Споделена история от Секс и интимност

Промяна
Здр. пиша тук защото просто не знам вече какво да правя и как да постъпя, чувствам се адски подтисната понякога. Ж на 24год. съм и от 5 месеца живея заедно с приятеля си той е на 31год. в последно време се караме почти постоянно къде за нещо дребно, за пари за какво ли не сърди ми се че много пуша, според него съм се обличала като лека жена а в самото начало на връзката ни точно облеклото ми и начина на държание го привлякоха и му направиха впечатление. А аз си мисля че всичко това не е така, не харча много, пуша по една кутия най много по кутия и половина цигари на ден облеклото ми е като за момиче на моите години, харесва ми да съм с клинчета тесни дънки и такъв вид облекло. Всичко това го дразни и в последствие се държи гадно и прави всичко възможно и на мен да ми е гадно

Коментари

1.   За пушенето е прав. Ако той не пуши, едва ли му е приятно да целува пепелник. Време е да помислиш за своето здраве и за здравето на хората около теб, които са пасивни пушачи.

2.   Нека, ти е гадно хаха съчувствуие ли към Българи да бе, да бейби ходи в, абв, чат и чат инфо това, сме някой бг злобни самотни боклуци там сте такива умрете бе бг боклуци би акт пас и Курви успяли няма, егойсти нагаждачи използвачи да умирате бе изброените

3.   Говоря малко на изуст, понеже съм самотник и не съм имал приятелка от 4 години, но кутия цигари на ден??? И аз съм на 24, и това би ме подразнило. Дрехите също. Явно човека, вече е започнал да държи на патриахалното и много добре знае, че както кой те е обикнал заради тях, така и друг ще те обикне поради дрехите. Вероятно осъзнава и възрастовата разлика и се опасява да не го оставиш заради някой наш връстник.

4.   Кутия, кутия и половина на ден. Явно не преценяваш нещата адекватно. За другите проблеми нама да кажа нищо, но с толкова цигари не се заблуждавай, как един кой си пуши и нищо му няма. Ти си едва на 24, на 40 цигарите ще са си оставили своя отпечатък. Моя приятелка с рак, спря да пуши и само след няколко дни независимо от диагнозата видях, как ръцете и лицето и се изчистиха и добиха естествен цвят.

5.   Аз пък много обичам широки блузи с паднали рамене, нося сутиен и бюстие/боди отдолу, за да знам, че нищо няма да се покаже, не се навеждам наляво и надясно, обикновено комбинирам този тип блузи с тесни дънки. Не оставям блузата да се качи на раменете ми и да падне отпред като деколте. Приятеля ми заяви, че това си е дълбоко деколте. Познай дали спрях да си нося блузите? И ние живеем заедно от скоро, но при нас за момента са отседнали и други хора, първата седмица беше забавно, после започнахме да се заяждаме за дребни навици. Предполагам, че е нормално да отнеме повече време да свикнеш с някого. Седнахме, поговорихме, изхвърлих някои дрехи, които той не харесваше и се съгласих с причините му, но оставих и много други. Излизам с клин само, ако ще спортувам. Бих те посъветвала да направиш същото, защото това наистина са много безсмислени скандали и е по-важно да се разбирате, отколкото да излезеш с дрехи, които го правят несигурен и леко агресивен. Не ти казвам съвсем да си промениш стила и да ходиш облечена като много по-възрастна жена, но постигнете някакъв компромис. Аз на твое място бих намалила цигарите, казвам го като пушач, сега съм ги намалила на половин кутия, мисля да ги спирам, самата миризма започва да дразни и мен, така че разбирам когато някой недоволства за тези неща, пуша на терасата, проветрявам често. Никой не е длъжен да се съобразява с пушачите. Приятелят ми е пушач, но ако не беше, просто нямаше да му се навирам след като съм пушила. Споровете ви отностно пари са съвсем друга тема, аз обикновено не харча повече от 5-10 лв на ден. Имай предвид, че обвинението му може да е именно заради цигарите, защото кутия и половина на ден са едно 10лв, а отделно харчиш за обяд. При нас е наопаки, аз обявих, че той пръска много пари за глупости, спря да ми пука в момента, в който се разбрахме да заделяме някаква сума месечно и да не я пипаме, заделяме за сметки и наем, останалото са вид джобни, които делим. Пазаруваме заедно, обсъждаме на място в магазина какво ни трябва и всяко излишно нещо е компромис от едната страна. Честно казано, след третия месец съвсем спря да ми пука за дреболиите, които ме дразниха. Ако се занимава с нещо, отивам в другата стая и правя това, което на мен ми се прави. Не сме вързани един за друг, след работа обикновено пием по едно кафе с колеги и вечерта решаваме дали ще излизаме, или ще мързелуваме. В един момент установих, че спорим най-често, когато и примерно и на двамата ни трябва компютър или телевизор едновременно, когато единият иска да слуша една музика, а другият друга- не, че е глобален проблем, явно просто сме си свикнали да сме сами и да е на нашето, а сега няма как. Ползваме слушалки, редуваме се за телевизор и компютър, не закачаме другия, когато е концентриран върху нещо. Скандалите намаляха рязко, когато спряхме да се държим все едно другия ни е длъжен с нещо само и единствено защото делим стая. Няма как да се избегне гадния период в съвместното съжителство, приеми, че е почти задължително да се карате заради едно прясно мляко или за дистанционно, просто са нужни малко усилия и от двете страни. Все пак, взели сте такова важно решение, сега е момента да издържите на порива да се откажете и да намерите златната среда. Имах приятелка, която живя 4 месеца с нейния човек и накрая се разделиха, причината беше скандал, след като той я събудил от сън специално, за да ѝ се скара, че някакъв нейн колега ѝ пише по работа в 1 часа сутринта. Абсолютни глупости, не се ядосвай много, гледай да ти пука по-малко и се опитайте да правите компромиси заедно. Вероятно, ако поработите малко всичко между вас ще се изглади за няколко месеца. След време дори тези истории за споровете ви ще са ви забавни.

