Споделена история от Секс и интимност

Кога в една връзка е нормално да го направим за първи път ?
Здравейте, момиче съм на 17 години и от 3 месеца си имам приятел на 18. Въпросът ми е кога е нормално и не твърде рано или твърде късно да го направим за пръв път? Знам, че ще има отговори като : Когато му е времето ще стане, когато се почувствате готови и т. н. , но аз все пак искам да чуя и други мнения по въпроса. Според мен бих изчакала поне до 7мия месец, какво мислите? Сигурна съм в чувствата му и мисля, че няма да е проблем за него да изчака колкото е нужно. Давайте мнения, ще съм благодарна.

Коментари

1.   Как очакваш да ти кажем примерно 5 мес. или 8 мес.? Колкото и банално да звучи, ти самата ще го почувстваш, като му дойде времето. Не си поставяй конкретни срокове, защото не знаеш как ще се чувстваш след 2 мес. примерно. Може да се чувстваш напълно готова и да го искаш, а може и след още година да не се чувстваш.

2.   Аз бих го направила и на първата среща. Ако има привличане, защо трябва да се чака? Ако няма привличане, друг въпрос... тогава почват оправданията и "благочестието".

Alpha, ж. 29

3.   Зависи как подгрявате връзката, топлината е катализатора. Остане насаме в топла стая и заварката ще стане, няма да устоите!

4.   Момиче ти имаш голям късмет! Били сте заедно толкова време и не те е натиснал за секс? ! Това много добре говори за момчето наистина може би е свестен. Другите си искат още на първата седмица или на втората. А колкото до въпроса ти, след 1 месец е вече нормално да правиш секс с човека с който си АКО се желаете. На мен ми е странно, че момчето те е чакало толкова дълго време. Пожелавам ви късмет, никой не може да ви каже кога, как и къде.

Бъди щастлива.

7.   Ок, това е хубаво и браво на него, но от това когато сте заедно и се целувате не ти ли се е искало нещо повече? Ако мислиш, че е твърдe рано за сношение, не си ли си поискала да ти прави орална любов, когато си била възбудена! Всъщност искало ли ти се да опознае тялото ти първо с пръсти и език? И ако е да, какво направи за да се случи?

8.   Може да е асексуален. Баси 3 месеца на 18 години да чака... Поне не се ли докосвате с щастлив край?

9.   Ако ти е за първи път е нормално да го мислиш и да изкаш да изчакаш. С годините нещата вървят по-бързо, когато двамата партньори вече имат сексуален опит. Не мога да ти кажа кога е правилно, ти сама трябва да го усетиш. Но аз лично го направих за първи път, когато бях на 20 след 1 месец връзка. Бях си решила, че трябва да приключвам с тази работа. И така - не съжалявам.

10.   Номер 8, да случва се е често.

11.   До номер 4 и номер 8:
С приятелят си правих секс на петата година от връзката ни. И нямаме нито една изневяра. Това е най-истинската и страстна връзка, която съм имала.
Без майтап! :)

12.   Срокът е 42 дни, 8 часа и 43 мин. Преди това е рано, след това е късно. Мисля, че схващаш как звучи въпросът ти - както и отговорът ми.

13.   До номер 8. Пълни простотии защо да е асексуален? Аз съм на 20 чаках моето момиче 5 месеца и какво от това? Момичето трябва да е готово а ние да не ги претискаме. Сега с моята приятелка сме заедно от почти две години и го правим почти всеки ден имало е дни в които и няколко пъти на ден.

14.   За 3 месеца какви чувства ? Не му давай. Първо трябва да има доказана любов и да имате брак...иначе може да те зареже.

16.   Хехех, номер 13, навяваш ми мили спомени... Жената така я чаках почти година и после ми разправяше, че се чуди как е могла да бъде толкова глупава да се дърпа и да лишава и двама ни от тези удоволствия месеци наред. Направо ѝ идвало сама да си извие врата, и ако имало следващ живот със сигурност нямало да повтори тази грешка :)

17.   Няма "нормално". Зависи от възрастта, опита и привличането между хората.
За тийнейджъри над 16, ако трябва да се даде срок, ще кажа - 1 до 3 месеца, но всичко си зависи от вас. Има хора, които го правят на втората среща и такива, които се пазят по година и повече. Някъде по средата е истината.
Искам да наблегна на факта, че да се чувстваш "готова" е по-скоро мит. Колкото и да чакаш, колкото и да е перфектен партньора ти, никога няма да се почувстваш готова на 100%. Тъй че нещата трябва да се гледат малко по-рационално: ако си имате доверие и използвате защита, може да го направите.

18.   Ние с моя чакахме 6 месеца. И добре, че го направихме, защото се случи нещо с мен. Имах проблеми с яйчниците, кисти и беше ужасно. След като се излекувах го направихме. Не правете грешката да не е в стая на легло. При нас не беше на легло и едно че беше неудобно и болезнено и второ че не беше романтично.

19.   Благодаря ви много.

20.   Номер 11 сериозно ли говориш? Пет години не сте прaвили секс??? Туй не го рaзбирaм, aмa вaшa си рaботa, вaжно е че сте доволни. Нa мен aко не ми дaдaт секс до първaтa годинa, aйде чaо. Дори не до първaтa годинa, до шестия месец нaй-много. Зa мен е много вaжно с приятеля ми дa си пaсвaме в леглото. Aко не ми хaресвa в леглото, дори дa е много свестен, не могa дa излизaм с него. Рaно или късно ще му изневеря. Зaтуй гледaм още в нaчaлото дa получa предстaвa. A не дa си губя времето с някой който в сексa дa не знaе дa ме зaдоволи.
Aвторке, хорaтa ти кaзaхa. Нямa определен срок. Вaжното е дa се чувствaш уверенa и сигурнa че искaш дa го нaпрaвиш с него. Дa имaш желaние. И просто се отпусни и остaви нещaтa дa се случaт. Недей много много дa го плaнирaш. Щом момчето те чaкa толковa време, знaчи не му е сaмо до секс a нaистинa те хaресвa.

21.   Искам да попитам авторката дали му намеква, че иска да са по-интимни? Кога за първи път се отпуснахте по-интимно заедно къде бяхте и как беше облечена Поиска ли си от него повече ласки или те е срам за това? Като не искате да бързате, това е отличен вариант да те докарва до много радости. Би ли му намекнала, че искаш от него да ти прави френска любов.

22.   Ами ние излизаме всеки ден и вечер сме били в колата и там най-често се случва, но за френска любов мисля че все още не бих искала.

23.   Аз я чаках 5 години. Просто много я обичах. И когато след много перипетии, скарвания, скъсвания и сдобрявания, най-после дойде моментът, това беше най-голямото, абсолютното разочарование. Така приключи.