Споделена история от Секс и интимност

Фригидна или просто психологически проблем?
Здравейте! Момиче на 18 години съм. От 4 месеца водя полов живот и имам притеснения, че съм фригидна или имам психологически проблем.
Имам желание за секс, никога не отказвам на приятеля си, обичам да му правя всичко, но дойде ли момента, в който аз съм тази, която ще получава ласки не се чувствам много комфортно, притеснявам се (аз и по принцип съм много срамежлива и не се харесвам, нямам самочувствие). Когато ме лиже не усещам онова велико чувство, за което всички твърдят( а и самата аз някакси съм изпитвала възбуда още много преди да бъда "отворена" и дори в по-ранни години съм усещала "туптене" и съм имала мокри сънища и т. н. ), но реално усещам само едно гъделичкане и просто го моля да продължим напред със секса. Харесва ми, усещам го(не му е малък), но идва един момент, в който не чувствам нищо нито възбуда, нито нищо. И знам, че проблема е в мен. Обичам да гледам порно, но никога не съм мастурбирала. Не знам какво да си мисля. На психолог или гинеколог да отида? Някакви хапчета да пия или? Благодаря ви.

Коментари

2.   Нормална си, просто си прекалено млада и неопитна и още не си се развила напълно сексуално. Аз започнах да усещам наистина удоволствие след 25, а водя полов живот от 19 годишна.

3.   Първите четири месеца, в които водих полов живот след първият ми път си бяха някак сухи. Харесваше ми, исках да бъда интимна с приятеля ми и не му отказвах, правихме различни неща, но го нямаше онова усещане, за което всички говорят. След още малко време сексът стана по-хубав. Вече почти две години по-късно (със същия човек), сексът е невероятен и нямам никакви подобни проблеми. Фригидността е липса на сексуално желание и възбуда, дори при стимулиране. Това знам като определение, чела съм го преди време. По описание не разбирам да нямаш възбуда. Ти си имаш желание, доколкото разбирам оралната любов не ти харесва и си имаш някакъв срам. Познавам поне 2-3 момичета, които не са фенове на лизането, не се чувстват комфортно и не искат изобщо да се стига до там. Ще съм честна и ще си кажа, че в началото и на мен не ми допадаше, не можех да се отпусна при идеята, че някой е там долу, толкова близо с всичките си осезания насочени към мен. Пък и приятеля ми беше правил орална любов 2-3 пъти преди да го направи с мен, самият той не се чувстваше уверен. Бях чела навремето, че в началото на сексуалния си живот е нормално жената да не изпитва такава наслада, каквато ще има след време. Приех го на доверие, спрях да мисля над тази тема и единствено се концентрирах върху това да съм спокойна по време на секс и единствено да чувствам случващото се, без да мисля, без да гледам, без да съм някъде другаде освен там на момента на действие. Ако си притеснена, отиди на гинеколог или на сексолог, поговори с тях за проблема, но аз лично не мисля, че е нещо сериозно, по-скоро го виждам като някакво психическо напрежение от твоя страна. Поне при мен така се оказа, беше ми малко трудно да свикна с идеята, че някой е толкова близо до мен и ме вижда, чува, усеща. Всичко ще се оправи, само не се впрягай прекалено много на тази тема.

4.   Нищо ти няма и никакви доктори не ти трябват - най-добрият доктор е приятелят ти и най-вече самата ти. Правиш грешка, че не мастурбираш, мастурбирането ще ти помогне да опознаеш тялото си и после на практика да насочиш партньора си към местата където ти е най-приятно. Когато си насаме със себе си най-добре ще се отпуснеш, срамежливостта ти няма да играе роля, а само чувството ти за удоволствие. Не се притеснявай и за оралната любов, не вярвам приятелят ти да държи много на това той да е долу, аз например не държа, но го правя защото искам да отвърна на партньорката си когато тя ми е дотавила това удоволствие. Подбери си хубаво порно и започнете да го гледате заедно с приятеля си, сигурен съм, че няма да го догледате.