8.   За облеклото да си гледа работата той, такава те е харесал, пък сега ще те променя, да не би друг да те "лапне". Комплексарска им работа, младо момиче иска, младо момиче в лелка ще превръща буахахах.
За цигарите обаче наистина пушиш много. Аз съм пушачка също, но кутия и половина на ден е страшно много. Опитай поне да ги намалиш, заради себе си.

9.   Това не е нормално, аз пуша от 12 години, жена на 33 съм. Пуша не повече от 2, макс 4 цигари на ден, ти тука ми говориш КУТИЯ, КУТИЯ И ПОЛОВИНА на ден??? 1 - вредиш сериозно на организма си, но предполагам това са ти го мляли на главата много време, няма да ти изнасям лекции - знаеш си, 2 - има голям шанс детето ти да има проблеми, макар и не сериозни отначало, 3 - ако мъжът ти не пуши, не му е приятно да целува пепелник - както каза номер 1. Не смятам че на него дори и да пуши му е приятно да гледа ак ежедневно се тровиш, все едно на него да му е приятно да пие - да пие вместо 2 бири 15 бири и да се прибира пиян, ти гледаш как си вреди, гадно ти е и може би ще си му ядосана че се прибира пият като галош. Застани на негово място от всички позиции, помисли и намали цигарите рязко, моля те!

11.   Не разбирам, какво точно питаш?

12.   Ако въпросът ти е дали да останеш с този човек аз ще ти задам други въпроси, а намирайки отговорите им ти сама ще прецениш какво да правиш.
Приятелят ти не знаеше ли, че ти пушиш още като се запознавахте?
Приятелят ти не знаеше ли как ти се обличаш още от самото начало?
Ти успяваш ли да покриеш собствените си разходи, били те малки или големи?
Понеже съм доста по-голям ще ти споделя и малко личен опит - най-гадните скандали са за пари. Още от началото на брака моите доходи бяха 3 пъти по-големи от тези на съпругата ми, но тя държеше да разпределя парите на семейството, респективно парите все не достигаха, респективно всеки месец 3-4-5 дена преди заплата имаше скандал за пари - точно скандалите за пари изядоха брака ни. Никога не съм имал претенции как се облича съпругата ми, напротив, винаги съм я подтиквал да се облича секси - голям кеф е да виждаш, че мацката до теб привлича мъжките погледи. Правил съм и забележки (силно казано) когато видя, че нещо не и ходи, било то някоя щръкнала мазнинка, било то някоя излишна финтифлюшка, било то прекалено тежък грим, в крайна сметка махнах с ръка и си казах "щом държиш да изглеждаш като свинче със звънче, аз как да ти попреча". Винаги са ме кефели добре изглеждащите, натокани жени, а ако моята ги превъзхожда е още по-голям кеф - ненормално е да искаш да се разхождаш с кифла, с разчорлени коси и по пижама.
Разведохме се заради паричните скандали, а сега съм с друга жена - всеки си знае приходите и разходите, никой не държи сметка на другия колко цигари пуши, какви питиета си поръчва, как си харчи парите извън семейния бюджет (общите разходи за домакинството). Пред мен тя не се гримира защото знае, че гримът не ми е важен, за външните винаги е гримирана, но там не се меся, дори не знам как се слага червило и колко пари струва. Тя никога не ми е казвала какъв дезодорант да си купя, разбрали сме се да не си подаряваме парфюми. Ако намерим магазин с читави обувки си го препоръчваме взаимно, но изборът на модел си е личен, аз само казвам дали ми харесва как и стоят тези боти или обувки. Спомням си една Коледа, тя се връща от фирмено парти с предизвикателно къса рокличка - ами изкефих се на вида и, повече не я облече, сама прецени, че вече не и ходи и я подари на своя позната.
Та така, мъже и мъже, но твоят приятел не ми харесва с претенциите си относно облеклото ти - за цигарите сама си решаваш, ако сама си вадиш парите за цигари, алкохол, екстри (неща само за теб), ако си покриваш общите разходи, не виждам за какво може да има пререкания в една връзка.
Мисля, че така както описваш нещата си се събрала с някакъв "турчин", днес ще има претенции за голия ти пъп, утре за някоя и друга тлъстинка, в други ден ще те завърже в къщи и ще ти забрани да се виждаш дори с най-добрите ти приятелки - искаш ли всичко това да ти се случи???
Не искам да правя генерални изводи, но мухльото до теб вероятно е комплексар - на неговата възраст аз имах 2 деца, а той се хванал с 24 годишна, че и с претенции с клин ли да е или да е облечена като баба ми.
Спасявай се момиче и намери някой, който да се кефи на младостта ти! Разбира се прочети и предишните ми въпроси, ако смяташ, че си самостоятелна, ако можеш да се оправяш сама, режи и се ориентирай към някой, който няма да ти брои цигарите и стотинките - утре този ще има претенции, че не те е взел девствена!