презерватив с моята приятелка и накрая стана малко издънка и не съм сигурен колко стм сгафил положението. Някой може ли да ми каже (ако може в проценти) какъв е шанса тя да е забременяла и как мога да разбера дали е бременна или не. Тя отказва да си направи тест за бременност и ми казва че няма проблем, но въпреки това съм на нокти през последните дни. Дали ако използва хапче против забременяване ще подейства след толкова време? Благодаря предварително за помощта !!!

24.   Здравейте и аз от 6 месеца опитвам с моя и мисля че това с оволацията ще подеиства мирси за този съвет- Напълно нормално е да изтича спермата. Ами ще ти кажа няколко метода:

Първо може да си купиш оволационен тест, ама няма смисъл само да даваш пари или да си мериш температурата от доло, ако всеки месец ти идва редевно с + - 1-2 дни значи имаш редовен цикъл и самичка можеш да си изчислиш оволацията. При това положение си в оволация на 14-тия ден от цикъла ти, тоест като ти свърши на 5-тия ден от края на цикъла ти започвате да правите всяка вечер секс и тъка до 9-10 ден би трябвало да забременееш, аз така и забременях самичка си изчислих. След като свърши лягаш и си вдигаш краката на стената подпираш ги на стената и стоиш така да речем 2-4 минутки. На втория месец от тези опити би трябвало да има резултат.--------ЩЕ ОПИТАМ КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ!!!!!!!!!!!

25.   Яденето на сладолед и пиенето на пълномаслено мляко помага на жените да заченат, показва ново американско проучване, цитирано от Tialoto.bg.

Учените са установили, че жените, които пият само обезмаслено мляко, забременяват по-трудно. Пълномаслените храни подпомагат овулацията и така нараства шанса за забременяване, обясняват специалистите.

„Всички двойки, които искат да си направят бебе, трябва да променят малко начина си на хранене, за да увеличат шанса за забременяване", разяснява д-р Хорхе Чаваро от Бостънския университет.

„Бъдещите родители трябва да наблегнат на зеленчуците, пълномаслените храни и месото. За жените е особено важно да не изключват хляба, лещата и стафидите - храни, които съдържат фолиева киселина, която е от изключителна важност за здравето на бъдещото бебе", казва той.

Често, проблемите със зачеването са свързани със стреса и неправилното хранене, както и с хормонален дисбаланс или пък прекалено много упражнения. Лекарите припомнят още, че зачеването на дете не е така лесна задача и трябват сериозни и редовни усилия, за да се случи чудото на живота.

„Повечето двойки смятат, че щом след три опита не е станало нищо, значи има проблеми, което не е вярно. Към лекар трябва да се обърнат двойките, които след година редовни опити за зачеване все още нямат бебе", завършва лекарят.

26.   Момичета, аз съм на 29 години, пробвам от 5 години да имам дете и не съм се отказала.Преди 6 години направих спонтанен аборт, от тогава не мога да забременея.Напълно нормално е да истича сперма, но знайте, че човечетата си знаят работата.Искам само да ви кажа че овулацията е строго индивидуална при всяка жена.Това е точно така.Методът с тестовете според мен е най ефикасен.Успех бъдещи майки, не се отказвайте, опитвайте, опитвайте и опитвайте, накрая ще стане убедена съм в това!

27.   Според моя съпруг не трябвало да изтича, и аз се безпокоя дали заради това не става бебче от 7 месеца насам. Като стана и то изтича като вода от мен моля кажете ми защо изтича.

28.   Можеш да кажеш на твоят съпруг че това е съвсем нормално.Когато спермата влезе в теб влагалището има бактериална среда която убива част от нея, но не всичката, другата част отива в матката и от там по тръбите.Спокойно напълно нормално е! Можеш да полежиш малко след акта, не ставай веднага. И друго мога да споделя с теб, забременяване може да стане само по време на овулация.

29.   Благодаря за съвета, знам и следим овулацията, но не мога да знам със сигурност дали я нацелваме. Опитвала съм с тест, но не е станало. Лежа си да понякога така си заспивам и чак на сутринта ставам. Аз и с лекар съм се консутирала за изтичането, но нещо се чудя защо не става и си чакам спокойно скоро и аз да забременея. Нетърпението ми е голямо, но явно ще се наложи да не мисля повече за това и то ще си стане само.

30.   Много правилно си се ориентирала, спокойствието е много важно, важно е и да вярваш.Ще стане сигурна съм.Успех миличка и да се похвалиш.

