Споделена история от Секс и интимност

Докато обичта ни се увеличава, секса намалява
Здравейте!
С жена ми сме заедно от повече от 10 години, половината от времето гаджета, а понастоящем женени. Без деца. И без изгледи скоро за деца, освен ако нещо случайно не се случи. От много години секса между нас не върви. А се обичаме ама се обичаме. Обаче секса е като хубавото време през зимата, я дойде тая зима, я не. Понякога се е случвало по два месеца да не се докоснем. Уговаряме се, настройваме се, всичко е добре и докато минем през банята и стигнем до леглото, желанието е отминало. Тя няма желание за секс. По едно време толкова ми тежеше липсата на секс, че съм плакал от неразбиране на ситуацията. Седнах един ден и й обясних, че не мога да продължавам по този начин, че се измъчвам, а друга жена не искам, искам само нея. И наистина, само с нея ми е хубаво и го желая истински, всички други покрай нея са били само за потвърждение на това ми убеждение. След словоизлиянията ми тя се почувства стресната, усетих я, че с това си нежелание да прави секс измъчва мен. Каза, че ме разбира и от сега нататък нещата ще бъдат по друг начин. Но на сила не става. Мина се не мина месец два и понастоящем я на месец, я на два, да ни съвпадне желанието за секс.
Лошото е, че вече се уморих от надяване ли какво, но вече и аз нямам желание. Тръгва да ме целува страстно, а на мен не ми е хубаво. Избира ме на смях, на гъдел, дърпам се, точно както тя го прави. Но не го правя напук на нея, така ми идва отвътре. Опитах да спра тази си реакция, но не успях и тя ми се разсърди, че не може да ме целуне "като хората". А тя го прави същото, като подходя към нея с нежност, нея я избива на гъдел и смях. Сега и при мен се получи така и незнам на какво се дължи.
Иначе в началото на нашата връзка нещата бяха страхотни, къде ли не сме го правили, какви ли неща не сме правили, а сега нищо не се получава.
Така де, споделям, но не го приемайте, като че търся съвет. Просто може да си коментирате, ако има какво да кажете. Опитал съм толкова различни подходи, че вече се изхабих и стигнах до ниво "не ми се занимава"

Коментари

1.   Не е много по темата, но защо сте от толкова години заедно, а нямате дете? Извинявай за въпроса

2.   Просто сте си станали като братче и сестриче. Това се получава след толкова години връзка. Накрая един от двамата ще си намери друг/а.

4.   н 2 е прав : 7 години без секс, но женени с дете...
Знаеш ли какво е? ! Нарича се агония!
Разделихме се...
Сега обичам и любя всяка нощ...
Искам и ме искат неуморно и осъзнавам колко ненужно е било 7 годишното въздържание!
Но... навика е голямо нещо!
Само дето времето лети и кога, кога ще бъдем истински щастливи с човека до нас? !
Дано вземеш най-правилното за себе си решение!

5.   Нямаме дете, защото не искаме. Или защото искахме в различно време и двамата. Така и не ни съвпаднаха мераците. За дете не говорим. Говорили сме си преди години, но малко с подмятане, не да седнем и поговорим сериозно. Сега аз дете не искам, категоричен съм. Не го показвам, за да не я нараня, в случай, че тя поиска. Тогава не знам какво ще стане.

6.   Правихме секс докато не забременях.
Оттогава насам – нищо!
Обичал ме, но не ме иска... и се чувствам ужасно!
Чисто физически ми липсва мъжко внимание, чувствам се като безполово същество... Каква любов е това, не знам??
Не може любов без секс...
Не ми се струва нормално...
И започнах да плача от нерви...
Ако намериш разрешение на проблема, сподели!
Успех ти желая!

7.   Вървете някъде на почивка за 1-2 седмици поотделно. Няма желание защото няма и страст, разминавате се, но двамата опитайте да говорите и оправите нещата. Струва ми се, че не сте открити един с друг, ти не си и казал за дете, тя сигурно не ти казва други неща.... почнете пак да се приближавате един към друг душевно, тогава ще се оправят нещата