Споделена история от Секс и интимност

Секс след раждане с епизиотомия
Родих преди 5 месеца - нормално с епизиотомия. Вече съм напълно възстановена, не ме боли нищо, но имам страх да осъществя полови контакти. Все още не съм опитвала след раждането. Като натисна белега от епизиотомията не ме боли, но е съвсем леко уплътнен, което е нормално. Моля, жени, които са родили така да споделят как беше при тях.
Също така имам страх, че може да забременея отново, а искам да имам само едно дете. В момента кърмя и нямам цикъл поради тази причина, затова ако забременея няма как да разбера.
Как постъпвате вие, жени, майки?

Благодаря за отделеното време.

Коментари

1.   То почти всички вече са с епизиотомиа. На мен ми трябваха 4 месеца за да имам желание. Нищо по различно от преди няма. Инсче за дриги бебета ползвайте средства...

2.   Говори с мъжа ти първите няколко пъти да ползвате лубриканти и по-внимателен да бъде. Нормално е мястото да е чувствително, дори и да не боли вече. Аз ползвах контрацептивни хапчета.

3.   Определено, още след първите 30-40 дни си можела да правиш секс. Опитайте внимателно и сама ще се увериш. Успех!

4.   след толкова месееци въздържание може и да е тесничко, с лубрикант и бавно и полека нещата ще си влязат в нормите. и бъди по спокойна генерално за нещата. според менс е справяш супер.

5.   Презервативи не можеш ли да ползваш?
Не знам хормоналните контрацептиви дали могат да се съвместят с кърменето, предполагам че не, но питай лекаря си.
Но с презервативи не трябва да има никакъв проблем.

6.   Здравей, аз раждах първото си дете по този начин и като теб имах страх от сексуален контакт след раждането. Пет месеца са доста време, може би лека полека трябва да опиташ със съпруга си (вярвам, че той вече се е изтощил да чака ). Все пак си жена не само майка и в интерес на емоционалния ти и физически баланс е да подновиш практика.
Сподели с мъжа си страха, който изпитваш, помоли го да внимава, ако овлажняването се яви като проблем използвайте лубрикант. Вярвам, че ако имаш желание след няколко опита ще влезеш в ритъм. Колкото до забременяването по погрешка в 21 век се ползват хапчета или спирала, ако с презерватива ти се разваля кефа както е при мен.
Успех.

7.   Здравейте. Аз не съм с епизиотомия. Разкъсах се при раждането и имах три външнини два вътрешни шева. Признавам много се тревожех как ще възстановя сексуалния си живот. Но проявих упорство. Купих си всякакви мазила и след около 45 ден имаше едно малко незабележимо белегче. Казах на мъжа си че съм готова един ден и така с презервативи и много лубрикант се получи, малко имаше болка все едно съм девствена и леко зацапване след секса. Но не се отказах. Продължихме да опитваме и след около месец вече все едно нищо не е било. Изпитвам огромно удоволствие, даже много по силно от преди раждането. Нямам никакви задръжки и мъжаът ми много се кефи.
Не се плаши от раждането жената не става нито по тясна, нито по широка. Просто всичко е в главата. Отпусни се, малко търпение и всичко ще се получи, все пак си родила цяло бебе. Успех!