31.   Здравеите и от мен и аз се опитвам с моя мъж около 6 месеца и все не става и не става не знам какво да правя малко сам се от4аяла но 6те правим опити за да полу4им желаното бебенце желая успех на вси4ки баде6ти мами

32.   Имам чувството, че много хора се раждат напълно малоумни.Къде да отиде тази сперма? Да стои някъде вътре и да не мърда. От където влиза от там излиза.Не трябва много ителигетност да се досетиш.От неистово желание да имаш дете жените оглупяват съвсем, пък и мъжете.Не на всеки му е писано да има деца. Да нямаш даца си има доста предимства. Психаката на човек е такава , че все да иска това дето го няма.Ако нямаш дете - искам, до полуда и вампирясваш нищо друго не забелязваш..а живота си тече и е доста предизвикатлен и интересен. Ако нямаш кола - дай кола- ако нямаш...дай..дай..

Жени, може да се чувствате пълноценни и щастливи и без да имате деца.Даже тогава жената става по креативна.Развива се..търси нови поприща, изживявания, хобита...а иначе имам наблюдения че живота им става пълен кошмар - първо паника и ужас че нямаш дете, после като проимаш - чисти, глади, готви и други забавни неща от този род- след това същите тези жени немогат да живеят нормално защото с всяко вдишване и минута виждат опасности застрашаващи скъпоценното поколение, започватат да говорят само за това какво е яло, пикало ...след време..не казват..влюбих се..а само разказват..дето се влюби, дето това , дето онова а вие къде сте - страничен наблюдател на живота на децата си..

Всъщност знам къде сте, гледате латино сериалите със страстите на другите.Повечето сигурно много ще ми се ядосате и ще напишете глупости по мой адрес.Но ако си мислите, че другите ви помагат повече с лигави думички и се успоковяте че има и други които не могат да забременеят е доста тъпо.Разбира се ,че има в този огромен интересен свят всичко има.Само не изпростявайте и повече достойнство и себеуважение..не стойте с главата на долу за да забременеете и през това време да ритате с крачета...като обърната бобулечка..ако ви е писано просто ще се случи и без тези глупости...Все пак се надявам да съм ви помогнала както съм ви накарла да си размърдате мозъците.Не съм толкова лоша.

33.   Знаете ли, това са просто въпроси, и не всеки е компетентен като лекар. Да не говорим, че само жена , която иска дете, а не може да има, може да разбере какво е усещането.

Относн полудяването, само изпитал тази мъка може да коментира. Затова тези форуми са безсмислени и объркващи, докарващи до депресии и умопомрачение. Но понякога ако срещнеш във форума човек с твоите болежки, ти става по-леко. Какво мислите??

34.   N32, латиносериалите по-принцип се гледат от по-възрастни хора. Възрастните не раждат. Младите са по кафетата и градинките с децата. Махни се от нета и ще видиш, че действителността е малко по-различна :o} А това за пълноценните жени без деца можеш да го разправяш на старата ми шапка!

35.   Не ! Можеш да си щастлив без кола, без дом, без работа, НО не и без дете!!! Няма по-голямо проклятие от това да не продължи рода ти и това е!
Успех на всички млади семейства! БОГ ДА ВИ ПАЗИ

36.   Момиче, или жена, не знам, но май не си жена. Ти тази, която говориш за лигавост и малоумност. Ти изобщо знаеш ли, какво е креативност, като пишеш простотии и ако не ти са ясни тези думи, не ги използвай, виж какво означават в речника. Ти нямаш деца, аз съм убедена, а искаш да имаш и в това съм убедена. Това те прави зла и ако си изграждаш някакви бариери и си търсиш оправдания и си вдигаш стени между себе си и останалия свят което те води до по голямо самочувствие, това си е твоя работа, не ти е мястото в този форум.

По въпроса за изпростяването и достойнството, имай го, пожелавам ти го, уважавай се и не нападай и не подценявай болките на другите.И имай впредвид това, че е най добре, АКО НЕ МОЖЕШ ДА ПОМОГНЕШ, ДА НЕ ВРЕДИШ. Съвет от мен не са ти понятни, сложните изречения, не ги използвай, че ставаш смешна.Приятен живот ти пожелавам!

37.   Здравейте! Преди 10 дена правихме секс без презерватив с моята приятелка и накрая стана малко издънка и не съм сигурен колко стм сгафил положението. Някой може ли да ми каже (ако може в проценти) какъв е шанса тя да е забременяла и как мога да разбера дали е бременна или не. Тя отказва да си направи тест за бременност и ми казва че няма проблем, но въпреки това съм на нокти през последните дни. Дали ако използва хапче против забременяване ще подейства след толкова време? Благодаря предварително за помощта !!!

