Споделена история от Секс и интимност

Трудности заради травма от детството
Знам, че няма перфектни хора, няма и перфектни родители, не обвинявам никого, но има някои неща, които са ми се набили в главата от детството и ми е кофти като си ги спомням, като едно от тях влияе на живота ми като голяма.

Никога не съм имала детска стая, нашите ме слагаха да спя на дивана, а когато бях на 8 години спях в една стая с тях. Слагаха една сушилка с дрехи между тяхното легло и мен и имаха интимни контакти, мислейки си, че спя. Бях още малка и заплаках. Въпреки това всичко се повтаряше и редовно правеха такива неща пред мен, а аз не спирах да плача, татко се изнервяше, а когато бяха интимни майка винаги беше доста отдръпната от мен и ме отбягваше. От тогава ми се преобръща корема на тази тема и ми е трудно да бъда с момче. Вече съм на 19 години и когато се стигне до там си спомням и нямам желание, всичко се убива.

Друг спомен е как се карат и татко блъска и троши.

Преди няколко дни ми казаха, че смятат че са добри родители и са отгледали качествен човек.

Не знам дали да отида психолог за този проблем. Как става това, откъде мога да намеря такъв и дали той ще ми помогне?

Коментари

1.   Може би един психолог би ти помогнал много, само да не е Ани Владимирова, защото тя е пример как един психолог не трябва да подхожда към хората.

2.   Според мен ще е най-разумно да бягаш от родителите си. Как може да правиш секс в леглото, на което е и детето ти? Ти си се отгледала като качествен човек, не те, не знам как може хората да лишават детето си от такава свобода, да спи на дивана... Да крещиш, да тропаш, блъскаш пред детето си.. Отиди на психолог или просто търси момче, на което смяташ, че си готова да кажеш и да споделяш всичко, но не всички момчета са добри и подобни, запомни го.

kompleksar

3.   Задължително отиди на психолог. Това си е чиста психическа травма и трябва да се лекува иначе, ще се чувстваш така през целия си живот! Успех.

>М31г.<

4.   Отиди и поговори. Много помага да подредиш картината на живота си. Така аз обвинявайки за всичко мащехата ми, осъзнах че най-малко е била вината нейна. Вината е на баща ми, че не само позволи, но и пригласяше. И така докато идеализирах баща си, днес вече го виждам в друга светлина. А сексът е нещо прекрасно, опитай се да намериш ново разбиране и поглед на сексът от позицията на голям човек. Помисли си сега, ако ти правиш секс и едно дете е на съседното легло. Напиши в търсачката и прочети други как се справят с този проблем. И не очаквай да признаят, че са били лоши. Просто тръгни по пътя си. Скъсай веригите на миналото и ограничи контактите до нормални дистанцирани отношения. Всичко което на мен ми се е случило ми се отрази на целият живот. Страх, болка това е слабата ми страна, но този опит ми помогна да се справям в много тежки моменти, въпреки страха и болката от детството ми.

5.   Няма ка - заминавай веднага! Психолозите/Психиатрите/терапевтите са за това.
На детската психика и вреди почти всичко, защото идеята и е да научава на максимум.

Просто им сподели това (на родителите си). Не очаквай мед и любов след това. Ако ислаш да им покажеш как си се/се чувстваш, това е начина

И аз имам спомени как съм хващал нашите, но никога не е било до мен, и те разбирам как тегне (а моето сравнено с твоето е на практика нищо! )
Веднага да ходиш при специалист - те са затова. (съвет - ако не ти допадне "специалиста" - веднага го сменяш)

6.   Мисля че психолог ще те обърка допълнително. Най-добрият психолог за теб ще е да намериш момче, на което може да вярваш и да му споделиш. Ако се опита да те разбере и ти помогне- щеси решиш проблема за винаги. Има една бариера, стена, която си изградила около идеята за интимни отношения и толкоз. Събориш ли я - никога вече няма да имаш проблем.

Дано ти се получат нещата... и ако все пак искаш - пробвай и с психолог :)
Късмет!

7.   Психолога е само да се преструва, че те изслушва, а в най-добрият случай, ще те слуша наистина...и до там.
ПсихоТЕРАПЕВТА е който ще ти предложи именно терапия, а не само изслушване.
А психиатъра е за лечение на психиатрични болести, ти нямаш такива.
Потърси психотерапевт.

