Споделена история от Секс и интимност

Секс при двойки 50+
Обикновено се казва, "защо не", че го има, даже редовен и качествен... Малко ми е трудно да го приема безрезервно. Поне аз съм от изключенията ако това е правило за тази възраст. Да речем, че "... дисфункцията" и "преждевременната... " не са чак толкова типични... Размерът, обаче... За него, като че ли никой не споменава. А него го няма никакъв. Или и това не е така? Питането ми е повече към дамите: избягвате ли интимност точно поради факта, че не получавате удовлетворяване? До колко приемате интимност (гушкане, галене, целуване... ) "без финал"?

Коментари

1.   Смятам, че сексът е много важен в една връзка и без него не може. Предполагам за повечето хора е така
Ж, 47

2.   Аа няма няма той не е важен, драги дами. Тя любовта е важна. Той секса не е важен.

3.   Правим го, да, но по-рядко. Иначе ме задоволява, дори по-лесно. И трите вида секс
ж49

4.   Ави то затова жената на 50 си намира мъж 20-30 и няма никакъв проблем. С гушкане, мили думи и стихове на Лермонтов, не става секс.

5.   Защо слагаш бариери. Тук четох една история за една двойка, която като разбира че чакат внуче, жената отказва вече да правят секс. Направо необяснимо. Аз съм на 40 г., правим секс няколко пъти седмично. Усещам, че имаме нужда от това и се чувстваме страхотно. Ако не бяхме толкова изморени сигурно щеше и повече да е. За мен сексът крепи бракът. Спиме в едно легло, с обща завивка. Винаги вечер заспиваме превърнати и за мен това е много важно. Но съдя по моите приятелки. Масово спят разделени, често години наред заради детето, но по-скоро това е повод и прикриване други проблеми. Безспорно тялото се променя, не правиш секс по няколко пъти един след друг но пак е много хубаво. Четох някъде, че е добре да се планува време в което партньорите да са само двамата отдадени един на друг и това да стане, като един хубав навик. Не е нужно да се стига дори задължително до секс, но време на внимание, нежност, разговори. И това е така наистина скрепява отношенията. Преди имаше моменти в който много го исках, но бях ужасно изморена и нямах сили. Отказвах му, докато не прочетох че всъщност може просто той да е по-активният и как това ще се отрази положително и на двамата. И това е така. В такива моменти някой взима превес. Нашите деца поотраснаха и вечерта в която са на спорт е нашето време. Сами вкъщи след изорителният ден, време само за нежност. И мен ме е страх, че вече вървим към 50 но се надявам да приемам промените, но да запазим искрата.

7.   Ако става дума за качествена връзка всяка жена ще е удовлетворена понякога и без финал...
Ж. 30

8.   Е на мъжете 50 става ли им изобщо?

12.   Изобщо става. Друг е въпросът колко е станал, колко време може да стои и какво може да свърши ... преди да свърши ... от гледна точка на дамата , а не на него самия. Когато на някого нещо конкретно не му се отдава, но има желание и ентусиазъм, винаги може да компенсира с разни допълнителни похвати. До колко ще постигне целта ... До колко е приемлив компромиса ... До колко е важен истинския секс за нежния пол на тази (и след тази) възраст?

13.   Честно да ви кажа, винаги съм била с по-млади мъже и не съжалявам. Мисля, да продължа в същия дух и след 50 . Желаещи винаги има.

14.   Виждам се с по-млад мъж. Не мога да кажа, че емоционално сме на една вълна, но секса е страхотен! Вярно е също и, че и задника всеки път го отнася, но не се оплаквам. Подхвърлих му, че никога не съм опитвала тройка и не съм усещала какво е да те любят двама мъже, но той категорично отказва.
ж52

15.   Браво бе кучки ;) Казвам го с благородна завист и респект! Трябва да се поддържате сериозно за да ви желаят по-млади мъже на тази възраст. Поздравления! Вие горните две обаче май сте свободни? Ако е така - не ме вълнувате :) Пожелавам от сърце още много, млади и горещи пичове. Какво е положението при семейните? Ако като семейни си имате млади тъпкачи (не го заклеймявам!), какво е положението/отношението ви със съпрузите ви? С тях "занимавате" ли се изобщо? А поне подсказвате ли им, че им давате свобода (с идеята да не ви досаждат ...)?

17.   Искам да го направя с такъв мъж. Той отказва да ме види като жена. Сигурно предпочита разни на неговата възраст, чудя се защо.

Alpha, ж. 29

18.   Друг път. По-скоро и той е станал "добър" колкото мен :)))
То и аз съм имал подобни ситуации ... да се чудя как да се измъкна. Даже съм си казвал направо, че не ставам, обаче не ми вярват. Та бих ти рекъл: "не мъчи човека". В най-добрия случай ако успееш да го преластиш, не очаквай чудеса. И изобщо не си мисли, че не те желае. Просто не смее, щото е наясно с възможностите си. Така си мисля аз. Други може да са на различно мнение?