РАЗЛИЧНО ЕПРИ НЯКОИ Е НА 100% НО КАКТО ВИЖДАШ В ТОЗИ ФОРУМ НА ПОВЕЧЕТО НЕ СЕ ПОЛУЧАВА ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ НО АКО НЕЖЕЛАЕТЕ ДА ИМАТЕ БЕБЧЕ ИМА РЕШЕНИЯ НО ПАРВО ТРЯБВА ДА ПРОВЕРИТЕ ПО ОДРАНШЧКО ЗАЩОТО АКО Е В 3 4 МЕСЕЦ ЩТЕ Е МАЛКО ТРУДНО УСПЕХ

38.   Здравеите аз също имам такъв проблем искаме толкова много това бебче пробвахме 2 месеца но без резултат в момента пия лекарстэа за легулиране на цикала с слет тях противозачатачни но лекаря ми казаче тези хапчета непречат за забременяване и слет 3 месеца може да пробваме отново иска ако някои знае да ми каже дали това е нормално с тези харчета слет това да забременея много се ппритеснявям въпреки че доктора каза че нямя откакво и че всичко е нормално БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

39.   Здравейте, на 19 съм.Може да ви прозвучи малко тъпо,но кога да разбера,че съм в овулация и не съм запозната с този термин какво означава..искам да си направя бебенце,но не знам в кой период да правя секс и кога ще е най-надежно да забременея.Ще съм ви благодарна ако ми отговорите ?

40.   Към №39 Сигурна ли си, че си готова за бебенце на 19г? Ами прочети в нета. Има достатъчно инфо за това как се правят бебета.

41.   Абе всички май сте полудели, бееееее

42.   Здравейте на вси4ки аз съм омъжена от 2 години но още си нямаме бебенце а пък и двамата с мажа ми много го искаме правих си тест за овулация но не стана направихме си и двамата иследвания и ни няма нищо но не става кажете нещо с което да ми помогнете предварително ви благодаря

45.   Aз мися, че нетрябва да се претиснявате на които когато му е писано, спрете да мислите за това и ще стане да знам трудно е , но не и невузможно човек трябва да вярва тогава ще се случи

46.   Здравейте аз съм омъжена от две години пробвах вси4ко тест за овулация ходихме на лекар с мъжа ми и на двама ни няма нищо но може би според мен колкото повече мислиш за него то не става.Надявам се всички скоро да се похвалим че ще имаме бебенца и вси4ко е наред дидка

48.   Здравейте,мили момичета и бъдещи майки.Обръщам се към всички онези които споделят,че след много опити не могат да се сдобият с мъниче.За съжаление все по-чест факт във световен мащаб е репродуктивна неспособност при мъжете.Затова не се самообвинявайте и не търсете чудодейни лекове,а просто заведете половинката си на лекар.В 90% от подобни случаи се оказва ,че именно при тях е проблема.Ако и двамата сте в отлично физическо и здравословно състояние просто оставете природата да си свърши своето.

Не бива да пришпорвате нещата.Така само влошавате положението ,като прехвърляте страховете си и на любимите хора.Не го мислете толкова много,разбирам желанието да се сдобиете с нещо толкова хубаво,но просто пробвайте пак и след неуспешен опит просто се усмихнете и помолете за дубъл вместо да изпадате в изсерични страхове!Горе главата и успех!Не губете надежда,а при съмнения и страхове се обръщайте към компетентните лекари,а не се доверявайте на бабини деветини:)И знайте ,децата се създават с много любов!Важното е да я съхраните до края!

49.   Kажеше ми как да забременея от 1 година пробвам и нищо не става

50.   Kъм номер 49-иди на гинеколог, но при всички случаи трябва и партнйорат ти да си изследва семето.

51.   Може да не си улучила момента, а може да се наложи и инвитро. Наистина, отиди на гинеколог, той ще ти даде правилен съвет, ние тук можем само да гадаем.... Ако си малка, може още да не си полово зряла, ако си прекалено възрастна и от това може да е, но ако си между 23-24 ---- 28 няма проблем

52.   Tая история ми е до болка позната знаете ли мили хора вие живеете със болката, а идва ли му на някой на ум че любовта се доказва когато има любов тогава идва и бебето какво им косва на мъжете ви да ви доказват всеки ден и час че вие сте една и единствена за тях не се обвинявайте аз чаках 15 години и сега когато имам прекрасна дъщеря на 5 години баща и избяга чудя се как ще се гледаме със моето божие създание

53.   Xах, ние 3 години ходехме по мъките, докато забременея. Сега очаквам първата си рожба, а цялото това "чакане", се е дължало на лекарско невежие. Сеаг всичко ми е наред, но бях на ръба на тоталния срив преди да забременея. ХОДЕТЕ НА ЛЕКАР И ТЪРСЕТЕ ВИНАГИ ПОВЕЧЕ ОТ ЕДНО МНЕНИЕ! ПОВЕЧЕТО ЛЕКАРИ ДНЕС СА ТЪРГОВЦИ..ЧОВЕЦИТЕ МЕДИЦИ, ЗА СЪЖАЛЕНИЕ, СА МАЛКО.
Успех на всички, очакващи двете чертички!

1-50 от 109