8.   Не че искам да омаловажавам това, което са правили родителите ти, но само да напомня на драгите читатели, че нормата е била такава в продължение на хилядолетия... Родителите са правели каквото са правели в същата стая, в която са спали и децата им, просто защото не е имало други стаи подходящи за живеене (били са или мазе или за животни).

9.   Не всички мъже блъскат и трошат, не всички мъже се ядосват на децата си, когато те са заплакали и грешката е била на родителя. Нормално е родителите ти да правят секс, но в никакъв случай, когато ти си будна, в стаята си и плачеш. Потърси психотерапевт, психолог или какъвто специалист прецениш, че ще ти бъде от полза. Вече си млада жена, ще имаш сексуални нужди и контакти и е хубаво да не си обремена с подобни тревоги. Важно е и когато си намериш приятел, той да е всеотдаен, мил и да не го разиграва плейбой, Дон Жуан и животно в леглото, имаш нужда от разбиране, подкрепа и време. Всичко ще се оправи, опитай се да не си негативна. Погрижи се за себе си, може да си наистина качествен човек и родителите ти да са били идеални в други отношения, но за това определено са направили грешка, която трябва да поправиш и да имаш пълноценен живот.

10.   Хората те съветват да отидеш на психолог, но аз от опит ти казвам, че по-скоро ти трябва да го превъзмогнеш. Да анализираш до безкрайност и да ги обвиняваш за травмата не е решение обаче. Вместо да се фокусираш върху секса на родителите, се ориентирай към връстниците си. Лошото в случая е, че на вашето поколение като цяло му липсват социални умения, вие за съжаление не можете да общувате по между си и се вманиачавате в общуването с родителите си.
Аз имам проблем с доведената си дъщеря, която се съблича гола пред баща си и настоява той да и гледа гърдите, настоява да спи при него на спалнята а аз да съм спяла в детската, понеже тези неща не и се позволяват, започват безкрайни ревове и тръшкане, а е на 10 г.
Става през нощта и ни наблюдава да не би да правим нещо, гледа порно с насилие и се самозадоволява. Прави опити да го целува и да му сяда в скута, което също и е забранено.
Заведохме я на психолог, който просто и направи поредица от тестове и въз основа на тях ни обясни, че понеже е една идея над децата, изоставащи с развитието си, като компенсаторен механизъм се включвала свръхсексуалност.
Това е заключението на психолога, но решение няма. Нито дори насока, какво трябва да се направи в такава ситуация.
Единственото положително е че идва само за 4 дни в месеца и пряко сили я изтърпяваме и двамата.
Според мен трябва да решиш проблема сама или с помощта на някой близък, но не от семейството си, човек.

11.   Хората те съветват да отидеш на психолог, но аз от опит ти казвам, че по-скоро ти трябва да го превъзмогнеш. Да анализираш до безкрайност и да ги обвиняваш за травмата не е решение обаче. Вместо да се фокусираш върху секса на родителите, се ориентирай към връстниците си. Лошото в случая е, че на вашето поколение като цяло му липсват социални умения, вие за съжаление не можете да общувате по между си и се вманиачавате в общуването с родителите си.
Аз имам проблем с доведената си дъщеря, която се съблича гола пред баща си и настоява той да и гледа гърдите, настоява да спи при него на спалнята а аз да съм спяла в детската, понеже тези неща не и се позволяват, започват безкрайни ревове и тръшкане, а е на 10 г.
Става през нощта и ни наблюдава да не би да правим нещо, гледа порно с насилие и се самозадоволява. Прави опити да го целува и да му сяда в скута, което също и е забранено.
Заведохме я на психолог, който просто и направи поредица от тестове и въз основа на тях ни обясни, че понеже е една идея над децата, изоставащи с развитието си, като компенсаторен механизъм се включвала свръхсексуалност.
Това е заключението на психолога, но решение няма. Нито дори насока, какво трябва да се направи в такава ситуация.
Единственото положително е че идва само за 4 дни в месеца и пряко сили я изтърпяваме и двамата.
Според мен трябва да решиш проблема сама или с помощта на някой близък, но не от семейството си, човек.