19.   Обикновено връзката межди партньори с голяма разлика в годините си има цена и по-стария я плаща. Имам разведена приятелка с млад любовник, 16 години разлика. Тя почти го издържа, той не работи, а в леглото и правил такива неща, че я беше срам да ми каже. Но явно и харесва.

20.   До номер 17 - сигурно си му старичка... те изперкват и гледат максимум 20 годишни. Намери си мъж около твоите години, те са в пика на своята сексуалност и можене. Тоя на 50 може и да го вдига, ама с виагра. Па да не вземе и да ти пукяса от инфаркт по време на секс, мани мани. Пу-пу.

21.   Сега се надявам модератор да публикува коментара ми, защото той е: "Право, куме, в очи" И така, в аматьорските порноклипове е видно, че в САЩ, Китай, Азия, Япония и Третия свят ако щете, има мъже, които нямат абсолютно никакви сексуални проблеми и са като жребци! У нас обаче, положението е доста отчайващо-всеки ден в новините се съобщава за катастрофи, бедствия, лекарски грешки, кражби, измами и какво ли не още! Смятате ли, че на тези хора им е до секс? Аз не мисля така! Хората скърбят, че са си загубили близките и домовете си и едва ли им е до секс! Отделно и стресът в работата оказва своето мощно влияние спрямо мъжете, ипотеките, наемите- утре тези хора ще са на улицата, ако не си плащат навреме таксите, защото са на ръба на оцеляването! Ако ще и на 20 да са, стресът настани ли се в живота им, сбогом на секса завинаги! Просто такава е действителността в нашата страна! Аз отдавна съм го осъзнал, остава и вие да го осъзнаете!

22.   Мъж на 51 жена на 47 г. Правим секс поне 2 пъти в седмицата и получаваме взаимни почти едновременни оргазми. Жена ми сподели, че сага оргазмите и са по-силни и по-продължителни отколкото като е била по-млада.
При себе си не намирам разлика, ебе ми се както и когато бях на 20 - 30 г.
Всичко е до психика и липсата на предразсъдъци!

23.   До 18 (автора) и 20 от 17:
Благодаря, че ми писахте и извинявай, авторе, че ти се натрапих в темата. Имам с кого да правя секс и сексът е хубав. Но този ме възбужда така, както не съм вярвала, че е възможно. Ако се съгласи, просто бих му разказала играта. Няма нещо, което да не бих направила с него и за него, за да го възбудя. Иначе, може и да съм "стара" (тук намигвам), но поне съм младолика. Наскоро си чаках таксито пред едно училище в квартала и един ме пита: "Извинете, Вие тук ли учите". С пожелания към всички за хубав и задоволителен секс,

Alpha, ж. 29

24.   22, би ли ни казал и колко сантиметра ти е в ерекция? Сега, не някога.

25.   Ами пробвай де, като толкова пък ти е мерак. После ще ни кажеш. Аз да не се заричам, но никога не бих си легнала с мъж над 45.../макси горна граница/.
Ж36

26.   Алфа, ти ако си чак толкова младолика, то - ясно защо се стяга толкова... Ако случайно успееш да го прелъстиш, да се обадиш как се е представил (с най-активното твое участие ;) ).
25, дай Боже и на 70 да те желаят "младоци" под 45!
Темата я пуснах основно за впечатления от над 50-тина годишни. Не пречи, че има и други коментари, но се надявам на още с "по-конкретни" мнения.
Бих попитал и за отношението ви, употребата на "играчки" (помощни средства). Намирате ли го за притеснително, обидно или безполезно?

28.   Мъжът ми е на 56, а аз на 47. За съжаление секса никак го няма. Той с виагра го вдига, но пропсто няма желание. Изкушавам го, предлагам му всичко да правим, пълна програма, но не. Много рядко. Не искам да изневерявам, но натам отиват нещата. Имам един младичък фен, може да го прослушам.

29.   Аз съм на 52 год. жена ми на 45 год. и правим секс няколко пъти седмично. Не виждам разлика, от времето когато се събрахме с жена ми преди 22 години. Даже сега сме по-освободени в секса.

30.   Номер 28, за да мислиш подобно нещо, трябва изобщо да не ти пука за мъжа ти. Ти елементарно уважение нямаш към него, да не говорим за любов. Никого не упреквам, но ми се стори супер гаден коментара ти. Съжалявам за твоя съпруг, но вероятно той най-добре те познава, и добре знае каква жена си е взел.
Дано и на него не му пука чак толкова за теб... , че е лошо когато на тази възраст ти забият нож в гърба.
А пък ние по-младите само се чудим, защо жените са такива шматки напоследък. Ами явно са го наследили от техните майки... Дано модераторите не съзрат обида в коментара ми, но мисля, че всеки има право на мнение.

31.   № 8, ти направо се излагаш, дали на мъжете над 50 им става? Да става ни и имаме пълноценен сексуален живот с жените които обичаме.